Menu

Alice Cooper ponownie ogłasza się najlepszym kandydatem na urząd prezydenta USA

Alice Cooper ponownie ogłasza się najlepszym kandydatem na urząd prezydenta USA
Alice Cooper z córką Calico. (Fot. PAP/EPA)
Niepokorny rockman, który od pięciu dekad wykonuje utwory z nurtu shock rocka, opublikował nowy teledysk do starego przeboju 'Elected'. Występuje w nim jako zwycięzca wyścigu na najwyższy urząd w państwie. Jego doradcą jest szympans.
Reklama

W shock rocku ważne jest połączenie ostrego grania: rockowego lub heavy metalowego z demoniczną oprawą – niczym w teatrze grozy. Cooper to jeden z najbardziej popularnych przedstawicieli owego nurtu. Inni to np. Marilyn Manson, Rob Zombie czy zespół Kiss. Utwór Coopera "Elected" jest już klasykiem. Pierwotnie został wydany w… 1972 roku (znalazł się na albumie: "Billion Dollar Babies") - tuż przed wyborami, w których prezydentem USA został ponownie Richard Nixon.

Od tego czasu Cooper co cztery lata przypomina swój przebój w nowych odsłonach. W obecnym teledysku artysta nawiązuje do pierwotnego wideo. Podobnie jak w tamtym, występuje z obietnicą utworzenia "Wild Party", a jego doradcą jest szympans.

"Jestem Twoim Yankee Doodle, eleganckim, w złotym Rolls Royce" - śpiewa. Cooper powtarza, że tekst jest uniwersalny, a więc nie ma na celu ośmieszenia konkretnego kandydata. Co więcej rockman, gani artystów, którzy udzielają wskazówek, kogo należy popierać. Dwa lata temu, w wywiadzie dla "The Guardian" powiedział: "Kiedy muzycy mówią ludziom, na kogo głosować, sami nadużywają władzy. Mówisz fanom, by nie myśleli samodzielnie, tylko po twojemu. W tym nie ma wolności, a rock’n’roll to przecież wolność".

Przy okazji poprzednich wyborów oświadczył, że nie rozumie dlaczego ludzie sądzą, że gwiazdy rocka wiedzą więcej niż ktokolwiek inny? "Wiemy mniej niż ty. Jeśli oglądam telewizję, to jedynie kreskówkę Family Guy".

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 30.10.2020
GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

Sport


Sport

Reklama