Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Chcesz zapobiec demencji? Pij... szampana

Chcesz zapobiec demencji? Pij... szampana
Pij szampana na zdrowie! (Fot. PAP Life)
Musujące wino, którym chętnie raczymy się podczas przyjęć i świętowania sukcesów, już wkrótce może zostać uznane za skuteczny sposób zapobiegania chorobom mózgu. Trzeba przyznać, że wyniki badań naukowych jeszcze nigdy nie były tak ekscytujące.
Reklama

Jesteśmy wciąż przekonywani, że odpowiednia dieta, spora dawka ruchu i pokaźna garść witamin są w stanie uchronić nas przed rozmaitymi schorzeniami. Okazuje się tymczasem, że zapobieganie groźnym chorobom, jakie czyhają na nas w podeszłym wieku, czyli demencji i Alzheimerowi możemy rozpocząć już dziś, łącząc przy tym przyjemne z pożytecznym. Według badań, takowym zapobieganiem jest... regularne picie szampana.

Doniesienia naukowców z Wielkiej Brytanii napawają optymizmem - szczególnie amatorów musującego trunku, który kojarzymy na ogół z luksusem i hucznym świętowaniem. Okazuje się otóż, że picie trzech kieliszków szampana każdego dnia może pomóc nam w zapobieganiu demencji i chorobie Alzheimera. Tlenek azotu znajdujący się w czarnych winogronach z odmian pinot noir i pinot meunier, może istotnie zapobiegać chorobom mózgu i zwiększać pamięć przestrzenną.

"To badanie jest w istocie ekscytujące, ponieważ pokazało, że umiarkowana konsumpcja szampana może pozytywnie wpływać na funkcjonowanie poznawcze, takie jak pamięć" - stwierdził w rozmowie gazetą "The Telegraph" profesor Jeremy Spencer, jeden z naukowców, którzy przeprowadzili eksperyment z udziałem szczurów na Uniwersytecie w Reading. Czekamy zatem na kolejne badania... z kieliszkiem w ręku.

Komentarze


  • Slav us
    17 stycznia, 17:47

    Ja pije codziennie, bo Tlenek azotu bierze udział w procesie erekcji członka.

  • Rafal Laskowski
    18 stycznia, 01:25

    Nie na darmo połączenia szampana z truskawkami uważane jest za afrodyzjak!

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.08.2018
GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

Sport


Reklama