Menu

100 euro kary za przekleństwa w obecności dzieci!

100 euro kary za przekleństwa w obecności dzieci!
Mężczyzna dostał mandat z artykułu regulaminu straży, dotyczącego zakazu używania inwektyw lub słów obrażających Boga. (Fot. Getty Images)
Karę w wysokości 100 euro wymierzono na północy Włoch 40-letniemu mężczyźnie za to, że przeklinał na ulicy w obecności dzieci. Dopuścił się tego podczas sprzeczki przed szkołą.
Reklama

Do zdarzenia opisanego przez lokalną prasę doszło w miejscowości Albisola Superiore w Ligurii. Koło szkoły podstawowej mężczyzna został poproszony o to, aby przestawił samochód, który zaparkował na pasach. Ku oburzeniu innych rodziców zareagował głośnymi przekleństwami zwracając na siebie uwagę przebywającego w pobliżu patrolu straży miejskiej. Funkcjonariusze wymierzyli mu karę w wysokości 100 euro.

"Mając do czynienia z mężczyzną, który na cały głos używał przekleństw w obecności dzieci strażnicy postąpili zgodnie z przepisami" - wyjaśnił komendant miejscowej straży Bruno Calcagno.

Przy okazji przypomniano, że ponieważ bluźnierstwo nie jest we Włoszech przestępstwem od 10 lat, mężczyzna nie usłyszał zarzutu. Dostał mandat z artykułu regulaminu straży, dotyczącego zakazu używania inwektyw lub słów obrażających Boga. Przewidziana za to kara waha się od 51 do 309 euro.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.11.2019
GBP 5.008 złEUR 4.292 złUSD 3.879 złCHF 3.913 zł

Sport


Reklama