Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rowerzysta mieszkający w UK uzyskuje 5 milionów funtów odszkodowania

Rowerzysta mieszkający w UK uzyskuje 5 milionów funtów odszkodowania
Pomimo że kaski rowerowe nie są obowiązkowe w sprawach o urazy głowy, ubezpieczyciele obarczają rowerzystów częściową odpowiedzialnością za brak kasków i w ten sposób próbują zmniejszać wysokość odszkodowań... (Fot. Shutterstock)
Rowerzysta, który podczas wypadku doznał poważnego urazu głowy uzyskał odszkodowanie oraz pakiet specjalistycznej opieki warte ponad 5 milionów funtów. Poszkodowany był reprezentowany przez mecenasa Johna Davisa.
Reklama

Mec. Davis, który ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne urazy - w tym uszkodzenia głowy, mózgu, rdzenia kręgowego, zmiażdżenia i amputacje -dołączył do kancelarii Sintons i obecnie kieruje departamentem do spraw obrażeń katastroficznych w tej kancelarii.

John Davis, jeden z czołowych adwokatów w UK do spraw odszkodowań za ciężkie obrażenia i trwały uszczerbek na zdrowiu, który w trakcie swojej wieloletniej kariery wywalczył dla osób dorosłych i dzieci, znacznie ponad 100 milionów funtów zaznacza, iż poza uzyskaniem możliwie najwyższego zadośćuczynienia pieniężnego osoby ciężko poszkodowane oczekują od adwokata pomocy w zorganizowaniu na koszt ubezpieczyciela i w porozumieniu z nim:

  • Przedpłaty (zaliczki) na pokrycie bieżących wydatków.
  • Prywatnej, intensywnej rehabilitacji.
  • Specjalistycznego sprzętu medycznego.
  • Specjalistycznej opieki.
  • Adaptacji domu do potrzeb poszkodowanego.
  • Prywatnych terapii i leczenia uzupełniającego.
  • Przystosowanego do potrzeb środka transportu.
John Davis jest jednym z czołowych adwokatów w UK do spraw odszkodowań za obrażenia głowy i kręgosłupa. (Fot. Sintons)

Mecenas zwraca uwagę, iż pomimo że kaski rowerowe nie są obowiązkowe w sprawach o urazy głowy, ubezpieczyciele obarczają rowerzystów częściową odpowiedzialnością za brak kasków i w ten sposób próbują zmniejszać wysokość odszkodowań. Orzeczenia sądów w tej kwestii są niestety rozbieżne, dlatego zalecane jest korzystanie z najbardziej doświadczonych i wyspecjalizowanych adwokatów w dziedzinie urazów mózgu.

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Łukasz Wójcik, polski prawnik w kancelarii Sintons zwraca uwagę, iż każdego roku w UK dochodzi do około 100 wypadków śmiertelnych z udziałem rowerzystów, a ponad 3 200 rowerzystów doznaje ciężkich urazów i trwałego uszczerbku na zdrowiu. "Do około 80% wypadków na rowerze dochodzi w terenie zabudowanym, a najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem rowerzystów to nieostrożność innych uczestników ruchu  w okolicach skrzyżowań, rond i dróg dojazdowych do ulic z pierwszeństwem przejazdu" - dodaje Wójcik.

Polski prawnik podkreśla, iż po zmroku rowerzyści muszą używać oświetlenia rowerowego. Brak oświetlenia nie uniemożliwia wystąpienia o odszkodowanie, ale może mieć negatywny wpływ na przebieg postępowania. "Zgodnie z prawem, kamizelki odblaskowe i kaski nie są obowiązkowe, ale ze statystyk jasno wynika, że mogą one uratować życie oraz zdrowie i jednoznacznie doradzamy ich używanie" - dodaje polski prawnik.

Łukasz Wójcik - polski prawnik z kancelarii Sintons. (Fot. Sintons)

Adwokaci kancelarii Sintons mają ogromne doświadczenie w reprezentowaniu osób, które doznały poważnych urazów. I tak na przykład mecenas Ian Burns uzyskał £800 000 dla poszkodowanego w wypadku drogowym. Klient kancelarii doznał między innymi urazów organów wewnętrznych - w tym wątroby, śledziony i nerek, a jego możliwości zarobkowe uległy znacznemu pogorszeniu.

"Zdajemy sobie sprawę, że nawet niegroźny wypadek może skomplikować sytuację zawodową, finansową i osobistą. Dlatego też nasi prawnicy reprezentują także osoby, które doznały mniej poważnych urazów - i tak na przykład dla naszego rodaka z Londynu, który w wypadku komunikacyjnym doznał urazu tkanek miękkich kilku części ciała i nie mógł pracować przez około miesiąc, wywalczyliśmy ponad £5 000. W innej sprawie, dla naszej klientki, która z winy kierowcy autobusu doznała urazu nagdarstka, dłoni i biodra, nasz adwokat wywalczył £15 000" - opowiadają adwokaci Sintons.

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Mecenas Davis podkreśla, iż on wraz z polskim prawnikiem odwiedzają klienta i jego rodzinę w szpitalu lub domu, aby mieć jak najlepszą możliwość zapoznania się z problemami i potrzebami osób poszkodowanych oraz ich rodzin. Ważne jest także, aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski, mogą ciągle liczyć na pomoc adwokatów Sintons - dodaje mecenas.

Jeżeli miałeś wypadek drogowy lub wypadek w pracy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe. Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie „nie wygrywasz, nie płacisz”, co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego.

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Wyślij darmowy sms WYPADEK na numer 60777 - zadzwonimy do Ciebie.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z nami na czacie na: sintons.co.uk/pl

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.02.2019
GBP 4.979 złEUR 4.339 złUSD 3.824 złCHF 3.822 zł

Sport


Reklama