Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

500 tysięcy Polaków oszukanych! Wielka Brytania szykuje rekompensaty

500 tysięcy Polaków oszukanych! Wielka Brytania szykuje rekompensaty
Sprawdź, czy jesteś uprawniony do rekompensaty? (Fot. Thinkstock)
Średnio od 1 do 3 tysięcy funtów przysługuje 500 tysiącom Polaków, którzy obecnie mieszkają w Wielkiej Brytanii. Dowiedz się, czy Ty też jesteś w gronie poszkodowanych!

Czy jesteś uprawniony do rekompensaty? Sprawdź to tutaj!

Banki przez lata były traktowane jako instytucje powszechnego zaufania. Udając się do nich, klient oczekiwał fachowej obsługi oraz rzetelnego przedstawienia informacji. Niestety, jak się okazało, brytyjskim bankom daleko do tego.  

Angielskie media od lat podają przykłady, jak to brytyjskie banki oszukują swoich klientów. Problem dotyczy nawet tych największych takich jak Lloyds, TSB, Barclays, HSBC czy NatWest. Wśród oszukanych przez banki są również Polacy mieszkający na Wyspach.

Co mogą z tym zrobić? Okazuje się, że dużo! Czy podczas zakładania konta słabo mówiłeś po angielsku? Koniecznie zgłoś się po pieniądze! Zobacz, jak szybko i bez znajomości języka możesz otrzymać wypłatę rekompensaty na Wyspach.

Złóż wniosek w języku polskim!

Polak oszukany

"Oszukani przez banki na Wyspach!" – takie nagłówki królowały przez długi czas w prasie brytyjskiej. Wszystko przez banki, które nielegalnie zabierały część pieniędzy zarobionych przez Polaków w Zjednoczonym Królestwie. Jak przekonywały banki, pieniądze te miały zapewnić Polakom komfort korzystania z produktów bankowych. Co się jednak okazało? Chęć zysku sprawiła, że Polakom na Wyspach sprzedawano usługi niedopasowane do ich potrzeb i możliwości.

Konto – wystarczy bezpłatne?

Jak pokazuje rzeczywistość, większość Polaków pracujących na Wyspach mogła korzystać z bezpłatnego konta bankowego. Pozwala ono opłacać rachunki oraz przyjmować przelewy zewnętrzne. Okazuje się jednak, że za konto w UK nie płaciło tylko 2 na 10 Polaków. Reszta traciła swoje ciężko zarobione funty na opłacanie usług, z których i tak nigdy nie skorzystała lub nie mogła skorzystać.

Pracownicy banków, które je im sprzedali, wiedzieli o tym, ale woleli swoją prowizję niż rzetelne informowanie klienta. Co więcej, aby zyskać, często kłamali, że Polacy nie mogą mieć bezpłatnego konta lub że PBA (płatne konto) jest obowiązkiem, jeśli chce się posiadać kartę kredytową czy starać o pożyczkę. Takie zachowania w brytyjskim prawie określane są sprzedażą w złej wierze (miss-selling). Zgodnie z prawem, każdy klient, który jej doświadczył, może ubiegać się o odszkodowanie.

Wylicz, ile zwrotu otrzymasz!

Polakom na Wyspach sprzedawano usługi niedopasowane do ich potrzeb i możliwości. (Fot. Thinkstock)

300 funtów za ubezpieczenie samochodu

Do płatnego konta (PBA) dodawany był cały pakiet ubezpieczeń oraz dodatkowych usług.

Chociaż na pierwszy rzut oka wydawały się one atrakcyjne, to szczegółowe warunki korzystania pokazywały, że trudno z nich będzie w rzeczywistości skorzystać.

Za działanie w złej wierze Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FOS) uznał i te sytuacje, w których klient nie został należycie poinformowany o działaniu płatnego konta bankowego.

Zwrot opłat bankowych w UK

Osoby oszukane przez brytyjskie banki mogą wystąpić o zwrot opłat bankowych. Upoważniony jest do tego m.in. każdy, kto:

  • posiadał lub posiada płatne konto bankowe w brytyjskim banku;
  • czuje się oszukany przez bank w kwestii pobieranych opłat za prowadzenie konta;
  • ze względu na słabą znajomość angielskiego został wprowadzony w błąd lub niepoinformowany o bezpłatnym koncie;
  • nigdy wcześniej o zwrot opłat za prowadzenie konta nie występował.

Pierwszym krokiem jest złożenie oficjalnego wniosku w banku z żądaniem zwrotu poniesionych kosztów oraz wypłaty odsetek. Na rozpatrzenie reklamacji należy czekać zwykle do 8 tygodni. W tym czasie bank może się kontaktować, aby zawrzeć z klientem ugodę. Zwrot opłat bankowych wypłacany jest na konto klienta lub przesłany w formie czeku.

Jak złożyć wniosek o zwrot opłat bankowych po polsku? Dowiedz się to tutaj!

Samemu? To się nie opłaca!

"Polacy, którzy otrzymali zwrot opłat bankowych, przekonują jednak, że samodzielne staranie się o zwrot opłat bankowych nie zawsze popłaca. Często otrzymuje się o wiele niższy zwrot niż przysługuje lub pismo reklamacyjne jest z góry odrzucane. Banki nadal żerują na naszej nie wiedzy i braku doświadczenia w załatwianiu procedur formalnych oraz języka" – informuje Pani Halina z Londynu i przekonuje, że lepiej od razu skorzystać z pomocy profesjonalistów. "Ja zaufałam i jestem zadowolona. Polecam uczciwie Harvard Claims".

Doświadczenie i wiedza

Pomocą w odzyskiwaniu opłat bankowych w UK służy Harvard Claims. Doświadczenie i wiedza o działaniu brytyjskiego systemu finansów pozwala na uzyskanie wysokich zwrotów, które sięgają nawet 5 000 funtów. Wypełnij wniosek na https://harvardclaims.co.uk i zobacz, ile dla Ciebie może odzyskać Harvard Claims. Za konsultacje nic nie zapłacisz, prowizja zostanie pobrana, dopiero jeśli bank zwróci Ci Twoje pieniądze.

Staraj się o zwrot opłat z Harvard Claims. Wypełnij formularz w jęz. polskim na https://harvardclaims.co.uk  i rozpocznij proces reklamacyjny bez wychodzenia z domu… w krócej niż w minutę!

Twoje funty już na Ciebie czekają!

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.03.2024
GBP 5.0300 złEUR 4.3009 złUSD 3.9886 złCHF 4.4250 zł

Sport