Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wiele rzeczy można zautomatyzować i uczynić przyjemnymi oraz prostymi

Wiele rzeczy można zautomatyzować i uczynić przyjemnymi oraz prostymi
Jakub B. Bączek, trener rozwoju osobistego i biznesowego. (Fot. ExcellenceVale)
Z Jakubem B. Bączkiem, trenerem rozwoju osobistego i biznesowego rozmawia Matylda Setlak, współzałożycielka ExcellenceVale. To z inicjatywy tej firmy 27 stycznia 2018 r. w Londynie Jakub B. Bączek poprowadzi szkolenie "Biznes i życie na maksa", które zgromadzi przedsiębiorczych Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich.
Reklama

Dlaczego tak mało osób żyje na maksa?

Jakub B. Bączek: - Myślę, że odpowiada za to konformizm. Jeszcze za czasów, kiedy mieszkaliśmy w jaskiniach, w genach zapisało nam się, że warto naśladować innych i podążać za nimi, żeby przeżyć. Zachowania nietypowe często prowadziły do samotności lub zagrożenia życia. Do dziś, pomimo że nie ma już tygrysów szablozębnych w naszym otoczeniu, wolimy żyć i postępować jak inni, zamiast wybierać drogę własną i nieszablonową. Poza tym, życie „na maksa“ wiąże się z wystawieniem na krytykę i ocenę społeczną – a tego boimy się bardziej niż ognia. 

Czy droga do sukcesu musi być długa, żmudna i kręta?

Właśnie nie musi! Jest nawet taki cytat, który może zmotywować na początku drogi do wymarzonego życia: „Don’t work hard, work smart!“ i gorąco w te słowa wierzę. Oczywście, nie unikniemy momentów ciężkiej pracy, stresu i ryzyka jeśli marzymy o wielkich pieniądzach, ale z czasem – stosując zasadę Pareto – można wiele rzeczy zautomatyzować i uczynić przyjemnymi i prostymi. 

Co dają Ci podróże?

Podróże to z jednej strony wkalkulowany w strategię biznesową odpoczynek dla mózgu, a z drugiej – olbrzymia przyjemność. Zauważyłem, że najlepsze pomysły na produkty, optymalizację i marzenia przychodziły mi do głowy właśnie wtedy, kiedy nie miałem przy sobie laptopa, a biuro zamieniałem na białą plażę z widokiem na lazurowy ocean. 

„Miałam/em kiepski start (choroba, rozwód, bankructwo, przemoc w rodzinie, brak wsparcia itp.) – czy jest dla mnie jeszcze szansa na lepsze życie?“ – jak odpowiesz na takie pytanie?

Średnia długość życia Polaka to obecnie 76 lat. Nawet jeśli w połowie tego statystycznego okresu straciliśmy wszystko, to mamy jeszcze 38 lat razy 12 miesięcy razy 30 dni razy 24 godziny, co daje łączną „kwotę“ ponad 300 000 godzin pracy! I nawet jeśli prześpimy 1/3 z nich, lepiej nie mówcie w moim towarzystwie, że nie macie czasu na lepsze życie i bardziej satysfakcjonujące wyniki! 

Ograniczenia są w głowie, możesz znacznie więcej niż Ci się wydaje. (Fot. ExcellenceVale)

„Mieszkam w obcym kraju. Nie ma możliwości, by tutaj cokolwiek osiągnąć: nigdy nie poznam dobrze języka ani kultury, wykonuję kiepską pracę, jest olbrzymia konkurencja, czasem dyskryminacja. Nie ma szans...“. Co widzisz w takim myśleniu?

Z jednej strony patrzę na taką sytuację z troską, ale z drugiej wierzę, że marudzenie nie daje nam absolutnie nic dobrego w życiu. Nic! Zachęcam więc zawsze do wydatku energetycznego w stronę zmian i prób lepszego funkcjonowania zamiast spalania sił na narzekanie. Nie trzeba być wielkim, żeby zrobić pierwszy krok, ale trzeba zrobić pierwszy krok, by stać się wielkim! Odwagi!

Chcę zmienić swoje życie – od czego zacząć? Jak odzyskać poczucie sprawczości?

Czasem wystarczy na początek kartka papieru i 2 ćwiczenia. Na jednej stronie wypisz swoje marzenia – jakiego chcesz życia, gdybyś mogła wybrać cokolwiek? A na drugiej stronie wypisz zasoby – co może mnie do realizacji tych marzeń przybliżyć? Może masz mentora? A może w Twoim mieście odbywa się inspirujące szkolenie? Może jesteś w stanie pożyczyć od kogoś trochę pieniędzy na start biznesu lub masz po prostu talent do jakiegoś zawodu. Żyjemy w czasach, gdzie ładnie ubierająca się dziewczyna może zostać znaną blogerką na Instagramie i zarabiać kilkadziesiąt tysięcy funtów miesięcznie. Ograniczenia są w głowie – możesz znacznie więcej niż Ci się wydaje. Możesz żyć na maksa! 

Twoje trzy najważniejsze rady, by żyć na maksa?

Po pierwsze, znajdź swoją pasję i naucz się na niej zarabiać. W pewnym sensie możesz przeżyć wtedy swoje życie nie pracując wcale. Po drugie, otocz się pozytywnymi ludźmi, którzy będą Cię inspirować i wzmacniać, zamiast ciągnąć Cię w dół. I po trzecie: przyjdź na moje szkolenie w Londynie:) Rzadko pojawiam się w UK – warto to wykorzystać:) 

Szkolenie "Biznes i życie na maksa" odbędzie się 27 stycznia 2018 r w Londynie. To szkolenie skierowane dla przedsiębiorców, którzy chcą efektywnie połączyć biznes z życiem prywatnym, pracowników i pracodawców, którzy sądzą, że mogą więcej, ale brak im mentalnego paliwa. Event zgromadzi ekspertów i profesjonalistów, którzy chcą zarabiać na swojej pasji, tych, którzy myślą o zbudowaniu dochodu pasywnego i chcą inwestować w nieruchomości. To doskonałe szkolenie dla sprzedawców oraz osób działających w branży MLM, a także coachów, trenerów, konsultantów, ekspertów z różnych branż oraz wolnych strzelców. To także odpowiednie miejsce dla osób, które interesuje rozwój osobisty oraz umiejętności miękkich oraz wszystkich poszukujących pełni i sensu życia.

Więcej informacji o szkoleniu TUTAJ 

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 2.67 / 3

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.08.2018
GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

Sport


Reklama