Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Historia: Zobacz - platforma edukacyjna dla Polonii

Historia: Zobacz - platforma edukacyjna dla Polonii
Fundacja Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii, właśnie uruchomiła swój nowy projekt multimedialny "Historia: Zobacz".
Reklama

Czy wiecie, jakie książki czytał Józef Piłsudski, jak był małym chłopcem? Co ma wspólnego pierścień św. Kingi z kopalnią soli w Wieliczce? Kiedy powstał Pałac Kultury i Nauki? Co to takiego biżuteria patriotyczna? Tego wszystkiego, a także wieli innych ciekawych rzeczy, można dowiedzieć się z najnowszego projektu Fundacji Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii "Historia: zobacz".

Historia dla Polonii to platforma edukacyjna poświęcona nauce historii Polski. Powstała z myślą o polskich dzieciach i młodzieży, mieszkających za granicą. Kierowana jest też do uczniów, którzy zamierzają w przyszłości powrócić do kraju i kontynuować naukę w polskiej szkole. Platforma pozwala na wykorzystywanie materiałów do samodzielnej nauki oraz do poprowadzenia zajęć dla nauczycieli.

Uczeń samodzielnie zapoznać się może z kolejnymi zagadnieniami. Lekcje pozwalają na uczenie się w dowolnym czasie i dowolnym tempie. Materiały opracowane zostały na dwóch poziomach: dla uczniów z klas 4 - 6 polskich szkół podstawowych (9-13 lat), oraz dla młodzieży gimnazjalnej (13-16 lat). Na każdym poziomie umieszczono po 15 lekcji, a każda z nich opatrzona jest bogatym materiałem filmowym i ikonograficznym. Zakończenie kursu historii Polski na danym etapie edukacji potwierdzane jest certyfikatem Znawcy Historii Polski!

Także dla nauczycieli, przygotowany jest bogaty materiał do przeprowadzenia zajęć. Wśród nich znajdują się scenariusze lekcji, prezentacje, filmy edukacyjne, zadania dla uczniów oraz wskazówki, w jaki sposób dodatkowo urozmaicić lekcje.

E-learningowa platforma, opowiada także o najciekawszych eksponatach, które znajdują się w polskich muzeach. Korzystać z niej mogą nie tylko dzieci, ale i wszystkie osoby, dla których historia i kultura Ojczyzny jest ważna i interesująca.

Różyczka Goździewska była najmłodszą sanitariuszką w Powstaniu Warszawskim. (Fot. Eugeniusz Lokajski/ Muzeum Powstania Warszawskiego)


Na platformie „Historia: Zobacz” sukcesywnie, do końca roku będą pojawiać się kolejne lekcje. W sumie znajdzie się ich tu 14 i będą dotyczyć eksponatów znajdujących się między innymi w: Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum we Fromborku, Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Warszawy, Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Wszystkie materiały są dostępne na WWW.HISTORIAZOBACZ.PL

Platforma jest ogólnodostępna, a korzystanie z niej nie wiąże się z żadnymi opłatami. Historia:Zobacz została oparta o inny projekt, również skierowany do Polaków mieszkających za granicą: Historia dla Polonii.

W imieniu organizatorów i pomysłodawców, Londynek.net, zaprasza na stronę Historia:Zobacz. Wierzymy w to, że znajdziecie w niej wiele wartościowych treści, związanych z naszą Ojczyzną.

Jedno z czasopism historycznch dla dzieci. (Fot. www.duch.edu.pl)

Więcej informacji o Fundacji Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii, znajduje się tutaj: DUCH - strona Fundacji

Informacje o projekcie dostępne są pod linkiem: Historia:Zobacz

Projekt realizowany wspólnie z Historia: Poszukaj, a realizatorem projektu jest Fundacja www.duch.edu.pl

 

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 4.33 / 3

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.04.2019
GBP 4.952 złEUR 4.289 złUSD 3.812 złCHF 3.743 zł

Sport


Reklama