Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Najdziwniejsze konkursy świata

Najdziwniejsze konkursy świata
Karaczany madagaskarskie - wzięlibyście udział w konkursie na ich zjedzenie?... (Fot. Wikipedia)
W Chinach istnieją zawody w jedzeniu grillowanych oślich penisów. A jeśli już jesteśmy przy tej tematyce - w Stanach Zjednoczonych odbywa się konkurs spożywania największej ilości byczych jąder w ciągu 10 minut...
Reklama

Świat zadziwia nas nieustannie. Każdy chce być lepszy, inny, różnić się od pozostałych, mieć oryginalną pracę, samochód, dom. Prześcigamy się dosłownie we wszystkim. Czemu więc nie próbować walczyć w zawodach, w konkurencji, która jest naszą domeną? Pomysły przedziwnych kompetycji prześcigają się w oryginalności, nietuzinkowości, a nawet śmieszności. Czasami pozostaje nam na końcu pytanie: Fajnie, tylko... po co ludzie to robią? A jednak robią i szczycą się byciem mistrzem w... Zresztą przeczytajcie sami.

Oto najdziwniejsze konkursy na świecie.

Jedzenie
Mało oryginalne wydaje się już po prostu pożeranie na czas wielkich burgerów, hot-dogów, naleśników, ciastek z kremem, papryczek chilli, czy pizzy. Dlatego ludzie prześcigają się w jedzeniu czegoś, co większości globalnego społeczeństwa wydaje się nie do spożycia.
 

Zawody w jedzeniu pokrzywy są chyba najzdrowsze ze wszystkich innych zwariowanych konkursów zjadania rzeczy dziwnych, obrzydliwych czy niebezpiecznych... (Fot. Getty Images)

Jeden z oryginalnych konkursów ma miejsce w Dorset, gdzie mistrzowie konkurują ze sobą w ilości zjedzonej pokrzywy. To jednak nic, w Chinach istnieją zawody w jedzeniu grillowanych oślich penisów. A jeśli już jesteśmy przy tej tematyce - w Stanach Zjednoczonych odbywa się konkurs spożywania największej ilości byczych jąder w ciągu 10 minut. Krowie mózgi to dla niektórych smakołyk, więc sa na świecie ludzie, którzy biorą udział w konkursie polegającym na zjedzeniu największej ilości tego „rarytasu“ w ciągu 15 minut. Rekord w tej kategorii należy do człowieka, który zjadł ich aż 57.

Derbyshire słynie z kolei z wyjątkowo obrzydliwego konkursu w jedzeniu karaczanów madagaskarskich. Rekordzista, a zarazem organizator osobliwej kompetencji zjadł 36 tych ohydnych zwierzątek w ciągu minuty.

Sport
Zwyczajne sporty stają się nudne, stąd ludzie lubią utrudniać sobie normalne warunki, wynaleźli sporty ekstremalne, ale to nic w porównaniu z najdziwniejszymi konkursami „sportowymi“. Piłka nożna sama w sobie jest zbyt „zwyczajna“, dlaczego więc nie urządzić turnieju piłki noznej w błocie? Amatorzy takiego futbolu spotykają się na zawodach i walczą o gole zdobywane w warunkach, w których piłkarze „zwyczajni“ nie wyszliby nawet na murawę. Będąc przy temacie błota, nie można zapomnieć też o wyścigach w błocie mającym miejsce w Maldon.

Rzuty jajkiem, strzelanie grochem, wyścig z koniem - Anglicy są niezwykle pomysłowi. Może dlatego zamiast standardowego siłowania się na ręce wymyślili zawody w siłowaniu się na stopy. Od lat siedemdziesiątych, kiedy to ktoś wpadł na pomysł nowej konkurencji, przeniknęła ona poza granice Wielkiej Brytanii. Olimpijskie dyscypliny również przeszły metamorfozę, dlatego Finowie wymyślili rzut telefonem komórkowym. Oczywiście inne kraje, w tym Wielka Brytania, podchwyciły pomysł i tego rodzaju konkursy mają odbywają się w także między innymi w Hiszpanii, czy Stanach Zjednoczonych.

Do kategorii sportu wplątane sa także zwierzęta. Dlatego nie tylko wyścigi psów, czy koni dostarczają emocji, ale także wyścigi ślimaków, czy kur. A jak to staje się zbyt nudne, pozostają też konkursy w zaklinaniu... dżdżownic, czy afrykańskie zawody w pluciu na odległość odchodami antylopy kudu.
 

Ludzie kochają wybory Miss - i nie trzeba być Miss Universe (na zdj.), można też być np. Miss Operacji Plastycznych... (Fot. Getty Images)

Wybory miss
Bycie najpiękniejszą kobietą miasta, kraju, czy świata to nie lada zaszczyt. Jednak nie każda kobieta może o tym pomarzyć. Pozostają więc inne kategorie, w której mogą zostać miss. Taki chociażby konkurs Miss Operacji Plastycznych powstal w Pekinie po wykluczeniu chińskiej kandydatki o tytuł Miss Świata, kiedy to okazało się, że piękność zdążyła sobie poprawić swoją urodę przed udziałem w prestiżowym konkursie.

Miss Star Treka, czy Gothic Miss, a nawet Miss Zombie to gratka dla fanów nietuzinkowego wyglądu, ale nie można też wykluczać puszystych pań. To dla nich stworzono wybory Tłustych Miss. Warunkiem udziału w konkursie jest oczyście nadwaga. Piękno objawia się w różny sposób, a czasem niepełnosprawność pozwala wziąć udział w niektórych z nich. Konkurs na Miss Bez Nogi wymyślono w Anglii, podczas wojny domowej, kiedy to na ulicach można było spotkać wiele kobiet z tym defektem.

Kobiety w ciąży również mają swoje wybory Miss. Odbywają się one w Stanach Zjednoczonych i dzięki nim, również kobiety noszące w sobie nowe życie mogą czuć się piękne i atrakcyjne. Nie tylko młodość ma swoje prawa i możność uznania za najpiękniejszą. Stąd też, oczywiście w Stanach Zjednoczonych organizowane są wybory Miss Seniorek.

Więźniarki osadzone w kolumbijskich zakładach karnych także mają szansę zostać tą najpiękniejszą, co też im umożliwiono. Podobne konkursy odbywają się w Brazylii i na Węgrzech. Osobliwe konkursy zostały też wymyślone przez włoskiego księdza - wymyślił on konkurs Miss Zakonnnic, pomysł niestety wzbudził zbyt wiele kontrowersji i nie doszedł do skutku. A szkoda.

Gdy mówimy o dziwnych wyborach miss, nie sposób zapomnieć o Miss Pachy. Tak. Konkurs naprawdę istnieje i został wymyślony przez producentów antyperspirantu.

Ludzie od zawsze lubili ze sobą konkurować. Gdy natura, talenty uniemożliwiają im to w klasycznych konkurencjach, nie pozostaje nic innego niż wymyślić kategorię, w której staniemy się mistrzami. Ja wybieram zawody w spaniu, a wy?

Źródło:

  • facet.wp.pl
  • gadzetomania.pl

 

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 6 / 1

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 15.07.2019
GBP 4.752 złEUR 4.267 złUSD 3.786 złCHF 3.851 zł

Sport


Reklama