Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Czy fleksitarianie "wygryzą" mięsożerców?

Czy fleksitarianie "wygryzą" mięsożerców?
Fleksitarianizm polega na spożywaniu ograniczonej liczby posiłków mięsnych. (Fot. Getty Images)
Część osób przechodzi na dietę wegetariańską, inni na wegańską. Są też tacy, którzy mięso decydują się spożywać okazjonalnie. Jak wynika z badań, popularność tego trendu będzie coraz większa. Czy fleksitarianie wygryzą mięsożerców?
Reklama

43 proc. Polaków je mniej lub w ogóle nie je mięsa - oto, co wynika z raportu "Fleksitarianie nadchodzą" przygotowanego przez agencję IQS.

Dokładniejsze wyniki prezentują się następująco: 47 proc. badanych je tyle samo mięsa, co rok, a nawet dwa lata temu, a 10 proc. ankietowanych je więcej mięsa niż rok-dwa lata temu. Z kolei 32 proc. respondentów ogranicza jedzenie mięsa trochę, a 9 proc. - bardzo. Natomiast 1 proc. badanych wskazuje, że nie je mięsa ani produktów pochodzenia zwierzęcego. Również 1 proc. ankietowanych przyznaje, że nie je mięsa, ale ryby już tak.

Warto przypomnieć, na czym polega fleksitarianizm, który w Stanach Zjednoczonych został okrzyknięty jedną z najlepszych diet 2019 roku. Otóż polega on na spożywaniu ograniczonej liczby posiłków mięsnych. I choć w Polsce pojęcie to nie jest tak popularne, inaczej wygląda to w praktyce - wiele osób uznaje taki styl odżywiania, ale nie nazywa go w ten sposób.

Co ciekawe, na szczycie "piramidy złych rzeczy" - jak czytamy w komunikacie z badania - mięso zdeklasowało już cukier, a żywieniowcy alarmują, aby ograniczać spożywanie tłuszczów odzwierzęcych i zastępować je olejami roślinnymi.

Dlaczego staramy się ograniczyć lub rezygnujemy ze spożywania mięsa? 40 proc. badanych wskazuje na to, że w mięsie jest dużo chemii, antybiotyków. 39 proc. ankietowanych wskazuje względy etyczna, bowiem - w ich ocenie - produkcja mięsa oznacza zabijanie i cierpienie zwierząt. Natomiast 32 proc. respondentów trudno znaleźć naprawdę dobre, jakościowe mięso. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2019
GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

Sport


Reklama