Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Bądź piękna dzięki zimnej wodzie!

Bądź piękna dzięki zimnej wodzie!
Zimna woda zdrowia i urody doda! (Fot. Getty Images)
Jak głosi przysłowie, myj się zimną wodą, będziesz piękną, będziesz młodą. Rytuał polegający na tym, by codziennie rano oblać zimną wodą kark i szyję, dekolt i biust może być świetnym sposobem na ujędrnianie skóry.
Reklama

„Zwłaszcza na biust zimna woda działa ujędrniająco. Oprócz ćwiczeń, które trzeba robić codziennie, polewanie biustu chłodną wodą na zakończenie prysznica czy kąpieli naprawdę pomaga” – przekonuje Anna Popek na kartach swojego poradnika „Piękna 50-tka”.

Przytacza też metodę stosowaną przez Francuzki. Obandażowują sobie biust gazami moczonymi w chłodnej wodzie. Taki kompres trzymają na skórze przez kilka minut. Prezenterka dodaje, że zimna woda działa na nią lepiej niż kawa, daje energię do działania.

Aprobatę dla tych porad wyraziłaby z pewnością generałowa Aleksandra Zajączkowa (1754-1845). O żonie pierwszego namiestnika Królestwa Polskiego, Józefa Zajączka mówiono, że zawarła pakt z diabłem w zamian za wieczną młodość. Podobno w wieku 60 lat wciąż wyglądała na 20. Kąpiele w lodowatej wodzie i spanie w nieogrzewanej sypialni ochładzanej lodem były jej sposobami na to, by nie dać się upływającemu czasowi.

Z kolei amatorzy kąpieli w przeręblu przekonują, że "morsowanie" hartuje organizm i gwarantuje pogodę ducha. "Przez choroby, które nam się trafiają, przechodzimy bardzo krótko. Jak ktoś np. choruje na grypę przez tydzień, to my tę chorobę zwalczamy w 1-2 dni" - twierdzi honorowy prezes Gdańskiego Klubu Morsów, Lech Szymaniuk. Po obowiązkowej, wcześniejszej rozgrzewce, jak opisywał, zimna woda na początku szczypie ciało, a po drugim wejściu, woda wręcz już parzy i skóra robi się czerwona.

A co z gorącą wodą? Ta, z dodatkiem soli, doskonale nada się do moczenia stóp. Solankowa kąpiel dla stóp będzie naszym sojusznikiem przy pierwszych objawach przeziębienia, kiedy przemarzniemy lub po ciężkim dniu. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.06.2019
GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

Sport


Reklama