Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

5 milionów funtów odszkodowania dla pieszego potrąconego przez samochód

5 milionów funtów odszkodowania dla pieszego potrąconego przez samochód
Ze statystyk wynika, że piesi ponoszą cięższe obrażenia niż pozostali uczestnicy ruchu drogowego. (Fot. Shutterstock)
Pieszy, który został potrącony przez samochód i doznał poważnego urazu mózgu, uzyskał odszkodowanie w wysokości około 5 milionów funtów.
Reklama

Poszkodowany był reprezentowany przez mecenasa Marka Quigley, partnera w kancelarii Sintons, który ma wieloletnie doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne urazy, w tym uszkodzenia głowy, mózgu, kręgosłupa i amputacje oraz wypadki ze skutkiem śmiertelnym. 

Jak zaznacza mecenas, urazy mózgu u dzieci i dorosłych mogą powodować problemy emocjonalne, poznawcze i behawioralne, co może przekładać się na duże trudności w życiu osobistym, szkolnym i zawodowym. 

Negatywny wpływ urazu zależy od rozmiaru uszkodzeń połączeń nerwowych oraz tego, za jakie funkcje odpowiada część mózgu, która została uszkodzona. Obrażenia mózgu mogą prowadzić do zaburzeń mowy, pamięci i koncentracji, trudności w planowaniu oraz problemów w nawiązywaniu relacji z innymi osobami. Może dojść także do urazu części mózgu, odpowiedzialnej za poruszanie kończynami.  

Mec. Mark Quigley ma wieloletnie doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne urazy. (Fot. Sintons)

Z bogatego doświadczenia adwokatów Sintons wynika, iż poza uzyskaniem możliwie najwyższego zadośćuczynienia pieniężnego, osoby ciężko poszkodowane oczekują od adwokata pomocy w zorganizowaniu na koszt ubezpieczyciela i w porozumieniu z nim:

  • Przedpłaty (zaliczki) na pokrycie bieżących wydatków.
  • Prywatnej, intensywnej rehabilitacji.
  • Specjalistycznego sprzętu medycznego.
  • Specjalistycznej opieki.
  • Adaptacji domu do potrzeb poszkodowanego.
  • Prywatnych terapii i leczenia uzupełniającego. 
  • Przystosowanego do potrzeb środka transportu. 

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >> 

Łukasz Wójcik, polski prawnik w kancelarii adwokackiej Sintons, dodaje, że każdego roku w Anglii i Walii około 400 pieszych ponosi śmierć na drogach, a około 5 000 doznaje ciężkich obrażeń, skutkujących trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.

Ze statystyk wynika, że piesi ponoszą cięższe obrażenia niż pozostali uczestnicy ruchu drogowego. Proporcjonalnie, także częściej ponoszą śmierć. Ryzyko poważnych urazów i trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz śmierci znacząco wzrasta, jeśli pieszy został potrącony przy prędkości powyżej 30 mph. Z badań wynika, że w UK aż 85% pieszych ginie w wyniku potrącenia przez pojazdy jadące z prędkością pomiędzy 30 mph a 40 mph. Dla porównania, przy prędkości nie przekraczającej 20 mph, tylko 5% wypadków kończy się śmiercią pieszego. 

Łukasz Wójcik - polski prawnik w kancelarii Sintons. (Fot. Sintons)

Adwokaci kancelarii Sintons mają ogromne doświadczenie w reprezentowaniu osób, które doznały poważnych urazów. I tak na przykład mecenas Ian Burns uzyskał £800 000 dla poszkodowanego w wypadku drogowym. Nasz klient doznał między innymi urazów organów wewnętrznych, w tym wątroby, śledziony i nerek, a jego możliwości zarobkowe uległy znacznemu pogorszeniu. 

Zdajemy sobie sprawę, że nawet niegroźny wypadek może skomplikować sytuację zawodową, finansową i osobistą. Dlatego też nasi prawnicy reprezentują także osoby, które doznały mniej poważnych urazów -  na przykład dla naszego rodaka z Londynu, który w wypadku komunikacyjnym doznał urazu tkanek miękkich kilku części ciała i nie mógł pracować przez około miesiąc wywalczyliśmy ponad £5 000. W innej sprawie, dla naszej klientki, która z winy kierowcy autobusu doznała urazu nagdarstka, dłoni i biodra, nasz adwokat wywalczył £15 000.  

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >> 

Mecenas Mark Quigley podkreśla, iż w sprawy polskich klientów zawsze jest również zaangażowany polski specjalista do spraw odszkodowań, który utrzymuje regularny kontakt z poszkodowanymi i ich rodzinami. Co więcej, prawnicy kancelarii Sintons odwiedzają klienta i jego rodzinę w szpitalu lub domu, aby mieć jak najlepszą możliwość zapoznania się z problemami i potrzebami osób poszkodowanych oraz ich rodzin. "Ważne jest także, aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski mogą ciągle liczyć na pomoc Adwokatów Sintons w uzyskaniu odszkodowania" - dodaje Mecenas. 

Jeżeli miałeś wypadek drogowy lub wypadek w pracy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe. Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie "nie wygrywasz, nie płacisz", co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego. 

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Wyślij darmowy sms WYPADEK na numer 60777 - zadzwonimy do Ciebie.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z nami na czasie na: sintons.co.uk/pl

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >> 

Lub zadzwoń: 0800 093 3060* 

* Bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.07.2019
GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

Sport


Reklama