Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Apple będzie chciało sprzedawać więcej tańszych telefonów

Apple będzie chciało sprzedawać więcej tańszych telefonów
Apple chce dotrzeć do konsumentów z niższej półki. (Fot. Getty Images)
Apple pracuje obecnie nad nowymi modelami iPhone'ów, wśród których znajdzie się również smartfon wyposażony w wyświetlacz LCD - wbrew wcześniejszym prognozom analityków, które zapowiadały dominację ekranów OLED - donosi w piątek dziennik Wall Street Journal.
Reklama

Powołując się na źródła zbliżone do firmy Apple, dziennik ocenia, że decyzje koncernu związane są z reakcjami konsumenckimi na ostatnią linię kosztownych iPhone'ów X wyposażonych w wyświetlacze OLED. Podstawowy model tego urządzenia to wydatek minimum 999 funtów.

Tańsze telefony wyposażone w modele LCD mają stanowić rdzeń sprzedaży nowej serii urządzeń, którą Apple zaprezentuje jesienią tego roku. Według źródeł "WSJ", wyświetlacze LCD mają być zastosowane również w telefonach planowanych na 2019 rok.

Dziennik odnotowuje, że popularyzacja wyświetlaczy typu OLED postępuje w przemyśle technologicznym wolniej, niż wcześniej prognozowano. Zdaniem analityków, zapotrzebowanie na tego rodzaju urządzenia w rzeczywistości jest mniejsze, przede wszystkim ze względu na ceny telefonów z ekranami OLED, znacznie przewyższającymi kwoty potrzebne do kupna smartfonów z klasycznymi wyświetlaczami ciekłokrystalicznymi.

W pierwszym kwartale tego roku, według danych producenta iPhone X, model ten był najlepiej sprzedającym się telefonem Apple. Kluczowym czynnikiem warunkującym wysoką cenę tego urządzenia jest właśnie ekran, produkowany przez Samsunga. Według doniesień medialnych, wyświetlacze OLED dla nowych iPhone'ów ma w najbliższym czasie dostarczać również firma LG Display, która sama boryka się obecnie z kłopotami związanymi z produkcją.

Według źródeł "WSJ" telefony Apple, których premiera planowana jest na jesień tego roku, to trzy modele, z których dwa mają być wyposażone w ekrany OLED, jeden zaś - w wyświetlacz LCD. Wszystkie wyglądem mają przypominać ubiegłoroczny flagowiec - iPhone X. 

iPhone X jest obecnie najdroższym modelem telefonu od Apple - jego cena w UK to 999 funtów. (Fot. Getty Images)

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.01.2019
GBP 4.877 złEUR 4.296 złUSD 3.769 złCHF 3.792 zł

Sport


Reklama