Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Aż 3-4 tys. funtów! Rekordy wypłat Polakom w Anglii. Odebrałeś swoją?

Aż 3-4 tys. funtów! Rekordy wypłat Polakom w Anglii. Odebrałeś swoją?
W niektórych przypadkach kwota odszkodowania może wynosić nawet 5 000 funtów... (Fot. Getty Images)
3-4 tys. funtów to niemały zastrzyk gotówki. Okazuje się, że taką kwotę można zdobyć szybciej i łatwiej niż się spodziewamy. Pieniądze przeznaczone są dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Sięgnąć może po nie niemal każdy, a dużym plusem jest to, że wydaje się je na dowolny cel. Z otrzymanej gotówki nie trzeba się rozliczać, przedstawiać kwitów i zaświadczeń.
Reklama

Dlaczego Polacy w Anglii uprawnieni są do odebrania takiej sumy?

Jaką kwotę otrzymasz? – Dowiedz się tutaj!

Banki to instytucje finansowe wysokiego zaufania społecznego. Zakładając konto i powierzając im swoje pieniądze, ufamy, że są one tam bezpieczne i nie zostaną sprzeniewierzone. Niestety okazuje się, że w wielu przypadkach to zaufanie jest na wyrost. Takie banki jak np. Lloyds, Barclays, HSBC, Halifax Bank of Scotland czy TSB przez lata oszukiwały swoich klientów. Co teraz mogą zrobić poszkodowani klienci?

Wydaje się, że banki to instytucje, które mają budzić zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, wszak powierzamy im swoje ciężko zarobione pieniądze. Niestety o tym, że trzeba mieć je ograniczone, przekonuje się coraz więcej osób. Kilka lat temu wybuchła afera bankowa, która pozwala ubiegać się o zwrot pieniędzy za opłaty dot. kart i kredytów. Nasi rodacy powinni jednak pamiętać, że o zwrot opłat za prowadzenie konta już od lat mogą ubiegać się również właściciele kont bankowych.

Przypomnienie o rekompensatach

O rekompensatę opłat bankowych w Wielkiej Brytanii można starać się już od kilku lat. Wiele osób skorzystało już ze swojego prawa i może cieszyć się dodatkowymi tysiącami funtów. Harvard Claims za FOS (organem kontroli finansowej w UK) podaje, że wiele osób jeszcze nie złożyło swojego wniosku o rekompensatę za płatne konto bankowe (inaczej PBA). Wniosek warto złożyć już dziś, korzystając ze strony https://harvardclaims.co.uk – dzięki temu pieniędzmi będzie można się cieszyć już za kilka tygodni.

Harvard Claims przypomina, że o rekompensatę nawet 5 000 funtów może ubiegać się każdy posiadacz płatnego konta bankowego w UK (tzw. PBA), który czuje się oszukany przez bank i jeszcze nigdy wcześniej nie występował z wnioskiem reklamacyjnym.

Myślisz, że mogą przysługiwać Ci funty? – wnioskuj o rekompensatę!

Nawet 5 000 funtów

Osoby poszkodowane przez brytyjskie banki zgodnie z wyrokiem sądu i ustaleniami FOS mogą starać się o zwrot poniesionych kosztów za wszystkie lata posiadania konta oraz odsetki. W niektórych przypadkach kwota ta może wynosi nawet 5 000 funtów. O tym, że odszkodowania w takiej wysokości są możliwe, przekonują historie klientów Harvard Claims. Pokazują one, że kwoty zwrotów opłat bankowych zaczynają się od kilkuset i kończą na grubo powyżej 5 000 funtów. Zwrot jest kwestią indywidualną, jego wysokość można oszacować, korzystając z bezpłatnego kalkulatora na stronie Harvard Claims: https://harvardclaims.co.uk

Praktyczne informacje o rekompensatach bankowych w UK

Na zwrot opłat bankowych czeka się do 6 tygodni. (Fot. Getty Images)

1. Zakładając konto w banku, liczymy, że pracownik banku przekaże nam wszystkie najważniejsze informacje takie jak opłaty pobierane przez bank, przypisane do konta usługi oraz możliwość skorzystania z nich. Może się jednak zdarzyć, że pracownik banku tego nie zrobił lub nasz angielski był słaby i nie zrozumieliśmy umowy. W takich przypadkach mamy do czynienia ze sprzedażą w złej wierze, a ona jest podstawą do złożenia wniosku reklamacyjnego.

2. Wniosek reklamacyjny można złożyć tylko raz – odrzucenie wniosku przez bank i instytucję odwoławczą oznacza, że pieniądze przepadają. Tak samo jest, jeśli z powodu źle prowadzonych negocjacji kwota jest zbyt mała i chciałby się wnieść o jej podwyższenie.

3. Reklamacje ws. zwrotu opłat bankowych w UK składa się w całości w języku angielskim. W nim też prowadzi się ewentualne rozmowy z bankiem. Osoby, które nie czują się na siłach do przeprowadzenia takiego procesu lub nie znają języka angielskiego w wystarczającym stopniu, mogą powierzyć sprawę Harvard Claims. Zakres prac Harvard Claims jest kompleksowy, a opłata pobierana jest dopiero po wygraniu sprawy.

Otrzymaj pieniądze dziś – złóż wniosek teraz!

4. Wysokość zwrotu opłat za prowadzenie konta w UK zaczyna się od kilkunastu funtów i sięga do ponad 5 000 funtów. Kwota jest obliczana indywidualnie i wynika z wielu czynników. Dzwoniąc pod numer 0187 262 07 02, możesz dowiedzieć się, ile będzie ona wynosić. Można też wypełnić TEN formularz, aby specjalista z Harvard Claims zadzwonił do nas.

5. Na zwrot opłat bankowych czeka się do 6 tygodni. W tym czasie bank musi zapoznać się z przedstawionymi argumentami, może też podjąć rozmowy z Klientem w celu ustalenia wysokości rekompensaty.

6. Wniosek o rekompensatę opłat bankowych można złożyć za pośrednictwem Harvard Claims. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę: https://harvardclaims.co.uk i wypełnić krótki formularz kontaktowy. W odpowiedzi skontaktuje się z Tobą polskojęzyczny konsultant, który przedstawi kolejne kroki sprawy. Pamiętaj, że koszty pomocy potrącone zostaną, dopiero gdy pieniądze z banku trafią na Twoje konto. W pozostałych przypadkach nie płacisz ani grosza.

Chcesz odebrać należne funty? – Kliknij TUTAJ i wypełnij wniosek!

Zgłoś się po swoje pieniądze do banku bez wychodzenia z domu i w krócej niż 5 minut. Wypełnij formularz na: https://harvardclaims.co.uk  lub zadzwoń: 0187 262 07 02

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.02.2019
GBP 4.997 złEUR 4.332 złUSD 3.825 złCHF 3.817 zł

Sport


Reklama