Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zwiedzamy Londyn: Pomarańczowe szaleństwo na farmie dyń pod Londynem

Zwiedzamy Londyn: Pomarańczowe szaleństwo na farmie dyń pod Londynem
Druga połowa października to idealny czas na wycieczkę na farmę dyń! (Fot. A. Pyszkowska)
Jesień w pełni! Drzewa mienią się ciepłymi barwami, a liście przyjemnie szeleszczą pod nogami podczas spaceru. Przyroda powoli żegna się z nami przygotowując się do zimy, by wiosną zachwycić nas swoją soczystą zielenią. Słońce jest co prawda coraz niżej, ale nadal przyjemnie ogrzewa nasze twarze. To idealny moment na spędzenie czasu wolnego na świeżym powietrzu.
Reklama

A może by tak zrobić coś innego niż spacer po parku? Coś, co zarezerwowane jest tylko na ostatnie dni jesieni?

Druga połowa października to idealny czas na wycieczkę na farmę dyń, gdzie te wściekle pomarańczowe kule stają się atrakcją samą w sobie. Na takiej farmie czekają na Was dynie różnych odmian, a co za tym idzie w różnych kolorach (nie, nie wszystkie dynie są pomarańczowe :) ), kształtach i wielkości - idealne nie tylko na halloweenowe ozdoby, ale także na pyszne, jesienne danie. 

Wybierz swoją dynię! (Fot. A. Pyszkowska)

W okolicach Londynu znajduje się kilka takich farm. Możecie wyszukać je wpisując w wyszukiwarce zwrot “pumpkin patch” lub skorzystać z mojej listy.

6  farm dyń najbliżej Londynu:

  • południowy zachód: Crockford Bridge Farm; New Haw Road, Addlestone, Nr. Weybridge, Surrey KT15 2BU;
  • południowy zachód: Secretts of Milford; Hurst Farm, Chapel Lane, Milford, Surrey GU8 5HU;
  • południowy zachód: Garsons Esher; Winterdown Road, Esher, Surrey KT10 8LS;
  • północ: Parkside Farm Pick Your Own; Parkside Farm, Hadley Road, Enfield, Middlesex EN2 8LA;
  • wschód: Foxes Farm Produce; Watch House Farm, Wash Road, Basildon SS15 4ER;
  • wschód: Christmas Tree & Pumpkin Farm; Woodham Rd, Wickford SS11 7QL
W okolicach Londynu znajduje się kilka farm z dyniami. (Fot. A. Pyszkowska)
Nie wszystkie dynie są pomarańczowe! :) (Fot. A. Pyszkowska)

Zazwyczaj na takiej farmie można samodzielnie wybrać swój idealny okaz prosto z pola. Chociaż niestety nie jest to reguła. My odwiedziliśmy Crockford Bridge Farm, gdzie takiej możliwości właściwie nie ma. Posiadają oni nieduże pole z dyniami, z którego nie można zabierać warzyw. Za to jest to świetne miejsce na rodzinne zdjęcie i zabawę chociażby w znalezienie największej (i najmniejszej) dyni.

Na większości farm zastaniecie też stoiska, gdzie każde warzywo zostało już zważone i opatrzone odpowiednią ceną. Więc jeśli spacer po polu dyniowym nie jest Waszym ulubionym zajęciem, możecie swoją tegoroczną dynię wybrać w taki właśnie sposób.

Na większości farm zastaniecie też stoiska, gdzie każde warzywo zostało już zważone i opatrzone odpowiednią ceną. (Fot. A. Pyszkowska)

Tym bardziej, że oprócz szaleństwa na polu z dyniami, na farmach dodatkowo zostały zorganizowane ciekawe atrakcje dla dzieci takie jak wspólne ozdabianie dyni, malowanie twarzy, przedstawienia, przejażdżki traktorem z przyczepą czy stogi siana, po których można się wspinać do upadłego.

UWAGA! Atrakcje są różne na różnych farmach. Zajrzyjcie na stronę najbliższej Wam farmy, żeby zobaczyć co przygotowali dla odwiedzających w tym roku.

Część farm otwarta jest już od początku października, ale najwięcej dodatkowych atrakcji odbywa się w tygodniu poprzedzającym obchody Halloween, który zazwyczaj zbiega się także w pierwszą przerwą w zajęciach szkolnych w Londynie. W tym terminie możecie spodziewać się także drobnej opłaty za wejście na farmę (około 2 funty za osobę). 

Farmy przygotowały dla dzieci moc atrakcji! (Fot. A. Pyszkowska)

Dynie dojrzewają właśnie przed Halloween i pewnie dlatego stały się nieodzownym elementem tego święta. Ale nawet jeśli nie jesteście fanami tego “wieczoru strachu”, wybierzcie się na farmę w poszukiwaniu najdorodniejszej dyni, która stanie się składnikiem dania głównym Waszego jesiennego obiadu. Obiecuję Wam, że tak smakowitej dyni nie znajdziecie w żadnym z supermarketów w Londynie. 

Ale wybór! (Fot. A. Pyszkowska)

Zobacz wpis na blogu

www.zwiedzamylondyn.pl - Blog podróżniczy, który jest niezastąpionym źródłem ciekawych pomysłów na zwiedzanie z dziećmi Londynu i jego okolic. Autorzy najpierw odwiedzają rodzinnie wszystkie miejsca, by potem podzielić się z czytelnikami opinią o nich. Odkryjcie najciekawsze atrakcje dla dzieci razem z nimi! 

 

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 4.55 / 9

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2019
GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

Sport


Reklama