Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Festiwal APLAUZ, czyli szansa dla młodych talentów!

Festiwal APLAUZ, czyli szansa dla młodych talentów!
APLAUZ daje szanse młodym talentom na wypłynięcie na szerokie wody... (Zdjęcia: Radio Star)
W dniach od 5 do 7 maja odbędzie się w Peterborough II edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Aplauz 2018, któremu patronuje portal Londynek.net.
Reklama

Aby zgłosić się do udziału w wydarzeniu, wystarczy nagrać dwie piosenki i wypełnić formularz online na stronie www.aplauzfestiwal.co.uk

Martyna Bilska, Dyrektor Aplauz-u podkreśla, że dzięki Festiwalowi młodzi wykonawcy mają okazję przekonać się, że śpiewanie to piękna przygoda i warto rozwijać muzyczne zainteresowania: „To wspaniała szansa na pokazanie swoich umiejętności i poznanie nowych osób - rówieśników, którzy mają tę samą pasję. Jestem przekonana, że udział w Festiwalu będzie dla uczestników jednym z najpiękniejszych wspomnień w życiu".

Dla kogo jest ten konkurs? Dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia, którzy lubią śpiewać i chcą spróbować swoich sił na scenie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 kwietnia. Finałowe Przesłuchania Konkursowe odbędą się w Bushfield Academy w Peterborough. Następnie jury wyłoni laureatów, którzy wystąpią na Gali Finałowej w The Key Theatre.

Podczas Festiwalu odbędą się warsztaty wokalne z Elżbietą Biskup i sekcją instrumentalną pod przewodnictwem Pawła Harańczyka. Muzycy przygotują aranże i zagrają z laureatami "na żywo" podczas Gali Finałowej Festiwalu. Gościem Specjalnym Gali będzie gwiazda polskiej sceny muzycznej - Anna Wyszkoni.

Marcin Marchelski - dyrektor programowy Radia Star, polskiej stacji radiowej w Wielkiej Brytanii - podkreśla, że dzieciom potrzebna jest przestrzeń, dzięki której mogą rozwijać swoją pasję: "Bardzo zależy nam na tym, aby promować i odkrywać talenty wokalne wśród młodego pokolenia Polaków na Wyspach, dlatego Radio Star w tym roku bezpośrednio zaangażowało się w organizację wydarzenia. Mamy nadzieję, że udział w Aplauz-ie będzie dla uczestników motywacją do pielęgnowania muzycznych zainteresowań" – mówi.

Na laureatów Festiwalu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne o łącznej wartości ponad 2 000 funtów, ufundowane przez firmę Ferpay - Przelewy Bez Granic. Trzy pierwsze miejsca w kategorii wiekowej 9-14 lat oraz 15-18 lat otrzymają: Złoty, Srebrny i Brązowy Aplauz, a w kategorii do lat 9 - Aplauz Uśmiechu.

Zostanie też przyznana Nagroda Specjalna i Grand Prix Festiwalu - dla najlepszego uczestnika ze wszystkich kategorii. Grand Prix otrzyma 500 funtów i Złotą Płytę od Radia Star.

Elżbieta Biskup, ekspert w nauczaniu estradowego śpiewu solowego, która zasiądzie w jury podczas II edycji Aplauz-u i poprowadzi warsztaty wokalne z uczestnikami - sugeruje na co warto zwrócić uwagę przy doborze piosenek.

"Festiwal promuje wrażliwość muzyczną u dzieci i młodzieży, dlatego duże znaczenie ma m.in. charakter piosenek, mają one być 'wizytówką' wokalną młodego człowieka. Warto też pamiętać, by piosenki były odpowiednio dobrane do wieku dziecka. Nie należy sugerować się tym, co nam dorosłym się podoba - tylko wnikliwie przeanalizować teksty piosenek, jak i 'mierzyć siły na zamiary' w przypadku stopnia trudności ich wykonania" - radzi.

Elżbieta Biskup jest właścicielem Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS i od ponad 25 lat prowadzi zespół MIRAŻ, w którym śpiewu uczyło się wielu cenionych artystów, wśród nich Anna Wyszkoni.

"Osobiście zwracam baczną uwagę na interpretację piosenek przez artystów. Bardzo ważna jest dla mnie świadomość tego, że młody wokalista wie, o czym śpiewa i co chce mi, jako słuchaczowi przekazać. Nie ma być to gestykulacja wszem i wobec, ale tzw. 'mowa' całej sylwetki wykonawcy - w tym ruch sceniczny, które obrazują, czy też pomagają nam w odbiorze prezentacji" - dodaje.

W celu zgłoszenia się do Festiwalu należy przygotować dwie piosenki, z których jedna musi być zaśpiewana w języku polskim. Utwory można śpiewać a cappella lub z podkładem. Istnieje też możliwość nagrania utworu z towarzyszeniem gitary lub pianina. Organizatorzy na etapie przesłuchań finałowych mogą pomóc w zapewnieniu uczestnikowi podkładu.

Celem wydarzenia jest promocja polskiej kultury i piosenki wśród dzieci i młodzieży mieszkających poza granicami kraju, a także kształtowanie i promowanie wokalnych talentów.

W ubiegłym roku Grand Prix Festiwalu otrzymała Wiktoria Tracz, która obecnie uczy się śpiewu w prestiżowej The Brit School w Londynie. Możemy usłyszeć ją również w programie The Voice Kids, gdzie dołączyła do drużyny Tomsona i Barona. W maju, Wiktoria wystąpi na Gali Finałowej Aplauz-u.

Organizatorami wydarzenia są Polskie Ognisko Muzyczne w Peterborough, Radio Star - Twoje Radio Na Wyspach i Centrum Kultury Polskiej w Peterborough.

Kontakt z organizatorami: aplauz.festiwal@gmail.com

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 6 / 2

Komentarze


  • Ziutek
    30 stycznia, 14:27

    ale szał !!! : "nagrody rzeczowe i pieniężne o łącznej wartości ponad 2 000 funtów"

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.08.2018
GBP 4.801 złEUR 4.300 złUSD 3.769 złCHF 3.784 zł

Sport


Reklama