Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dawid Dowbusz: Przez inwestycje do sukcesu

Dawid Dowbusz: Przez inwestycje do sukcesu
W lutowej konferencji Asbiro Investors w Manchester Bury wzięło udział ponad 200 biznesmenów i przedsiębiorców. (Fot. Fesyk Photography)
Jak zostać emerytem nie mając ukończonych 30 lat? Jak kupić własny dom pracując na etacie? Jak rozpocząć własną działalność na Wyspach? Podobno taką mozliwość daje dobre inwestowanie w nieruchomości. Dawida Dowbusza - polskiego przedsiębiorcy, inwestora i szkoleniowca oraz współzałożyciela Asbiro Investors, wysłuchały Adriana Chodakowska i Danuta Michalska.
Reklama

Manchester w dniach 15-17 lutego. Dziesiątki młodych ludzi zbiera się w eleganckim hotelu, by wziąć udział w 3-dniowej konferencji Asbiro Investors - największym wydarzeniu dla polskiego biznesu w Wielkiej Brytanii. Przyjechali z różnych miejsc Wielkiej Brytanii, z Polski, Niemiec, Hiszpanii i Norwegii, by podzielić się swoimi doświadczeniami i zdobyć interesujące kontakty oraz wiedzę, której nigdy za dużo. 

"Konferencja Asbiro Investors to wydarzenie, na którym brakuje osób, które poważnie myślą o rozwoju swojego biznesu, poszukują inwestorów lub klientów, albo dopiero planują wejść na brytyjski rynek" - mówi Dawid Dowbusz, jeden z głównych organizatorów oraz inwestor na brytyjskim rynku nieruchomości. 

Dawid Dowbusz - deweloper i biznesmen. (Fot. FB/Dawid Dowbusz)

W gronie prelegentów Konferencji Asbiro Investors pojawili się eksperci ze świata finansów, inwestycji i nieruchomości, a wśród nich: Dawid Dowbusz, Paweł Albrecht, Daniel Siwiec, Wojciech Orzechowski, Jan Fijor, Jarosław Białas, Paweł Sołtys, Wojciech Kołodziejczak, Szymon Niestryjewski i wielu innych. Poruszyli oni m.in. tematy związane z prowadzeniem firmy w UK, optymalizacją jej kosztów, inwestycjami oraz powiększeniem swojego kapitału.

Goście z Norwegii opowiadają, jak pomimo wszelkich trudności udało im się kupić duży dom w sennym norweskim miasteczku, a następnie wyremontować go i dostosować do wynajmu tak, aby Norwegowie z okolicy chcieli wynajmować tylko "u Polaków". Prelegenci dzielą się szczerze liczbami, opowiadają o kłopotach z bankiem i o tym, po jakim czasie inwestycja zaczyna się zwracać.

"Wiele osób ma świetny pomysł na biznes, jednak nie potrafi znaleźć inwestora albo przebić się na rynku. Ostatnia konferencja, która odbyła się w Manchesterze, miała na celu zrzeszenie ambitnej i przedsiębiorczej Polonii nie tylko z Wielkiej Brytanii. Zazwyczaj jest około 200 osób. Przewidujemy jednak, że ta liczba wzrośnie do 300 do czasu kolejnego spotkania" - tłumaczy Dowbusz.

Asbiro Investors zrzesza polskich inwestorów w Wielkiej Brytanii. Klub działa prężnie w kilku miastach w UK: Manchester, Birmingham, Leeds, Oxford oraz Londyn.

Natomiast Asbiro to uczelnia w Polsce, która edukuje w zakresie przedsiębiorczości i biznesu. Wykładowcami są wyłącznie „praktykujący” w zawodach przedsiębiorcy i biznesmeni.

Od lewej: Paula Alexandra Barkowska, Asia Goodridge i Ania Dowbusz. (Fot. FB/Asbiro Investors)

Działająca na terenie Wielkiej Brytanii organizacja Asbiro Investors współpracuje z uczelnią na zasadzie wymiany informacji i doświadczeń. Jest to swoisty ,,sojusz'' między uczelnią a organizacją.

"Nasze otwarte spotkania odbywające się raz w miesiącu gromadzą ludzi, którzy pochwalić się mogą swoimi inwestycjami i biznesami oraz osoby, które są na początku drogi do sukcesu.
Udział w spotkaniach biorą eksperci z różnych dziedzin związanych z biznesem, głównie z zakresu inwestycji. Prezentowane są historie sukcesów członków klubu, którzy opowiadają o tym co i jak stworzyli, nawet nim jeszcze przystąpili do Asbiro Investors. Wśród uczestników nie brakuje pań. Jest wśród nich także moja żona, bo drogę do sukcesu przemierzamy razem" - opowiada Dawid. 

Polacy to jeden z najbardziej przedsiębiorczych narodów na świecie - tak mówią choćby statystki w USA czy UK. "Potrafimy robić nadgodziny czy to w biznesie czy na etacie, jesteśmy bardzo dokładni i skrupulatni. Polonia osiąga także coraz większe sukcesy w UK, każdego roku otwieramy nowe biznesy, a istniejące już – prosperują lepiej i lepiej. Polacy mają już tutaj własne hurtownie, linie produkcyjne, piekarnie, sklepy, usługi etc." - zauważa współtwórca Asbiro Investors.

Kolejne spotkania członków i sympatyków Asbiro Investors, odbywaja się regularnie - wystarczy śledzić stronę https://asbiroinvestors.com/, by dowiedzieć się jak rozpocząć biznes, albo jak dbać o jego rozwój.

Prelekcje, dyskusje, rozmowy - konferencja miała na celu wszechstronne wsparcie merytoryczne dla młodych biznesmenów-inwestorów. (Fot. AC/Londynek.net)

Podczas kolejnych warszatów będzie można się dowiedzieć jak łatwo i tanio kupić nieruchomość, a następnie odnowić ją i sprzedać z zyskiem. Ponadto przedstawione będą możliwości, jakie daje brytyjski, polski i norweski rynek nieruchomości, a także taktyki ich wykorzystania w celu usprawnienia procesu inwestycji.

"Jeśli jesteście właścicielami start-upu, nauczycie się docierać do inwestorów, którzy pomogą zrealizować wasz pomysł oraz poznacie metody pozyskiwania funduszy na swoje inwestycje, nawet jeśli nie dysponujecie kapitałem. Będziecie też mieli okazję dołączyć do sieci networkingowej, która pozwoli wam na zbudowanie trwałych relacji biznesowych oraz ułatwi poszukiwanie partnerów, którzy wesprą wasze przedsięwzięcia" - zachęca Dawid Dowbusz.

Portal Londynek.net był patronem medialnym konferencji Asbiro Investors.

 

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 4 / 5

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.05.2019
GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

Sport


Reklama