Menu

Strachy na lachy?

Strachy na lachy?
Któż nie lubi opowieści o nawiedzonych miejscach - szczególnie w Halloween?... (Fot. Getty Images)
Zbliża się halloweenowe szaleństwo. Święto uwielbiane przez dzieci i dorosłych... uwielbiających się przebierać. Z tej okazji Londynek zaprasza do kilku nawiedzonych miejsc na świecie.
Reklama

La Isla de las Muñecas – Meksyk

Miejsce nieopodal Mexico City, gdzie na drzewach wiszą zniszczone dziecięce lalki. Legenda głosi, że Don Julian Santana przybył na wyspę, by wieść życie samotnika. Po dotarciu do brzegu natknął się na ciało dziewczynki leżącej twarzą w kanale. Obok niej dryfowała jej lalka. Z niewiadomego powodu od tamtego czasu Julian w taki właśnie sposób „dekorował” wyspę...

Drzewa "dekorowane" zniszczonymi lalkami... (Fot. Getty Images)

284 Green Street, Enfield, Londyn

Historia jednego z najsłynniejszych nawiedzonych domów na świecie jest stosunkowo nam bliska. W latach 1977-1979 ubiegłego wieku jedenastoletnia wówczas Janet Hodgson padła ofiarą złowrogich mocy. Doszło do tego w mieszkaniu komunalnym w londyńskiej dzielnicy Enfield. Co szczególnie zasługuje na uwagę to fakt, że ekipa BBC uchwyciła moment, gdy nieznana siła złapała dziewczynkę i rzuciła nią przez sypialnię. Udało się im także zarejestrować męski głos poltergeista tłumaczący, w jaki sposób został zamordowany w tym właśnie domu. Sprawa nabrała ogromnego rozgłosu, ale nigdy nie udało się wyjaśnić zdarzeń, które miały wówczas miejsce.

W 2003 roku zmarła mama Janet, Peggy Hodgson. Wówczas wprowadziła się tam kolejna rodzina. I chociaż Clare Bennett nie znała historii poltergeista z Enfield, to i ona doświadczyła jego obecności. Jej synowie skarżyli się na odgłosy nocnych rozmów, a któregoś dnia zauważyli wchodzącego do pokoju starszego mężczyznę. Rodzina natychmiast opuściła nawiedzony dom.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 4.33 / 15

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.11.2019
GBP 5.026 złEUR 4.288 złUSD 3.877 złCHF 3.913 zł

Sport


Reklama