Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

DAYS OF POLAND: Największy polski festiwal wraca do Londynu!

DAYS OF POLAND: Największy polski festiwal wraca do Londynu!
To już 5. edycja festiwalu Days of Poland! (Fot. Days of Poland)
Jak co roku, w majówkę, południowy brzeg Tamizy rozbrzmiewać będzie polską muzyką, kusić tradycyjnymi potrawami i gościć tysiące przedstawicieli londyńskiej Polonii. 6 maja startuje Lebara Days of Poland, największy polski festiwal w Wielkiej Brytanii.
Reklama

To już piąta edycja wydarzenia, które na dobre wpisało się w wiosenny krajobraz Londynu - położone w samym sercu miasta, w Potters Fields Park tuż obok historycznego mostu Tower Bridge, od początku swojego istnienia cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

Jedyne takie wydarzenie

Ogromna popularność Lebara Days of Poland to efekt jego wyjątkowej formuły: festiwal został pomyślany tak, aby dać Polakom mieszkającym na terenie Wielkiej Brytanii możliwość świętowania weekendu majowego w narodowej oprawie i rodzinnej atmosferze, równocześnie przybliżając ten zwyczaj, a wraz z nim inne elementy polskiej kultury mieszkańcom Londynu wszystkich narodowości.

Lebara Days of Poland to nie tylko wspaniały wypoczynek na świeżym powietrzu, ale i jedyna taka okazja, by obcować ze wszystkim, co polskie: od rodzimej kuchni po sztukę regionalną. Choć nad parkiem powiewają biało-czerwone flagi, jego centrum mieni się feerią barw strojów ludowych ze wszystkich zakątków Polski - kluczowy punkt programu stanowią bowiem występy zespołów prezentujących regionalną muzykę i tańce. Tradycyjne brzmienia przeplatane są ze współczesnymi.

Zabawa nie tylko na scenie

Lebara Days of Poland to jednak o wiele więcej niż tylko występy sceniczne. Teren festiwalu obfituje w atrakcje - tutaj każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Dla dzieci wydzielono specjalną sekcję, Kids Village, gdzie czekają na nie rozmaite niespodzianki, od malowania twarzy po puszczanie ogromnych baniek mydlanych.

Wśród dorosłych ogromną popularnością cieszą się stoiska, na których można nabyć polskie produkty, książki i regionalne pamiątki, a także sektor restauracyjny. To tu festiwalowicze przychodzą odpocząć od zwiedzania, rozsiadają się na trawie i kosztują tradycyjnych polskich potraw: menu jest ogromne i zawiera w sobie zarówno aromatyczne dania gorące, jak chociażby bigos, kiełbaski z grilla i pierogi, jak i świeże, chrupiące wypieki i pyszne ciasta.

Powodów, by cenić Lebara Days of Poland jest wiele - najważniejszą wizytówkę festiwalu stanowi jednak wyjątkowo rodzinna i przyjazna atmosfera. To jej zawdzięcza nieustające wsparcie władz miasta i rosnącą z roku na rok frekwencję. Organizatorzy zapewniają, że nie inaczej będzie w 2018: przygotowania do wydarzenia wchodzą właśnie w ostateczną fazę, a tegoroczny program ma zawierać w sobie wszystko to, co przesądziło o powodzeniu wcześniejszych edycji.

Festiwal rusza w niedzielę 6 maja: wstęp jest wolny dla każdego entuzjasty polskiej kultury.

Więcej o wydarzeniu znajdziesz TUTAJ.

Komentarze


  • Kasia
    14 kwietnia, 16:46

    Atmosfera może i miła ale ceny przyprawiają o zawrót głowy

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.08.2018
GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

Sport


Reklama