Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Twoje radio na Wyspach

Twoje radio na Wyspach
Gosia Prochal, prowadząca "Przepis na życie". (Fot. Radio Star)
Jeśli tytuł artykułu od razu kojarzy się Państwu z konkretną stacją radiową to znaczy, że jesteście jej słuchaczami. I moje zachęty już niepotrzebne. Ale gdy nie ma takiego skojarzenia to... posłuchajcie (raczej - poczytajcie).
Reklama

Mowa będzie o Radiu Star, które działa w Londynie od maja, kiedy to po kilku latach doświadczeń w Peterborough, przeniosło swą siedzibę do stolicy, znajdując lokum na Hammersmith, a konkretnie na drugim piętrze Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego.

I od razu bywalcy POSK-u zauważyli zmiany. Z drugiego piętra ośrodka płyną pozytywne wibracje, czuć dobrą energię. Czuć też zapach mocnej kawy… a to już radiowy ekspres, który jest w użyciu non stop. Pomimo napiętego grafiku, gorączkowych przygotowań przed każdą audycją, da się tu odczuć swobodną atmosferę, zza drzwi można usłyszeć śmiechy i żarty. Wchodzimy do radiowego studia. Tu już wszystko na poważnie i profesjonalnie – mikrofony, dźwiękoszczelne ściany, kilka komputerów, miksery, pulpity i cała reszta sprzętu elektronicznego, którego nazwy i przeznaczenie niewiele mówią laikowi.

Z pomocą przychodzi Gosia Prochal, dziennikarka i prezenterka, spiritus movens Radia Star:

„Stacja powstała z chęci niesienia rzetelnych informacji dla Polaków w Wielkiej Brytanii. Chcemy być wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Polaków w Wielkiej Brytanii. Naszym głównym celem jest realizowania misji informacyjnej i rozrywkowej na najwyższym poziomie. Radio Star ma urozmaicić Polakom codzienność. Zapraszamy do słuchania!”.

Marcin Marchelski, dyrektor programowy. (Fot. Radio Star)

Ekipa Radia Star ma na swoim koncie także inne osiągnięcia, wśród których najważniejszym jest organizacja koncertów dla wielotysięcznej publiczności, która chętna była przybyć na występy polskich artystów m.in. Kasi Kowalskiej, Dżemu, Wilków czy Lady Pank. Radio ma za sobą także udane doświadczenia z czołówką polskiego kabaretu jak Łowcy.B czy Kabaret Moralnego Niepokoju. A najbliższym wydarzeniem tej skali jest Star Festiwal 2018, którego gwiazdami będą Kamil Bednarek, Ania Wyszkoni oraz Krzysztof Cugowski, czyli dla każdego coś miłego (muzycznie).

W radiu pracują profesjonalni prezenterzy z doświadczeniem uzyskanym w ogólnopolskich stacjach m.in. Radio Złote Przeboje, Radio Eska i Rock Radio. Ich sylwetki przedstawione są na stronie internetowej stacji.

Filar londyńskiego Radia Star to Marcin Marchelski. Prezenter radiowy, dziennikarz, producent. Od 14 lat związany z branżą radiową. Dyrektor Programowy i twórca polskiego Radia Star w Anglii. Także twórca agencji koncertowej „Star”, organizatora koncertów Gwiazd Polskiej Estrady na terenie Wielkiej Brytanii.

Z kolei Gosia Prochal pracowała dla „Dziennika Polskiego” w Krakowie, gdzie pisała reportaże. Zdobywała praktykę w Radiu Kraków i Nowinach Raciborskich. Dziennikarstwo studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim i University Centre Peterborough. Od lat związana jest z muzyką – ukończyła Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu.

Tomek Achtelik, autor listy przebojów "Gwiezdna 20tka". (Fot. Radio Star)

Tomek Achtelik mówi o sobie, że do radia przywiązany jest „jak Jaś do Małgosi”. Doświadczenia radiowe zdobywał w rozgłośniach lokalnych (Radio Top Katowice) i ogólnokrajowych (Roxy FM). W Radiu Star jest ze słuchaczami codziennie od poniedziałku do piątku między 18.00 a 20.00.

Rafał Chilrowski był prezenterem największych polskich stacji, w tym m.in. Radia Złote Przeboje. O sobie mówi: „Nie mogę powiedzieć, że pracuję w radiu. Mogę natomiast powiedzieć, że od prawie dwudziestu lat nie pracuję, bo robię to, co kocham. Robiłem to z różnymi stacjami. bardzo lokalnymi, regionalnymi i ogólnopolskimi. I robiłem to na wszystkie, możliwe radiowe sposoby. Teraz robię to z Radiem Star z nadzieją, że trochę to potrwa.”

Wiele innych osób przyczynia się do tworzenia ramówki radia. Kevin Ainston co środę prezentując ciekawe przepisy opowiada o kulturze angielskiej. Porady odnośnie biznesu można usłyszeć w każdy czwartek w audycji pt. „7 żywiołów w biznesie”, Doroty Iwankiewicz oraz Ralpha Lightmana. Natomiast Anna Jańczuk co niedzielę przeprowadza wywiady z pracownikami różnych instytucji i organizacji charytatywnych. Porusza w nich tematy pomocy polskim rodzinom w Wielkiej Brytanii. Dla kogoś kto często staje lewą nogą, samopoczucie może poprawić ,,StarShow – Śmiech to Zdrowie” – audycja Rafała Chirowskiego, który aktualne wydarzenia prezentuje w humorystyczny sposób. Dzień dodatkowo urozmaici program Jacka Jezierzańskiego pt. „Kierownik Bączyński rymuje”, bawiący słuchaczy komicznymi wierszami i anegdotami.  W weekend  w sobotę i niedzielę od rana na stanowisku Aleksandra Grochowska z programem „ Gwiezdny Weekend”.  Każdy słuchacz dowie się o tym jak funkcjonuje zagraniczny oddział Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy dzięki audycji Anny Ciecierskiej w każdą sobotę w programie ,,Co w Sztabie Piszczy”

Cóż, dzięki tak urozmaiconej ofercie, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

A kto włącza Radio Star? Według statystyk, najwięcej słuchaczy pochodzi z przedziału wiekowego między 25 a 55 lat. Ale radio chce dotrzeć do jak największej rzeszy rodaków, więc stara się dostosować do kolejnych grup odbiorców. Oprócz strony internetowej (facebook), na której transmitowane są wywiady na żywo, wybranego kanału można posłuchać również na telefonie czy innych odbiornikach radiowych Wi-Fi.

RadioStar idzie z duchem czasu i coraz więcej rodaków utożsamia je ze sloganem: Twoje radio na Wyspach. Powodzenia!

 

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 5.47 / 13

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.05.2019
GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

Sport


Reklama