Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

5 milionów funtów dla poszkodowanego w wypadku samochodowym

5 milionów funtów dla poszkodowanego w wypadku samochodowym
Nawet niegroźny wypadek może skomplikować sytuację zawodową, finansową i osobistą. (Fot. Shutterstock)
Poszkodowany, który w wypadku samochodowym doznał poważnego urazu mózgu, uzyskał odszkodowanie w wysokości około 5 milionów funtów.
Reklama

Poszkodowany był reprezentowany przez partnera w kancelarii Sintons mecenasa Marka Quigley, który ma wieloletnie doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne urazy - w tym uszkodzenia głowy, mózgu, kręgosłupa i amputacje oraz wypadki ze skutkiem śmiertelnym.

Jak zaznacza mecenas, urazy mózgu mogą powodować problemy emocjonalne, poznawcze i behawioralne, co może przekładać się na duże trudności w życiu osobistym, szkolnym i zawodowym. Negatywny wpływ urazu zależy od rozmiaru uszkodzeń połączeń nerwowych oraz tego, za jakie funkcje odpowiada część mózgu, która została uszkodzona. Obrażenia mózgu mogą prowadzić do zaburzeń mowy, pamięci i koncentracji, trudności w planowaniu, nieuzasadnionej irytacji oraz problemów w nawiązywaniu relacji z innymi osobami itp. Może dojść także do urazu części mózgu odpowiedzialnej za poruszanie kończynami.

Mecenas Mark Quigley podkreśla, iż w sprawy polskich klientów kancelarii Sintons jest zawsze również zaangażowany polski specjalista do spraw odszkodowań. (Fot. Sintons)

Adwokat podkreśla, że ze statystyk wynika, iż nieuwaga uczestników ruchu przyczynia się do około 1/3 wypadków komunikacyjnych. Nieostrożność, lekkomyślność, pośpiech, niedostosowanie prędkości i niewłaściwe wykonywanie manewrów odpowiada za około 1/4 wypadków, a zła ocena prędkości bądź kierunku jazdy innych uczestników ruchu odpowiada za prawie 20% zdarzeń.

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Z bogatego doświadczenia adwokatów Sintons wynika, iż poza uzyskaniem możliwie najwyższego zadośćuczynienia pieniężnego osoby ciężko poszkodowane potrzebują często pomocy w uzyskaniu od ubezpieczyciela zaliczki na pokrycie bieżących wydatków oraz oczekują od adwokata pomocy w zorganizowaniu na koszt ubezpieczyciela i w porozumieniu z nim; prywatnej rehabilitacji i leczenia, specjalistycznego sprzętu medycznego, całodziennej, profesjonalnej opieki, terapii z psychologiem, adaptacji domu do potrzeb osoby z trwałym urazem itp.

Adwokaci kancelarii Sintons mają ogromne doświadczenie w reprezentowaniu osób, które doznały poważnych urazów. I tak na przykład mecenas Ian Burns uzyskał dla poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym £800 000. Klient doznał między innymi urazów organów wewnętrznych - w tym wątroby, śledziony i nerek, a jego możliwości zarobkowe uległy znacznemu pogorszeniu.

"Zdajemy sobie sprawę, że nawet niegroźny wypadek może skomplikować sytuację zawodową, finansową i osobistą. Dlatego też nasi prawnicy reprezentują także osoby, które doznały mniej poważnych urazów. I tak na przykład dla naszego rodaka z Londynu, który w wypadku komunikacyjnym doznał urazu tkanek miękkich kilku części ciała i nie mógł pracować przez około miesiąc wywalczyliśmy ponad £5 000. W innej sprawie dla naszej klientki, która z winy kierowcy autobusu doznała urazu nadgarstka, dłoni i biodra, nasz adwokat wywalczył £15 000" - przytaczają przykłady adwokaci Sintons.

Łukasz Wójcik - polski prawnik w kancelarii adwokackiej Sintons. (Fot. Sintons)

Łukasz Wójcik, polski prawnik w kancelarii adwokackiej Sintons dodaje, że każdego roku w Anglii i Walii rocznie na drogach ponosi śmierć ponad 750 osób podróżujących w samochodach, prawie 8 000 doznaje poważnych obrażeń ciała skutkujących trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, a około 100 000 doznaje innych uszkodzeń i dolegliwości bólowych. Spośród około 110 000 osób poszkodowanych w wypadkach samochodowych w Anglii i Walii pasażerowie stanowią 1/3.

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

Mecenas Mark Quigley podkreśla, iż w sprawy polskich klientów kancelarii Sintons, jest zawsze również zaangażowany polski specjalista do spraw odszkodowań, który utrzymuje regularny kontakt z poszkodowanymi. Co więcej, Mark wraz z polskim prawnikiem odwiedzają klienta i jego rodzinę w szpitalu lub domu, aby mieć jak najlepszą możliwość zapoznania się z problemami i potrzebami osób poszkodowanych oraz ich rodzin. "Ważne jest także, aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski, mogą ciągle liczyć na pomoc adwokatów Sintons w uzyskaniu odszkodowania" - dodaje mecenas.

Jeżeli miałeś wypadek drogowy lub wypadek w pracy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe. Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie „nie wygrywasz, nie płacisz”, co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego.

Wyślij darmowy sms WYPADEK na numer 60777 - zadzwonimy do Ciebie!

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z nami na czacie na: sintons.co.uk/pl

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >>

lub zadzwoń: 0800 093 3060*

* Bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 13.11.2018
GBP 4.933 złEUR 4.299 złUSD 3.827 złCHF 3.786 zł

Sport


Reklama