Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brad Pitt nakręci film o swoim przyjacielu

Brad Pitt nakręci film o swoim przyjacielu
Brad Pitt pracuje już nad nowym projektem... (Fot. Getty Images)
Gwiazdor Hollywood Brad Pitt zrealizuje dokument o swoim przyjacielu, Chrisie Cornell, który został znaleziony martwy w hotelu w Detroit 18 maja 2017 roku. Rockman popełnił samobójstwo.
Reklama

Obraz przygotuje należąca do Brada Pitta i Petera Berga firma Film 45. Peter Berg, twórca obrazów "Ocalony" czy "Żywioł. Deepwater Horizon", ma stanąć za kamerą opowieści o Chrisie Cornellu. Wdowa po wokaliście Soundgarden, Vicky Cornell, będzie producentką filmu.

52-letni Chris Cornell dał się poznać za sprawą działalności w zespole Soundgarden, będącym czołowym przedstawicielem grunge'u. Grupa wydała jeden z najważniejszych rockowych albumów lat 90., "Superunknown". Ostatni longplay w dorobku kapeli to "King Animal" z 2012 roku.

Cornell z powodzeniem prowadził też karierę solową. We wrześniu 2015 roku ukazała się jego ostatnia samodzielna płyta, "Higher Truth". Ponadto śpiewał w supergrupach Temple of the Dog i Audioslave.

Chris Cornell, właściwie Christopher John Boyle, był amerykańskim muzykiem, kompozytorem, wokalistą, autorem tekstów, multiinstrumentalistą, a także producentem muzycznym. (Fot. Getty Images)

Cornell napisał utwór "You Know My Name”, użyty jako motyw przewodni w filmie "Casino Royale" z serii przygód Jamesa Bonda. Kompozycja została nagrodzona Złotym Satelitą dla najlepszej piosenki oraz World Soundtrack Academy dla najlepszej piosenki skomponowanej na potrzeby filmu. „You Know My Name” uzyskał także nominację do nagrody Grammy.

Muzyk znany był z szerokiej skali głosu, która dochodziła do 4 oktaw; śpiewał wysokim tonem korzystając z techniki zwanej beltingiem.

W 2006 roku Cornell został sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu „100 najlepszych metalowych wokalistów wszech czasów” przygotowanym przez „Hit Parader”. W 2011 roku znalazł się na 9. miejscu zestawienia „najlepszych wokalistów wszech czasów” dwutygodnika „Rolling Stone”. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.05.2019
GBP 4.912 złEUR 4.300 złUSD 3.854 złCHF 3.819 zł

Sport


Reklama