Lipiec26Środa
<
Lipiec
26śr
27cz
28pt
29so30n31po
Sierpień
1wt
2śr
3cz
4pt
5so
6n
7po
8wt
9śr
10cz
11pt
12so
13n
14po
15wt
16śr
17cz
18pt
19so
20n
21po
22wt
23śr
24cz
25pt
>

"Na zawsze pilot" - filmowa historia Alexa Herbsta przedpremierowo w Londynie
Imprezy i wydarzenia › Teatr, Kino
Niedziela,
Godzina: 20:00

Patronat:
"Na zawsze pilot" - filmowa historia Alexa Herbsta przedpremierowo w Londynie
Stowarzyszenie Poland Street zaprasza na przedpremierowy pokaz pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Spitfire: The Alex Herbst Story / Alex Herbst: Na zawsze pilot”.

 

Bohaterem opowieści jest Alex Herbst, 98 lat – jeden z najstarszych żyjących pilotów elitarnych Dywizjonów 303 i 308. Jego historia przeplata się z rozpalającym wyobraźnię współczesnym lotnictwem cywilnym. Film jest sentymentalną ale i radosną podróżą po przeszłości. Opowiada o najistotniejszych faktach z historii widzianych z osobistej perspektywy bohatera – świadka i uczestnika kluczowych wydarzeń.

Sam Alex Herbst po wyjeździe z Londynu do USA jeszcze w latach 60-tych, na długi czas zniknął z pola widzenia nawet samych organizacji kombatantów. Jednak pewne niespodziewane wydarzenie sprzed kilku lat spowodowało, że na nowo zechciał wrócić do swojej przeszłości i opowiedzieć o wszystkim w dedykowanym mu filmie.

Gośćmi pokazu będą: Sławomir Ciok - reżyser i producent, a także jego współpracownicy z czasu realizacji filmu w Wielkiej Brytanii. Po projekcji filmu autor będzie odpowiadał na pytania widzów.

Anna Gałandzij, rzecznik prasowy Poland Street, najstarszej organizacji młodej Polonii w Wielkiej Brytanii powiedziała: „Od ponad 11 lat wolontariusze Poland Street inspirują Polonię do kultywowania pamięci o naszej ojczystej historii. Polscy piloci odnosili największe zwycięstwa w obronie Wysp Brytyjskich podczas drugiej wojny światowej. Ten film to wyjątkowa lekcja żywej historii i niepowtarzalna okazja, aby poznać życie i dokonania jednego z jej twórców. Serdecznie zapraszamy.”

Film trwa 95 minut i będzie wyświetlony w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami. Planowana jest szersza dystrybucja filmu w Wielkiej Brytanii.

 

Wstęp wolny

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie obecności wysyłając e-mail na adres: info@polandstreet.org.uk

 

Film  zostanie wyświetlony w niedzielę 14 maja, o godz. 20:00

Parafia Devonia
2 Devonia Road, Islington, London, N1 8JJ

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego wydarzenia.

Bądź pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama