Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Angielskie gwiazdy trip hopu nad Wisłą

Angielskie gwiazdy trip hopu nad Wisłą
Zespół Morcheeba jest bardzo popularny w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Morcheeba, angielski zespół grający muzykę z pogranicza pop i trip hopu, odwiedzi Polskę. Grupa zagra trzy koncerty w lutym 2019 roku w Warszawie, Gdańsku i Krakowie.
Reklama

Grupę założyli w 1995 roku bracia Godfrey. Wkrótce dołączyła do nich niezwykła charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów Skye Edwards.

W tym składzie zespół zasłynął, jako twórcy najpiękniejszych triphopowych ballad "Trigerr Hippie", czy "Blindfold", opartych o dyskretne beaty. Jednak największy sukces przyniosły im kompozycje "Rome Wasn't Built In A Day", "The Sea" czy "Otherwise", które stały się klasyką popu.

Morcheeba ma swoim koncie 9 albumów i kilka milionów sprzedanych płyt, które podbiły serca nie tylko fanów muzyki klubowej, ale urzekły też sympatyków innych gatunków.

Tegoroczna propozycja zespołu, "Blaze Away", oznacza zupełnie nowy rozdział w karierze muzyków. "Na +Blaze Away+ postaraliśmy sięgnąć po wiele wpływów znanych z wczesnych nagrań Morcheeby" - wyjaśnia producent Ross Godfrey. "Słuchaliśmy mnóstwo bluesa z lat 50., rocka psychodelicznego z lat 60., dub reggae lat 70. Nie zabraknie nawiązania do lat 80., czyli stylu electro oraz hip-hopu lat 90. Cokolwiek nas zainspirowało, staraliśmy się podążać tym tropem" - dodaje.

Morcheeba zagra 27 lutego w Warszawie w Progresji, 28 lutego w Gdańsku w B90 i 1 marca w Krakowie w Kwadracie. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.04.2019
GBP 4.952 złEUR 4.289 złUSD 3.812 złCHF 3.743 zł

Sport


Reklama