Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Barcelona ma najpiękniejszą restaurację na świecie!

Barcelona ma najpiękniejszą restaurację na świecie!
Oto wnętrze najpiękniejszej restauracji świata. (Fot. Facebbok/ Alkimia @restaurantalkimia)
Zgadzacie się?
Reklama

Barcelońska restauracja Alkimia została uznana za najpiękniejszą restaurację świata w ramach konkursu International Design Awards. Placówkę, usytuowaną przy ulicy Sant Antoni, prowadzi znany kataloński kucharz Jordi Vila.

Wyróżnienie, uznawane za Oskara w dziedzinie wystroju wnętrz, nie jest jedynym otrzymanym przez tą restaurację w ostatnich miesiącach. W tym roku Alkimia zdobyła też nagrodę Inarch przyznawaną za najlepszy koncept restauracji przez Włoski Krajowy Instytut Architektury.

Jak wyjaśnił włoski architekt Carmelo Zapulla, autor restauracji Alkimia, jej wnętrze zostało zaplanowane według "wyjątkowego projektu, który łączy w sobie dialog tradycji modernistycznego budynku, w którym znajduje się lokal, z nowoczesnymi tendencjami".

W posiadającym prestiżową gwiazdkę Michelin lokalu oferowana jest kuchnia nowoczesna na bazie tradycyjnych dań katalońskich. W menu dostępne są m.in. marynowane pomidory z octem na bazie twarogu czy talerz ryb.

W działającej od poniedziałku do piątku restauracji Alkimia średnia cena posiłku oscyluje na poziomie 75 euro.

Pochodząca z Kraju Basków turystka Ana Lalanda uważa, że przyznanie międzynarodowej nagrody barcelońskiej restauracji Jordiego Vili potwierdza, że katalońska kuchnia jest jedną z najsilniejszych w Europie.

"Wiem, że placówka ta otrzymała to wyróżnienie, dlatego zamierzam podczas mojej wizyty w Barcelonie zjeść obiad w Alkimii. W biurze turystycznym uprzedzili mnie już, że powinnam wcześniej zadzwonić, aby zarezerwować tam stolik, gdyż popyt na posiłek w tym lokalu jest ogromny" - stwierdziła Lalanda.

Katalonia słynie zarówno z lokali gastronomicznych, jak i kucharzy-celebrytów. Jednym z najbardziej znanych ekspertów kulinarnych jest Ferran Adria. Był on długoletnim szefem kuchni restauracji El Bulli, która pięć razy, w 2002 r. oraz pomiędzy 2006 a 2009 r., zdobywała tytuł najlepszej restauracji na świecie w konkursie pisma "Restaurant".

Kataloński gastronom, który słynie z potraw kuchni molekularnej, opuścił restaurację El Bulli w 2011 r. Od kilku lat doradza swojemu bratu, Albertowi, który prowadzi bar Inopia w Barcelonie.

Inną znaną placówką kierowaną przez światowej sławy gastronoma jest w stolicy Katalonii Tapas 24, należąca do Carlesa Abellana.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.08.2018
GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

Sport


Reklama