Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Coraz częściej szukamy w Google "wrażliwej skóry"

Coraz częściej szukamy w Google "wrażliwej skóry"
Problem wrażliwej skóry dotyka coraz większej liczby kobiet. (Fot. Getty Images)
Wyszukiwania Google dla 'wrażliwej skóry' wzrosły ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat, a sprzedaż ukierunkowanych produktów gwałtownie poszła w górę. Problem wrażliwej skóry dotyka coraz większej liczby kobiet.
Reklama

Według globalnej bazy danych Mintel, 23 proc. produktów do pielęgnacji skóry wprowadzonych w Korei Południowej w okresie od stycznia do października 2017 r. zaprojektowano specjalnie dla skóry wrażliwej, w porównaniu z 11 procentami w 2014 r.

Tymczasem brytyjska platforma e-commerce Look Fantastic odnotowała 71 proc. wzrost wyszukiwań dotyczących informacji o wrażliwej skóry i produktach przeznaczonych do jej pielęgnacji. Również Google wskazuje na wzrost zainteresowania tym tematem, powołując się na badania, z których wynika, że w ciągu ostatnich pięciu lat liczba wyszukiwań dotyczących skóry wrażliwej wzrosła dwukrotnie.

Już w 2016 roku dermatolog, dr n. med. Maria Noszczyk, przepowiadała, że problem skóry wrażliwej będzie narastał. "Czynniki zewnętrzne na pewno przyczyniają się do tego narastającego problemu. Promienie słoneczne uszkadzające barierę ochronną naskórka, chemia, która jest wokół nas zaburza procesy wrażliwości skóry, reagowania na to środowisko. Skóra nie jest przystosowana do szybkiego i właściwego reagowania. Stale wokół nas pojawiają się nowe składniki, które skórę podrażniają i to powoduje ogromny wysyp problemów dermatologicznych" - wyjaśniała w rozmowie z PAP Life Noszczyk.

Zdaniem dr Stefanie Williams, identyfikacja źródła wrażliwości skóry jest kluczowa, jeśli chodzi o jej leczenie. "Skóra wrażliwa w rzeczywistości nie jest zdefiniowaną jednostką, ponieważ może mieć różne przyczyny, które wymagają bardzo różnych podejść terapeutycznych" - wyjaśnia na łamach "Vogue" dermatolog.

Dr Sam Bunting wskazuje na nasze coraz bardziej skomplikowane, wielostopniowe procedury pielęgnacji skóry. "Tak wiele kobiet narzeka, że ma szafkę pełną kremów, z których skorzystały raz, albo bardzo boją się zmiany swojej rutyny pielęgnacyjnej, pomimo zmieniającego się wyglądu i potrzeb skóry"- mówi. "Ważne jest, aby pamiętać, że pielęgnacja skóry nie jest nauką ścisłą, ponieważ jej potrzeby są bardzo indywidualne. To, co działa na twojego przyjaciela lub blogera, modelkę, aktorkę, którą śledzisz na Instagramie nie ma wpływu na to, co będzie dla ciebie skuteczne" - wyjaśnia.

Z drugiej jednak strony skóra wrażliwa również potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Jak podkreśla Noszczyk "pozbawienie jej składników regeneracyjnych, które pomogłyby zrekonstruować barierę ochronną naskórka, która jest odpowiedzialna m.in. za wchłanianie różnych składników powoduje, że pewne dolegliwości się nasilają. Zatem nawet przy znacznym ograniczeniu stosowanych kosmetyków mogą pojawić się różnorodne dolegliwości - przyspieszone starzenie, trądzik, przebarwienia". 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.09.2019
GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

Sport


Reklama