Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jak poprawić sobie humor? Zmiana nastroju na 9 sposobów

Jak poprawić sobie humor? Zmiana nastroju na 9 sposobów
Nasze emocje mogą być różnorodne, ale możemy nad nimi zapanować! (Fot. Thinkstock)
Nie wiem czy wiesz, ale masz wpływ na swój nastrój...
Reklama

Jak wiadomo, od nastroju i emocji, jakie w sobie mamy, zależy wibracja naszej energii. Jeśli mamy kiepski nastrój to wibrujemy negatywnie, a co za tym idzie, nasza zdolność przyciągania skupia się na tych negatywnych rzeczach, które są zgodne z naszą wibracją. Dlatego każdorazowe obniżenie nastroju powinniśmy natychmiast niwelować, a zły humor pożegnać możliwie jak najszybciej. Tym bardziej, że możemy swobodnie panować nad naszym nastrojem, bez względu na to, jak kiepskie okoliczności nas napotkały.

Jeśli wylądujesz w błocie, masz dwie możliwości – albo będziesz rozpaczać, że się pobrudziłeś, albo będziesz radośnie w nim brodzić. Tylko od Ciebie zależy jak zareagujesz na okoliczności, które Cię spotkały. Nigdy nie jest tak źle, żeby nie można było przekliknąć w głowie magicznego przycisku, który zmienia nastrój. Musisz tylko pozwolić sobie na jego zmianę!

Jeśli wejdziesz w kałużę, pobaw się w niej! (Fot. Thinkstock)

Oto 9 sprawdzonych sposobów na poprawę nastroju:

1. Metoda wymuszonych uśmiechów

Jeśli na planie fizycznym wykonamy działanie, umysł automatycznie przyjmie to za prawdę i wygeneruje emocje, które są kompatybilne z tym właśnie działaniem. Jeśli się uśmiechniesz, automatycznie zmienisz negatywne emocje na pozytywne, a tym samym, Twój nastrój się zmieni. Staraj się wykonać (choćby wymuszony!) uśmiech trzy razy po 30 sekund. Jeśli potrzebujesz więcej, czuj się swobodnie i wykonaj tyle uśmiechów ile potrzebujesz. 

2. Akceptacja sytuacji

Czujemy się źle nie dlatego, że sytuacja wystąpiła, ale dlatego, że bronimy się przed nią i jej nie akceptujemy. Boli nas nie sama sytuacja, ale nasz opór. Dlatego, jeśli czujesz spadek nastroju, zastanów się przed czym możesz się blokować, a potem głośno wypowiedz słowa: jestem chętny/chętna to poczuć, a potem pozwól sobie na to uczucie. Jeśli to poczujesz, to znaczy, że akceptujesz sytuację w której się znalazłeś. A to likwiduje opór. Ulga gwarantowana!

3. Otwórz się na nowe możliwości

Poprzez pytania kwantowe możesz otworzyć się na napływ nowej energii, którą automatycznie blokujemy, kiedy wibrujemy na niskich wibracjach (sprawdź jak działają pytania kwantowe: tutaj). Zapytaj siebie głośno i wyraźnie: jakie mam możliwości? Jak może być jeszcze lepiej? Jak ta energia może dla mnie pracować? Co miłego mnie dzisiaj czeka? I sprawdź, co się stanie.

4. Oddychaj

Rób głębokie oddechy. Przy każdym wdechu wpuszczaj nową świeżą, oczyszczająca energię, a przy wydechu pozbywaj się tej złej, nieprzyjemnej, a wraz z nią – złego nastroju. Usiądź wygodnie i daj sobie kilkanaście minut na regenerację. Po tym krótkim ćwiczeniu podejmij decyzję, że oto oczyszczony, zaczynasz od nowa.

5. Usprawiedliwienie od życia

Daj sobie usprawiedliwienie od życia. Zajmij się przyjemnymi sprawami, ogranicz obowiązki do minimum. Znajdź dla siebie to, co sprawia, że wchodzisz w stan relaksu i skupiasz się na czymkolwiek innymi. Jeśli potrzebujesz, nie rób nic, wyśpij się, odmóżdż się. Nie miej wyrzutów sumienia. Każdemu należy się urlop od życia.

Przytul się... choćby do zwierzaka! (Fot. Thinkstock)

6. Przekierowanie uwagi

Jeśli chcesz się pozbyć natrętnych, negatywnych myśli, przekieruj uwagę na cokolwiek innego. Najpierw wyobraź sobie, że odpuszczasz złe myśli (możesz je w wyobraźni powciskać w baloniki, a potem wypuszczać w świat), a potem zajmij głowę ciekawą książką albo lekkim filmem.

7. Przytulaj się

Jeśli nie masz w pobliżu nikogo, kto mógłby cię przytulić, sam siebie przytul. Podwiń kolana, obejmij się rękami i powiedz sobie wszystko to, co powinien powiedzieć ci najlepszy przyjaciel. Przytulanie wyzwala poczucie bezpieczeństwa i niweluje stres. Dlatego przytulaj się sam!

8. Zakotwicz się

Kiedy przeżywasz piękny, szczęśliwy moment, zapisz go dokładnie w pamięci. Tym samym zarzucasz kotwicę do tej chwili i do tych emocji, których wtedy doświadczyłeś. Kiedy masz gorszy czas, zamknij oczy i przenieś się tam, gdzie się zakotwiczyłeś.

9. Wdzięczność

Wypisz 10 rzeczy, za które jesteś wdzięczny w swoim życiu. Przy każdej z nich – poczuj to. Więcej o mocy wdzięczności dowiesz się oglądając film: Dzień Wdzięczności – sprawdź, czy to dzisiaj

Jeśli uświadomisz sobie, jak wiele rzeczy zależy od pozytywnego nastawienia, wtedy nie będziesz się bronić przed wyjściem z kiepskiego humoru. A bardzo często, to właśnie sami bronimy się przed wejściem na pozytywne myślenie i poprawieniem sobie wibracji. Za bardzo lubimy się pogrążać w smutku, żeby jeszcze podejmować wysiłek, aby z niego wyjść. Cytując klasyka – weź życie w swoje ręce, czyli… weź odpowiedzialność za swój nastrój i swoją wibrację.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie Akademii Ducha: 

http://akademiaducha.pl/kategoria/artykuly/

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 6 / 4

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.08.2018
GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

Sport


Reklama