Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Babcine sposoby na piękne włosy

Babcine sposoby na piękne włosy
Chcesz mieć burzę włosów jak JLo? Zadbaj o nie tak, jak nasze babcie... (Fot. Getty Images)
Takie są najlepsze.
Reklama

Nasze babcie miały swoje sposoby na piękne, błyszczące włosy. Może warto sięgnąć do starych przepisów, rezygnując na jakiś czas z chemicznych preparatów?

Chcąc poprawić kondycję włosów po zimie dobrze jest sięgnąć po miękką wodę, zioła, żółtko, rycynę. Brzmi niewiarygodnie, a jednak warto spróbować.

Po pierwsze: woda. Poświęćmy trochę czasu, by zadbać o dobrą wodę do mycia włosów. Dawniej kobiety zbierały deszczówkę i jedynie ona była używana do mycia włosów. W dzisiejszych czasach może byłoby to zbyt czasochłonne i trudne do wykonania, ale wystarczy zadbać, by woda do mycia była miękka i np. przegotować ją przed użyciem.

Zrezygnujmy na jakiś czas z gotowych szamponów. Można go z powodzeniem zastąpić... żółtkiem jajka. Żółtko dobrze myje włosy i nawet się trochę pieni. By włosy były ładne, trzeba je dobrze spłukać.

Od czasu do czasu przygotujmy na włosy odżywczą maseczkę. Żółtko, sok z połowy cytryny i buteleczkę olejku rycynowego (kupimy w aptece) mieszamy razem na gładką emulsję. Nakładamy na włosy, okrywamy je folią i ręcznikiem. Po 20 minutach myjemy włosy jak zwykle.

Słabe włosy wzmocni czarna rzepa (można kupić w warzywniaku). Obraną czarną rzepę trzemy na tarce, po czym wyciskamy przez gazę sok. Nacieramy nim skórę głowy i okrywamy na 20 minut ręcznikiem, po czym włosy myjemy. Odzyskają one witalność i ładny wygląd

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.08.2018
GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

Sport


Reklama