Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Czekolada zmotywuje do ćwiczeń!

Czekolada zmotywuje do ćwiczeń!
Ćwiczyć po to, by móc jeść czekoladę? Niezły argument! (Fot. Thinkstock)
Czekolada okazuje się być najlepszą motywacją do ćwiczeń. Jak wskazuje 38 proc. kobiet, ich wizyty na siłowni są przepustką do beztroskiego podjadania - ćwiczą, żeby bez wyrzutów sumienia móc delektować się ulubionymi przysmakami...
Reklama

Cztery na dziesięć kobiet przyznaje, że trening to sposób na złagodzenie wyrzutów sumienia, bo dzięki temu mogą jeść to, na co mają ochotę.

"Dla niektórych chodzenie na siłownię lub bieganie to coś, co lubią robić. Dla innych ćwiczenia to sposób na to, aby cieszyć się innymi obszarami swojego życia - szczególnie tych związanych z dietą czy życiem społecznym" - poinformowałna łamach "The Independent" Mike Walker, rzecznik marki Yushoi, która przeprowadziła badania.

Dodaje, że najważniejsze jest zachowanie właściwej równowagi. "Ludzie wywierają na siebie zbyt dużą presję, a przecież życie polega na przyjemnościach i równoważeniu tego, co lubisz i co jest dla ciebie dobre" - dodaje.

Badanie wskazało, że 86 proc. osób z przyjemnością sięga po kaloryczne dania; osiem na dziesięć badanych osób przyznaje, że stara się równoważyć dietę i ćwiczenia. Ankietowani wskazują, że mają największą słabość do czekolady, doskonałą nagrodą po wysiłku jest również ciasto, pizza i chińszczyzna. 

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.07.2019
GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

Sport


Reklama