Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

£3 258 Polakom, czyli prosty sposób na dodatkowe pieniądze na Wyspach

£3 258 Polakom, czyli prosty sposób na dodatkowe pieniądze na Wyspach
Kilka funtów "odkładane" przez bank miesięcznie przez kilka lat? To może oznaczać całkiem spora sumę zwrotu... Wystarczy wypełnić wniosek! (Fot. Getty Images0
Anna zyskała ponad 2 100 funtów, Marek 3 200, a Edyta 820 funtów. Historię Polaków, którzy w prosty sposób zyskali na emigracji, pokazują, że życie za granicą bywa przyjemne. Są one zachętą do ubiegania się o swoje. Udowadniają, że nawet na obczyźnie warto zadbać o to, co nam się należy, a jeśli nie wiemy jak, wystarczy poprosić o pomoc innych.
Reklama

Chcesz wiedzieć więcej – Wejdź i sprawdź!

O tym, ile Polacy stracili na współpracy z brytyjskimi bankami, mówi się bardzo dużo. Afery bankowe pokazują, że liczba oszukanych to nie kilka osób, ale kilkaset tysięcy. Swoje ciężko zarobione funty w wyniku sztuczek brytyjskich banków miało stracić nawet 0,5 milion Polaków na Wyspach. FOS (Organ Nadzoru Finansowego w Wielkiej Brytanii) nakazał rekompensaty utraconych funtów plus odsetki.

Nie wiesz ile Ci przysługuje? - Zweryfikuj tutaj!

O co poszło?

Afera bankowa w UK powiązana jest z pobieraniem opłat za prowadzenie konta. Opłaty te dotyczą jedynie opłacanych rachunków tzw. PBA. Mechanizm ich zakładania był bardzo różny. Łączyło go jednak jedno – od klientów bezpodstawnie pobierano miesięczne opłaty w wysokości od 5 do 25 funtów.

ANNA: Mi i mojemu mężowi pracownik banku wmówił, że PBA jest potrzebne do starania się o kredyt hipoteczny.

MAREK: Usłyszałem, że wraz z płatnym kontem zyskam dodatkową ochronę samochodu i wyjdzie taniej niż oddzielne ubezpieczenie. Dodatkowo miałem otrzymać ubezpieczenie telefonu.

EDYTA: Nic nie wiedziałam o opłatach, myślałam, że mam darmowe konto.

Nie wiesz czy Ci się należą? – Dowiedz się!

Gdzie po pomoc?

Afera bankowa w UK powiązana jest z pobieraniem opłat za prowadzenie konta. Opłaty te dotyczą jedynie opłacanych rachunków tzw. PBA. (Fot. Getty Images)

Wszyscy oszukani na Polacy mają prawo do zwrotu nielegalnie pobranych pieniędzy i wpłaty odsetek. Aby tak się stało, trzeba rozpocząć procedurę reklamacyjną – można do niej przystąpić tylko raz. Reklamację składa się w języku angielskim. Po pomoc można udać się do Harvard Claims. Firma wspiera Polaków na Wyspach w odzyskiwaniu opłat bankowych. Harvard Claims kompleksowo prowadzi sprawy o zwrot PBA. Skuteczność działań wynosi 97%, a średni zwrot 3000 funtów – mówi Paulina Olszewska z Harvard Claims.

Aby skorzystać z pomocy, wystarczy poświęcić minutę na wypełnienie formularza kontaktowego. Znajdziesz go na https://harvardclaims.co.uk/. Później tylko oczekuje się na pieniądze z banku.

ANNA: O Harvard Claims dowiedziałam się od znajomych, którzy odzyskali z nimi swoje pieniądze.

MAREK: Pomocy szukałam w Internecie. Na Harvard Claims zdecydowałem się na podstawie licznych pozytywnych opinii.

EDYTA: Harvard Claims polecił mi mój pracodawca, który zatrudnia wielu Polaków i wie, z jakimi problemami się zmagają.

Nie wiesz jak to zrobić? – Skorzystaj z pomocy!

Czy da się samodzielnie?

O zwrot opłat bankowych można starać się samodzielnie lub z pomocą profesjonalnej firmy. Harvard Claims nie odradza samodzielnego starania się o zwrot za PBA, ale przestrzega przed licznymi pułapkami. Nieznajomość języka i procedur może doprowadzić do tego, że odszkodowania się nie odzyska, ale straci pieniądze np. na zakup trefnych pism reklamacyjnych od internetowych oszustów.

Czy to bezpieczne?

Wielu Polaków na Wyspach do zwrotu opłat bankowych podchodzi nieufnie i z dużą dozą ostrożności. Nie wierzą oni, że po podpisaniu umowy z bankiem mają jeszcze jakiekolwiek szanse na odzyskanie swoich pieniędzy. FOS, instytucje działające na rzecz praw konsumenta przekonują, że zwrot opłat bankowych jest możliwy, zgodny z prawem i bezpieczny.

Konieczność zwrócenia opłat za PBA z odsetkami jest wynikiem prowadzenia przez banki sprzedaży w złej wierze. Oznaczała ona, że pracownicy banków oszukiwali klientów, nie udzielając lub udzielając błędnych informacji na temat zakładanych rachunków. Teraz instytucje je zatrudniające (banki), muszą ponieść tego konsekwencje.

Zwrot opłat bankowych w UK jest wynikiem dochodzenia, procesu sądowego i wyroku FOS oraz Sądu Najwyższego. Starając się o odzyskanie swoich funtów za płatne konto, nie popadasz w konflikt z bankiem oraz z prawem. Zwrot jest twoim prawem konsumenckim.

Chcesz, aby było bezpiecznie – Poproś o pomoc!

Czy to się udaje?

Historię naszych bohaterów zakończyły się szczęśliwie. Uzyskali oni pokaźne zwroty. Nie zawsze jednak tak jest. Źle wypełniony wniosek, błędy formalne i inne niedociągnięcia przekreślają szansę na zwrot PBA. Paulina Olszewska z Harvard Claims podkreśla, że zgodnie z brytyjskim prawem o zwrot można wystąpić tylko raz. Odrzucenie przez bank reklamacji lub przyznanie niskiej kwoty odszkodowania nie jest podstawą do ponownego wystąpienia z wnioskiem.

Jeśli nie chcesz stracić szansy na odzyskanie funtów z nielegalnie pobieranych opłat bankowych, powierz swoją sprawę profesjonalistom. Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy na: https://harvardclaims.co.uk/

Z Harvard Claims masz kilkakrotnie większe szanse na zwrot opłat bankowych.

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.05.2019
GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

Sport


Reklama