Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tajemnicza moc piramid

Tajemnicza moc piramid
Liczące sobie kilka tysięcy lat egipskie piramidy wciąż fascynują i prowokują do zadawania pytań, na które brak jednoznacznych odpowiedzi... (Fot. Getty Images)
W ostatnich latach tajemnicze zjawiska zachodzące we wnętrzu piramid były przedmiotem bardzo licznych artykułów w prasie codziennej. Jednak naukowe środowiska wciąż odnoszą się z dużą rezerwą do coraz to nowszych doniesień o cudownym działaniu "energii piramid". Wiadomości te zdają się być po prostu zbyt nieprawdopodobne, aby mieć coś wspólnego z rzeczywistością...
Reklama
Reklama

Przypuszcza się m. in., że piramidy są czymś w rodzaju przekaźników energii, których działania jeszcze nie do końca rozumiemy. Wykonane niedawno badania naukowe mogą wesprzeć te – uważane wcześniej za teorie spiskowe – tezy. Zatem musimy zaakceptować fakt, że gigantyczne kamienne ostrosłupy z Egiptu pełnią zupełnie inną funkcję niż wcześniej przypuszczaliśmy.

Wszystko rozpoczęło się w latach trzydziestych XX wieku, kiedy to francuski badacz Antoine Bovis podczas zwiedzania komory grobowej piramidy Cheopsa, zaobserwował zjawisko mumifikacji. Ciała zwierząt nie uległy po śmierci biologicznemu rozkładowi, lecz odwodnieniu i zasuszeniu.

Odkrycie to było na tyle fascynujące, że zaraz po powrocie z Egiptu, rozpoczął serię eksperymentów. Zbudował odpowiedni model i usytuował go w kierunku północ-południe. Na 1/3 jego wysokości (tak samo jak w komorze piramidy Cheopsa) umieścił zdechłego kota. Po pewnym czasie jego ciało uległo naturalnej mumifikacji. To samo zauważył przy badaniach z rybami i jajkami. Bovis był pochłonięty do reszty swą pracą. On też jako pierwszy wpadł na pomysł zastosowania energii piramid w celu wzmocnienia sił witalnych człowieka.

Piramida Księżyca w Teotihuacán. (Fot. Getty Images)

W zakresie oddziaływania tego kształtu na organizmy żywe, doświadczenia poczynili amerykańscy badacze Flanagan, Schul i Pettit. Podlewali oni wodą przetrzymywaną w piramidzie rośliny i zaobserwowali, że ich wzrost jest znacznie bujniejszy. Wykorzystali również piramidy do przechowywania żywności. Okazało się, że owe produkty spożywcze dłużej zachowują swą świeżość i dodatkowo polepszają się ich walory smakowe.

Niezwykłe oddziaływanie piramid zainspirowało do eksperymentów również i czeskiego elektryka -Karela Drbala. Wykorzystując ich energię skonstruował i opatentował w 1959 roku urządzenie o zagadkowej nazwie: „Przyrząd do ostrzenia żyletek – Cheops”. Był to pojemnik w kształcie piramidy zbudowany z materiałów o właściwościach izolacyjnych, do którego wkładało się żyletkę. Jej ostrze - jak wykazywały liczne doświadczenia - regenerowało się w miarę szybko i bardzo skutecznie (tak przechowywaną żyletką można było ponoć ogolić się nawet 50 razy). Musiała się ona jednak znajdować na 1/3 wysokości piramidy i mieć oś skierowaną w kierunku północ-południe. Eksperymenty Drbala odbiły się szerokim echem na całym świecie i pociągnęły za sobą serię doświadczeń z wykorzystaniem energii piramid.

Ciekawy wniosek wysnuł także nauczyciel akademicki z Monachium, prof. Joachim Eichmeier. Według niego, energia piramid źle zastosowana może być szkodliwa. Udowodnił to prostym doświadczeniem. Wzorem K. Drbala, umieścił pod modelem piramidy żyletkę i odczekał kilka dni. Po tym czasie okazało się, że jej ostrze zostało stępione. Przyczyną tego zjawiska okazało się złe zorientowanie piramidy względem osi magnetycznej Ziemi i niewłaściwe położenie przedmiotu.

Piramidy w Gizie to trzy największe piramidy zbudowane w Egipcie. Wszystkie mają kształt ostrosłupa o podstawie kwadratu. Największa z nich, Cheopsa (ok. 2560 p.n.e.), ma podstawę o boku 227,0 m i wysokość 147,0 m. (Fot. Getty Images)

Równie interesującym wątkiem odnośnie piramid, jest cel ich budowania w przeszłości. Najczęściej uznawana teoria zakłada, że są one po prostu grobowcami. Rzeczywiście, wiele z nich ma komory grobowe, a w nich zmumifikowane ciała władców. Jednak w Wielkiej Piramidzie znajdującej się w Gizie nie znaleziono nigdy żadnego sarkofagu. Dlatego po dziś dzień pojawiają się rozmaite teorie odnośnie rzeczywistego celu powstania tej niezwykłej kamiennej struktury.

Przykładowo, naukowcy z ITMO University i Laser Zentrum w Hannoverze, twierdzą, że Wielka Piramida w Egipcie wchodzi w interakcje z falami elektromagnetycznymi. Dowiedziono tego ponad wszelką wątpliwość w przypadku wewnętrznych komnat, gdzie rozmieszczono odpowiednie czujniki, dzięki którym ustalono zmiany dystrybucji pól elektromagnetycznych wewnątrz piramidy po poddaniu jej określonym oddziaływaniom. Wyniki tych badań zostały opublikowane w prestiżowym magazynie Journal of Applied Physics. Teraz ci sami badacze mają zamiar odtworzyć ten niezwykły efekt w skali nano.

Wielkie piramidy istniejące w różnych zakątkach świata  pozostają nadal bardzo zagadkowymi tworami. Nawet z wykorzystaniem obecnych technologii stworzenie tak precyzyjnych kamiennych budowli nastręczałoby bardzo dużych trudności.

Jak zatem udało się to starożytnym budowniczym? Czym kierowani byli tworząc je oraz jak korzystali z ich dobrodziejstw? Są to pytania, na które jeszcze długo nie uzyskamy pełnej, satysfakcjonującej odpowiedzi. Być może nie tylko ich moc, ale również i ta tajemnica czyni je tak wyjątkowymi.

Źródła:

  • tajemnicepiramid.eu/energia.htm
  • zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowcy-potwierdzili-ze-wielka-piramida-w-gizie-koncentruje-energie-elektromagnetyczna

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na stronie Akademii Ducha.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 4.8 / 20

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.03.2024
GBP 5.0343 złEUR 4.3086 złUSD 3.9528 złCHF 4.4711 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama