Listopad19Niedziela
<
Listopad
19n20po
21wt
22śr
23cz24pt25so26n
27po
28wt
29śr
30cz
Grudzień
1pt2so3n4po5wt6śr7cz8pt9so10n
11po
12wt
13śr
14cz
15pt
16so
17n
18po
19wt
>

"Na zawsze pilot" - filmowa historia Alexa Herbsta przedpremierowo w Londynie
Imprezy i wydarzenia › Teatr, Kino
Niedziela,
Godzina: 20:00

Patronat:
"Na zawsze pilot" - filmowa historia Alexa Herbsta przedpremierowo w Londynie
Stowarzyszenie Poland Street zaprasza na przedpremierowy pokaz pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Spitfire: The Alex Herbst Story / Alex Herbst: Na zawsze pilot”.

 

Bohaterem opowieści jest Alex Herbst, 98 lat – jeden z najstarszych żyjących pilotów elitarnych Dywizjonów 303 i 308. Jego historia przeplata się z rozpalającym wyobraźnię współczesnym lotnictwem cywilnym. Film jest sentymentalną ale i radosną podróżą po przeszłości. Opowiada o najistotniejszych faktach z historii widzianych z osobistej perspektywy bohatera – świadka i uczestnika kluczowych wydarzeń.

Sam Alex Herbst po wyjeździe z Londynu do USA jeszcze w latach 60-tych, na długi czas zniknął z pola widzenia nawet samych organizacji kombatantów. Jednak pewne niespodziewane wydarzenie sprzed kilku lat spowodowało, że na nowo zechciał wrócić do swojej przeszłości i opowiedzieć o wszystkim w dedykowanym mu filmie.

Gośćmi pokazu będą: Sławomir Ciok - reżyser i producent, a także jego współpracownicy z czasu realizacji filmu w Wielkiej Brytanii. Po projekcji filmu autor będzie odpowiadał na pytania widzów.

Anna Gałandzij, rzecznik prasowy Poland Street, najstarszej organizacji młodej Polonii w Wielkiej Brytanii powiedziała: „Od ponad 11 lat wolontariusze Poland Street inspirują Polonię do kultywowania pamięci o naszej ojczystej historii. Polscy piloci odnosili największe zwycięstwa w obronie Wysp Brytyjskich podczas drugiej wojny światowej. Ten film to wyjątkowa lekcja żywej historii i niepowtarzalna okazja, aby poznać życie i dokonania jednego z jej twórców. Serdecznie zapraszamy.”

Film trwa 95 minut i będzie wyświetlony w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami. Planowana jest szersza dystrybucja filmu w Wielkiej Brytanii.

 

Wstęp wolny

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie obecności wysyłając e-mail na adres: info@polandstreet.org.uk

 

Film  zostanie wyświetlony w niedzielę 14 maja, o godz. 20:00

Parafia Devonia
2 Devonia Road, Islington, London, N1 8JJ

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego wydarzenia.

Bądź pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama