Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Śmiertelne wypadki w pracy - odszkodowania UK

Śmiertelne wypadki w pracy - odszkodowania UK
Postępowanie prawne, które musicie Państwo przejść, może być przytłaczające. W tym momencie potrzebują Państwo przyjaznego słuchacza, który wyjaśni w jasny sposób, na czym polegają procedury prawne... (Fot. Getty Images)
Śmiertelne wypadki w pracy są bardzo częste w branży budowlanej czy w rolnictwie. W tym miesiącu Kancelaria Prawna Levenes wyjaśnia krok po kroku procedure prawną i w czym są w stanie Państwu pomóc odnośnie roszczeń wynikających ze śmiertelnych wypadków w pracy.
Reklama

Nasz zespół prawników ds. odszkodowania zajmuje się wieloma roszczeniami dotyczącymi śmiertelnych wypadków w pracy. Wypadki te są tragiczne dla bliskich, a także powodują trudności finansowe osób pozostających na utrzymaniu zmarłego, szczególnie jeśli zmarły był "żywicielem rodziny". Nigdy się nie myśli, że przytrafi się to Państwa ukochanej osobie. W takim przypadku, trudna sytuacja osobista Państwa, rodziny czy partnera zmarłego, jak również postępowanie prawne, które musicie Państwo przejść, może być przytłaczające. W tym momencie potrzebują Państwo przyjaznego słuchacza, który wyjaśni w jasny sposób, na czym te procesy prawne polegają.

BHP i dochodzenia policyjne

Najpierw zostanie przeprowadzone dochodzenie przez Organ Nadzoru nad przestrzeganiem przepisów BHP (Health & Safety Executive), a czasem także przez policję. Te dochodzenia często zajmują tygodnie, a nawet długie miesiące i zanim te organy zdołają zebrać i przeanalizować dowody oraz wydadzą swoję opinię, to może trochę potrwać.

Śledztwo

Zwykłe dochodzenie zostanie otwarte przez koronera, który dość szybko wraz z identyfikacją i oddaniem ciała, rozwiąże ten etap sprawy. Tygodnie, jeśli nie miesiące później, dochodzenie zostanie wznowione z dowodami przedstawionymi koronerowi. Każda strona mająca uzasadniony interes w sprawie może być reprezentowana. Firmy ubezpieczeniowe dla dowolnych zaangażowanych stron często instruują prawników do uczestnictwa w rozprawie w sądzie koronera.

Nasza firma może reprezentować Państwa na rozprawie. Śledztwo będzie pierwszą okazją do odkrycia, co się tak faktycznie stało. Dokumenty takie jak raporty, protokoły, fotografie, plany, szkice i oświadczenia świadków prawdopodobnie będą dostępne po raz pierwszy - choć często zdarza się, że dokumenty są udostępniane tuż przed rozpoczęciem rozprawy.  

Jeśli Państwo chcieliby być reprezentowani w dochodzeniu koronera, proszę do nas zadzwonić na bezpłatny numer telefonu 0800 048 2352.

Postępowanie karne

Organ Nadzoru nad przestrzeganiem przepisów BHP (Health & Safety Executive) może podjąć decyzję o wniesieniu oskarżenia karnego zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie i higienie pracy. Rodzina nie jest uważana za stronę postępowania i dlatego nie może być reprezentowana na rozprawie. Jednakże rodzina może zostać poproszona o złożenie oświadczenia do sądu przed wydaniem wyroku. Może to być lub nie być coś, co Państwo chcieliby zrobić. W przypadku procesu karnego, nawet jeśli Państwo nie mogą być reprezentowani, mogą Państwo zlecić prawnikowi żeby prześledził postępowanie w sali sądowej i wszystko odnotował. Bardzo ważne jest, aby odnotować, co mówią świadkowie o okolicznościach wypadku.

Złożenie roszczenia cywilnego

Jeżeli można dowieść na podstawie dowodów, że ​​wypadek był prawdopodobnie spowodowany zaniedbaniem lub naruszeniem ustawowego obowiązku drugiej strony, można złożyć roszczenie cywilne.

Zgodnie z Ustawą o wypadkach śmiertelnych z 1976 r., mąż lub żona lub dzieci osoby zmarłej mogą złożyć wniosek. Inni krewni, którzy byli zależni od zmarłego, jak rodzic, również mogą mieć prawo do odszkodowania.

W zależności od okoliczności można złożyć wniosek o:

- odszkodowanie za obrażenia i cierpienie bliskiej zmarłej osoby, która doznała bólu przed śmiercią
- wydatki pogrzebowe
- ustawowe odszkodowanie z tytułu śmierci
- utratę zależności finansowej, co oznacza utratę wkładu finansowego zmarłego na gospodarstwo domowe
- utratę zależności pozafinansowej - może to obejmować takie rzeczy jak prace domowe i inna pomoc, którą zmarły zapewniał swojej rodzinie.

Nasz zespół prawników ds. śmiertelnych wypadków w pracy wygrał wiele roszczeń związanych z wypadkami w pracy. Odszkodowanie można dochodzić na zasadzie "nie wygrasz, nie płacisz”.   

Państwa sprawa będzie rozpatrzona i zostaną Państwo poinformowani o procedurach związanych ze śmiercią ukochanej osoby, w tym o dochodzeniu śledztwa przez Organ Nadzoru nad przestrzeganiem przepisów BHP (Health & Safety Executive) i wszelkich postępowaniach karnych. Zostaną Państwo również powiadomieni o jakie roszczenia cywilne mogą Państwo wystąpić.  

Wiemy, że nie możemy cofnąć czasu. Jednak, mamy nadzieję, że będziemy w stanie pomóc Państwu w tym najbardziej trudnym czasie dla Państwa i Państwa Rodziny.

Dzięki ogólnokrajowej usłudze możemy odwiedzić Państwa w domu, pracy lub w szpitalu.

Aby dowiedzieć się więcej, nie wahaj skontaktować się z nami na bezpłatny numer telefonu 0800 048 2352 albo napisz do nas na info@levenes.co.uk. Nasi prawnicy udzielą Państwu bezpłatnej i fachowej porady prawnej. 

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.03.2019
GBP 4.995 złEUR 4.286 złUSD 3.777 złCHF 3.778 zł

Sport


Reklama