Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polacy w UK dostają po 3 tysiące funtów od rządu. Poznaj ich historie!

Polacy w UK dostają po 3 tysiące funtów od rządu. Poznaj ich historie!
Czy Ty również padłeś ofiarą systemu bankowego? (Fot. Thinkstock)
Pani Anna w UK mieszka już od 12 lat. Już dawno temu postanowiła osiedlić się w Anglii i do Polski nie chce wracać. Chwali sobie pracę i życie na Wyspach. Przyznaje jednak, że na polskich emigrantów czeka tu nadal wiele pułapek. Głównie takich, przez które tracą swoje ciężko zarobione funty. Ona sama padła ofiarą nieuczciwości brytyjskiego systemu. Dlaczego tak się stało i jak wyszła na swoje?

Chcesz wiedzieć, czy mogłeś paść ofiarą pułapki? dowiedz się w 10 sekund!

"Do Anglii przyjechałam 12 lat temu, od razu z myślą, że zostanę tu na dłużej. Nie chciałam wracać od razu po wakacjach czy zarobić tylko na kupno mieszkania. Mój wyjazd był przygotowany, planowany i wydaje się zapięty na ostatni guzik. Jak się jednak okazało, nie uchroniło mnie to przed trudami emigracji" - zaczyna swoją historię Anna.

Czy Ty również padłeś ofiarą systemu bankowego?Sprawdź to!

Obecnie w Wielkiej Brytanii mieszka i pracuje 860 tys. Polaków. Duża część z nich nie planuje powrotu do kraju.

"Emigranckie życie zaczęłam od znalezienia mieszkania, pracy i założenia konta bankowego. Znajomi powiedzieli mi, że bez tego ani rusz. Wtedy jeszcze oferty internetowe nie były tak bogate jak teraz. Pierwszą pracę znalazłam po znajomości, mieszkanie też. Konto założyłam w znanym banku. Nie znałam dobrze angielskiego, nie mówiąc o przepisach czy swoich prawach, więc podpisywałam wszystko w ciemno" - kontynuuje mieszkanka Londynu.

Konto w banku to podstawa na Wyspach. Bez niego trudno znaleźć pracę czy mieszkanie, rachunek potrzebny jest, aby opłacać czynsz czy media. Na niego otrzymuje się też wynagrodzenie za pracę. W UK konto można założyć w jednym z wielu banków. Do najpopularniejszych należą Lloyds, Halifax, Barclays, Natwest, HSBC i TSB.

"Przez lata nie zmieniałam umów, które podpisałam w pierwszym roku mojego pobytu na Wyspach. Chociaż z mojego konta ubywało co miesiąc kilka funtów zupełnie nie wiadomo na co, nie zwracałam na to uwagi - myślałam, że tak ma być. Kiedyś spytałam w banku o te uciekające funty, pracownik banku powiedział mi, że to prowizja i jest ona pobierana, bo takie są procedury" - mówi pani Anna.

W UK można założyć dwa typy rachunków bankowych: bezpłatny i płatny. Ten pierwszy jest zupełnie wystarczający do wykonywania podstawowych operacji finansowych. Płatne konto to tzw. PBA. Rachunek tego typu może nosić nazwę Gold, Silver, Platinum, Premium, Additions, Advanced i wiele innych.

Czy Tobie też przysługują funty za konto bankowe? - sprawdź to teraz!

Sprawdż, ile możesz otrzymać pieniędzy. (Fot. Thinkstock)

"Problem wystąpił, dopiero gdy chciałam skorzystać z ubezpieczenia telefonu. Było ono przypisane do mojego konta. Wtedy to firma ubezpieczeniowa zaczęła mnożyć problemy. A to telefon był za stary, a to nie dopełniłem formalności rejestracyjnych. Koniec końców okazało się, że żadne odszkodowanie od ubezpieczyciela mi nie przysługuje, chociaż płaciłam za nie co miesiąc kilka funtów" - opisuje swój problem pani Anna.

PBA jest kontem, do którego przypisane są dodatkowe usługi i ubezpieczenia. Do takich zalicza się np. ubezpieczenie telefonu czy samochodu, możliwość wejścia na pokład samolotu w pierwszej kolejności, korzystania z poczekalni VIP czy wypłatę pieniędzy bez prowizji za granicą. Za te udogodnienia Klient banku płaci od 5 do 25 funtów miesięcznie. Niestety, nie wszyscy mogą skorzystać z tych usług, nawet jeśli je opłacają. Firmy ubezpieczeniowe obwarowują je wieloma warunkami. Szacuje się, że nawet 8 na 10 Polaków posiadających PBA nie może w pełni korzystać z płatnego konta w UK.

Nie wiesz ile pieniędzy otrzymasz?policz na tym kalkulatorze!

"Po tej sytuacji zaczęłam szukać i drążyć. Okazało się, że więcej osób ma taki sam problem jak ja. Banki oszukiwały nie tylko Polaków, ale i własnych obywateli. Afera bankowa ujawniła, że opłaty za prowadzenie konta pobierane były nielegalnie" - podsumowuje pani Anna.

Afera bankowa w UK wybuchła kilka lat temu. FOS (Organ Nadzoru Bankowego) oraz brytyjskie media ujawniły, że płatne konta większości Polaków osób zakładane były nielegalnie. Działania banków miały na celu wzbogacenie się kosztem Klienta. Takie sytuacje zostały zakwalifikowane jako otwarcie konta w złej wierze. Padło nią 0,5 miliona Polaków mieszkających na Wyspach. Sprawdź, czy Ty też: https://harvardclaims.co.uk

"Po krótkim i szybkim rekonesansie dowiedziałam się, że pobrane przez bank funty mogę odzyskać. Nie chciałam zostać ponownie oszukana, dlatego od razu oddałam sprawę w ręce profesjonalistów. Odzyskanie funtów powierzyłam pani Monice z Harvard Claims. Jakie było moje zdziwienie, kiedy po 6 tygodniach na koncie pojawiło się 4 258 funtów. Dodatkowe pieniądze wydałam na wakacje, a za radą Harvard Claims od razu zdegradowałam konto. Teraz mam to bezpłatne. Bank nie pobiera mi ani funta, a ja w pełni korzystam z jego możliwości" – kończy swoją historię pani Anna.

Każda osoba, której PBA zostało założone bez zgody lub w oparciu o przekazane błędnie informacje, może się starać o zwrot opłat bankowych w UK. Zwrot zawiera nielegalnie pobrane funty oraz odsetki. Zazwyczaj wynosi ok. 1 000-3 000 funtów, ale jego wysokość ustalana jest indywidualnie. Proces zwrotu opłat, choć nieskomplikowany, wymaga dobrej znajomość języka angielskiego oraz bankowych procedur. Źle wypełnione wnioski są przez bank odrzucane i możliwość odzyskania pieniędzy przepada na zawsze. Stąd też najlepiej jest sprawę powierzyć profesjonalistom.

Złóż szybki wniosek o zwrotzłóż wniosek!

Harvard Claims od lat pomaga Polakom w odzyskiwaniu opłat bankowych. Kompleksowa opieka, doświadczenie i profesjonalizm pozwalają uzyskiwać wysokie zwroty w maksymalnie krótkim czasie.

Skorzystaj z pomocy Harvard Claims i zapłać tylko za wygraną. Złóż wniosek w języku polskim bez wychodzenia z domu i tony papierów do wypełnienia na https://harvardclaims.co.uk lub zadzwoń pod 0187 262 06 08

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.04.2024
GBP 5.0589 złEUR 4.3309 złUSD 4.0559 złCHF 4.4637 zł

Sport