Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Odszkodowanie za urazy głowy lub mózgu

Odszkodowanie za urazy głowy lub mózgu
Zadzwoń do jednego z naszych prawników zajmujących się roszczeniami dotyczącymi szkody na zdrowiu. (Fot. Levenes.co.uk)
Poważne uszkodzenie mózgu lub głowy może spowodować wiele problemów. Nie ma dwóch identycznych przypadków uszkodzeń mózgu. Niektóre skutki wynikające z obrażeń mózgu są bardzo oczywiste, ale w wielu przypadkach pojawiają się bardziej subtelne problemy, które nie zawsze są natychmiast zauważalne.
Reklama

Kancelaria Levenes specjalizuje się w roszczeniach z tytułu obrażeń.

Urazy głowy należą do najczęściej spotykanych roszczeń z tytułu obrażeń ciała, z którymi mamy do czynienia, wynikających z kolizji drogowych, wypadków w pracy i wypadków za granicą.

W tym artykule wyjaśniamy, jak urazy głowy mogą wpłynąć na Klientów i jak możemy im pomóc.

Obrażenia zmieniające życie

Uszkodzenie mózgu może prowadzić do fizycznych problemów z chwytaniem, koordynacją, ruchem, równowagą, słyszeniem, smakiem, węchem i mową, a także z zaburzeniami poznawczymi - jak mózg przetwarza informacje. Uszkodzenie mózgu może również prowadzić do zmian w charakterze, osobowości, produkcji hormonów, a nawet libido - mózg jest bowiem bardzo złożony i zaangażowany w kontrolowanie szerokiego zakresu funkcji.

Pamięć i koncentracja

Nawet łagodne problemy z pamięcią lub koncentracją mogą spowodować istotną zmianę stylu życia. Dość często znużenie lub zmęczenie jest skutkiem urazu mózgu, ograniczającego zdolność osoby do kontynuowania pracy w ciągu dnia. Codzienne czynności mogą stać się bardzo trudne.

Wszystkie aspekty tego, w jaki sposób uszkodzenie mózgu mogłoby wpłynąć na Twoje życie lub może mieć wpływ w przyszłości, powinny zostać zbadane. (Fot. Getty Images)

Zmiany osobowości

Bliscy osób, które doznały urazu mózgu, często są obciążeni szeregiem ich zmian charakteru i osobowości. Ludzie, którzy doznali urazu mózgu, zachowują się inaczej i często nie zdają sobie sprawy, jak ich zachowanie wpływa na najbliższych.

Brak zrozumienia problemów spowodowanych uszkodzeniem mózgu może prowadzić do wielu innych konsekwencji - ponieważ jeśli nie zdajesz sobie sprawy lub nie wierzysz, że masz problem, bardzo trudno jest znaleźć wyjście z sytuacji. Niektórzy poszkodowani przez uraz mózgu mogą stać się agresywni. Niektóre osoby stają się naiwne lub zbyt ufne, co inni mogą wykorzystać.

Problemy psychiczne przy uszkodzeniu mózgu

Problemy psychiczne, takie jak depresja, również nie są rzadkie, na przykład gdy osoba poszkodowana nie może się pogodzić z tym, jak zmieniło się jej życie. Interakcja między uszkodzeniem mózgu a problemami psychiatrycznymi jest złożona. Może to poważnie wpływać na zdolność powrotu do pracy, jakość życia i relacje międzyludzie.

Czasami trwałe efekty urazu mózgu lub głowy są oczywiste, ale wiele problemów jest ukrytych. Życie często już nigdy nie jest takie samo, a jednak, czasami, po opuszczeniu szpitala przez pacjenta, wiele wyzwań, z którymi będzie się musiał zmierzyć w przyszłości, jeszcze nawet nie zaczęły się uwidaczniać.

Uraz mózgu - jak możemy pomóc

Nasi specjaliści w dziedzinie urazów mózgu i głowy biorą udział w najbardziej złożonych roszczeniach. Wszystkie aspekty tego, w jaki sposób uszkodzenie mózgu mogłoby wpłynąć na Twoje życie lub może mieć wpływ w przyszłości, powinny zostać zbadane. Terapia, opieka i wsparcie mające na celu umożliwienie osobie z uszkodzeniem mózgu dostosowania się do zmienionego stylu życia - są priorytetem. Chcemy zapewnić, że wszystkie problemy zostaną zbadane i że w miarę możliwości ubezpieczyciele pozwanego odpowiedzialni za spowodowanie szkody poniosą tego koszty.

Uraz mózgu - uzyskanie właściwej pomocy eksperta

W większości przypadków zdobywa się raport od neurologów i neuropsychologów. W innych przypadkach wymagana jest ocena neuropsychiatryczna. Terapeuci pomagają w praktycznych działaniach mających na celu dostosowanie się do uszkodzeń mózgu. Na problemy fizyczne, takie jak słabość kończyn, pomocne jest leczenie neuro-fizjoterapeutyczne. Często angażowani są również eksperci do spraw mowy i języka. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie i doradzamy, jakiej wiedzy potrzebujemy.

Niezależnie od tego, czy Ty lub ktoś Ci bliski doznał urazu mózgu, potrzebujesz, aby Twoja sprawa została właściwie zbadana.

Zadzwoń do jednego z naszych prawników zajmujących się roszczeniami dotyczącymi szkody na zdrowiu.

Joanna Mackiewicz - jmackiewicz@levenes.co.uk 0208 826 1321

Dagmara Sztynyk - dsztynyk@levenes.co.uk 0208 826 1217

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.12.2018
GBP 4.794 złEUR 4.302 złUSD 3.809 złCHF 3.820 zł

Sport


Reklama