Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brokuły - zielony detoks

Brokuły - zielony detoks
Jeśli za nimi nie przepadasz, postaraj się do nich przekonać, bo warto! (Fot. Getty Images)
Brokuły uznawane są za jedno z najzdrowszych warzyw. Wykazują nie tylko właściwości przeciwrakowe, są również bogatym źródłem przeciwutleniaczy. Eksperci zwracają również uwagę na ich właściwości detoksykujące.
Reklama

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jeden na osiem zgonów na całym świecie spowodowany jest zanieczyszczeniem powietrza. Narażenie na zanieczyszczenia w powietrzu może prowadzić do zaburzeń czynności płuc i zwiększonego ryzyka ataku serca, astmy, a także innych rodzajów chorób płuc i serca.

Badanie przeprowadzone przez Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health oceniło zdolność brokułu do zwiększenia detoksykacji. Badacze wskazali, że osoby poddane badaniu, którym podawano napój zawierający liofilizowany proszek z kiełków brokułów, wykazywały 61-proc. wzrost szybkości wydalania toksyn.

Aby zwiększyć korzyści płynące z właściwości detoksykujących brokułów, warto sięgać po ich kiełki, które mają do 50 razy więcej przeciwutleniaczy. Dodatkowo brokuły obniżają poziom cukru we krwi, pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu i trójglicerydów, które przyczyniają się do rozwoju chorób serca. Wysoka zawartość błonnika i przeciwutleniaczy w brokułach wspomaga pracę jelit i zdrowie układu trawiennego.

Brokuły są bogatym źródłem witaminy C, która jest najważniejszym składnikiem odżywczym wspomagającym naszą odporność. Pół szklanki tego warzywa pokrywa w 84 proc. dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.09.2019
GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

Sport


Reklama