Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Apple posiada już 55 autonomicznych samochodów

Apple posiada już 55 autonomicznych samochodów
Według ostatnich informacji, Apple chce położyć nacisk na dostarczanie podróżującym rozrywki podczas jazdy. (Fot. Twitter/@TrustedReviews)
Amerykański koncern Apple zarejestrował już w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych 55 samochodów autonomicznych - podał serwis TechCrunch. Tym samym firma dysponuje drugą co do wielkości flotą aut samojezdnych w tym stanie.
Reklama

Samochody autonomiczne Apple zostały zarejestrowane w urzędzie ds. pojazdów mechanicznych Kalifornii (DMV). Wcześniej w tym roku koncern dysponował 27 samochodami, a w ubiegłym roku zaledwie trzema.

W związku z tym Apple ma zarejestrowanych więcej samochodów niż należące do koncernu Alphabet Waymo, które według urzędu ma 51 pojazdów. Liderem w tej kategorii jest koncern General Motors - 104 rejestracje. Do tej pory DMV zarejestrowało 409 pojazdów, 53 firm.

Pozwolenia dotyczą samochodów, na których pokładzie cały czas znajduje się kierowca czuwający nad bezpieczeństwem jazdy. Do tej pory DMV nie wydało pozwolenia dla pojazdu bez człowieka na pokładzie. Przed uzyskaniem odpowiedniego dokumentu firmy ubiegające się o rejestrację w DMV muszą przedstawić pozytywne wyniki testów na zamkniętym obiekcie w kontrolowanych warunkach. 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.08.2018
GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

Sport


Reklama