Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Skandal! Brytyjskie banki oszukiwały Polaków - teraz zapłacą nam po 2 000 funtów

Skandal! Brytyjskie banki oszukiwały Polaków - teraz zapłacą nam po 2 000 funtów
Komu należy się zwrot opłat za prowadzenie konta bankowego? (Fot. Thinkstock)
Pół miliona osób. Szacuje się, że taka liczba Polaków mieszkających na Wyspach, została oszukana przez brytyjskie banki. Proceder nieuczciwej sprzedaży trwał przez wiele lat, a straciły na nim zarówno osoby wyjeżdżające do Anglii w tzw. pierwszej fali emigracji, jak i w ostatnim czasie. Pobierane przez banki nieuczciwe opłaty sięgają 300 funtów rocznie od osoby.
Reklama

Teraz odzyskać może je każdy, kto otworzył w UK rachunek bankowy. Co ważne, oprócz zwrotu kosztów, zostaną mu wypłacone również odsetki. Harvard Claims szacuje, że na każdego Polaka przypada ok. 2000 funtów. Zobacz, jak je odzyskać.

Odbierz należne £2000wypełnij formularz w 10 sekund!

Silver, Gold czy Platinum – jak Polacy padli ofiarą brytyjskich banków?

Konto bankowe w UK to podstawa. Bez jego założenia nie da się pracować i mieszkać na Wyspach. Stąd też, zapewne jedną z pierwszych rzeczy, jaką zrobiłeś po przybyciu do Wielkiej Brytanii, było otwarcie rachunku bankowego. Musisz wiedzieć, że 8 na 10 Polaków, którzy otwierali konto w UK, padło ofiarą nieuczciwej sprzedaży. Na czym ona polegała? Na zakładaniu płatnych rachunków, które obejmowały dodatkowe ubezpieczenia. Opłaty za konto pobierane były co miesiąc i wynosiły od 5 do 25 funtów. Teoretycznie, konta te pozwalały skorzystać z dodatkowych usług. Jak jednak się okazuje, Polacy bardzo rzadko wykorzystywali ubezpieczenia przypisywane do PBA. Wynika to z tego, że albo nie byli do tego uprawnieni, albo w ogóle nie wiedzieli, że je posiadają.

Proces reklamacyjny można rozpocząć jeszcze dziś i to bez wychodzenia z domu. (Fot. Thinkstock)

Komu należy się zwrot opłat za prowadzenie konta bankowego?

Zasady przyznawania zwrotu opłat za prowadzenie konta bankowego mówią, że nadpłatę może otrzymać KAŻDY, kto posiada lub posiadał płatny rachunek. Warunkiem jest tu tylko wykazanie, że został on założony w wyniku nieuczciwego postępowania banku i jego pracownika. W umotywowaniu wniosku reklamacyjnego bezpłatnie mogą pomóc pracownicy Harvard Claims. Zgłoś się po pomoc – wypełnij wniosek!

Pamiętaj, że nawet jeśli wydaje Ci się, że w Twoim przypadku nie doszło do nieuczciwej sprzedaży, to w rzeczywistości może być zupełnie inaczej. Przesłanką do otrzymania zapłaty jest zatajenie jakichkolwiek informacji dotyczących konta, wprowadzenie w błąd, a nawet niedokładne wyjaśnienie działania rachunku. Za takie błędy bank będzie musiał zapłacić średnio 2 tysiące funtów! Z doświadczenia Harvard Claims wynika jednak, że wypłacane nadpłaty są zazwyczaj o wiele wyższe. Klienci Harvard Claims mogą się pochwalić zwrotami w wysokości 3000, a nawet powyżej 4000 funtów.

Sprawdź, jaką nadpłatę wypłaci Ci bank za prowadzenie konta -> kalkulator

Jak odzyskać pieniądze za prowadzenie konta bankowego w UK?

Odzyskanie pieniędzy za prowadzenie konta bankowego w UK nie jest skomplikowaną procedurą. Proces reklamacyjny można rozpocząć jeszcze dziś i to bez wychodzenia z domu. Jesteś zainteresowany? Wypełnij formularz dostępny na stronie https://harvardclaims.co.uk/ - w odpowiedzi skontaktuje się z Tobą polskojęzyczny konsultant i wyjaśni przebieg sprawy. Na zwrot swoich pieniędzy będziesz czekać ok. miesiąc, zostaną one przekazane przez bank bezpośrednio na wskazany przez Ciebie rachunek.

Masz konto w banku w UK? Wiesz, że należy ci się zwrot opłat za jego prowadzenie? Sprawdź to!

Samemu czy z Harvard Claims – jak starać się o zwrot opłat za prowadzenie konta bankowego?

O tym, że o zwrot środków za prowadzenie konta bankowego można starać się samodzielnie, przekonuje wiele osób. Jak jednak pokazują statystyki, wnioski takie bardzo często są odrzucane z powodu błędów formalnych lub merytorycznych, a jeśli przechodzą to i wypłacane odszkodowanie jest bardzo niskie. Paulina Olszewska z Harvard Claims wskazuje, że wypłacona nadpłata może być nawet o 40% niższa. O tym, że warto oddać swoją sprawę w ręce profesjonalistów, takich jak Harvard Claims, przekonują także klienci, którzy przy naszej pomocy już odzyskali swoje funty. Poznaj ich opinie!

Harvard Claims służy pomocą w odzyskiwaniu nielegalnie pobranych opłat bankowych. Procedurę reklamacyjną możesz rozpocząć już dziś bez zbędnych opłat i przeciągania sprawy.

Wypełnij formularz na stronie https://harvardclaims.co.uk/ lub zadzwoń pod numer 01872 62 06 08. Nasi specjaliści zajmą się przygotowaniem dokumentów i kontaktem z bankiem, jednocześnie informując Cię o postępach sprawy.

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.07.2018
GBP 4.835 złEUR 4.316 złUSD 3.716 złCHF 3.712 zł

Sport


Reklama