Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pimp My Royal Ride: Karoca na książęcy ślub od podszewki!

Pimp My Royal Ride: Karoca na książęcy ślub od podszewki!
Królewski ślub wymaga odpowiedniej oprawy - to nie czas i nie miejsce na skromność i oszczędności. (Fot. Getty Images)
Załóżmy przez chwilę, że książę Harry i Meghan Markle będą chcieli uczynić swój ślub tak skromnym i prostym jak to tylko możliwe. Nawet gdyby tak było, to nie są w stanie uciec od długich królewskich tradycji ślubnych, a jedną z obowiązkowych pozycji jest przejazd książęcą karocą po ulicach Windsoru. Konie są już zaprzęgnięte!
Reklama

Na początku uściślijmy - do książęcego ślubu przygotowano nie jedną, a dwie karoce. Powodem jest oczywiście niestabilna brytyjska pogoda - jeden z pojazdów ma być przeznaczony na wypadek, gdy na dworze będzie świeciło słońce, a drugi - zadaszony - jeśli pojawi się deszcz. Sprytne!

Książęca przejażdżka rozpocznie się w kaplicy St George's Chapel, a za stan wozów odpowiadać będzie nie kto inny jak sam nadworny opiekun królewskich karocy.

The Ascot Laundau


Wybór padł na niezawodny model The Asout Laundau. Będzie on użyty, jeśli na zewnątrz będzie sucho i bezchmurnie. W sumie rodzina królewska posiada obecnie pięć modeli tego wozu, a najstarszy kupiono w 1902 roku. Ciekawostką jest fakt, że tę samą karocę użył książę William podczas ślubu z Kate Middleton.


Porucznik Toby Browne, który odpowiada za wszyskie królewskie karoce (Royal Mews) opisuje The Ascout Laundau jako "filigranowy, przyjazny, niewielki pojazd, który zapewnia wszystkim świetne widoki - pasażerom, ponieważ siedzenia są wysoko, jak i poddanym, ponieważ karoca jest nieosłonięta".


Z tego samego pojazdu regularnie korzysta sama Elżbieta II podczas wycieczek na wyścigi konne w Ascot.


Warto poświęcić chwilę i przyjrzeć się detalom karocy - naprawdę robią wrażenie!


The Scottish State Coach


Na ten model książęca para zdecyduje się, jeśli na zewnątrz będzie padał deszcz. The Scottish State Coach to klasyk, który wyprodukowano w 1830 roku na zamówienie księcia Adolphusa (dziadka królowej Mary).


Wóz przeszedł gruntowną renowację w późnych latach 60-tych ubiegłego wieku - zwiększono jego szerokość oraz wstawiono szyberdach. Warto nadmienić, że to jedyny pojazd rodziny królewskiej, który zamiast emblematów Royal Arms of England zawiera herb Royal Arms of Scotland.


Nadworna konserwator Natalie Ozanne zauważa, że to również bardzo dobrze przemyślany wybór na ślub. Okna są duże, a siedzenia w wozie umiejscowiono bardzo wysoko, co umożliwi tłumom baczne obserwowanie książęcej pary w środku.


Bez względu na panującą pogodę, a tym samym ostateczny wybór wozu, karoce będą w obu przypadkach prowadzone przez konie rasy Windsor Greys. Rasa ta służy podczas królewskich uroczystości od czasu śmierci królowej Wiktorii.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 3.6 / 15

Komentarze


  • Popek Popek
    12 maja, 08:09

    Pijak i Murzynka heh pierwszy murzyn na krolewskim dworze w historii,ale wiocha

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.08.2018
GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

Sport


Reklama