Listopad17Piątek
<
Listopad
17pt18so19n20po
21wt
22śr
23cz24pt25so26n
27po
28wt
29śr
30cz
Grudzień
1pt2so3n4po5wt6śr7cz8pt9so10n
11po
12wt
13śr
14cz
15pt
16so
17n
>

Warsztaty "Balance Your Diet" z Agnes Khan
Imprezy i wydarzenia › Warsztaty
Środa,
Godzina: 18:00

Patronat:
Warsztaty "Balance Your Diet" z Agnes Khan
Zapraszamy na warsztaty dietetyczne z Agnes Khan.

Czym jest sezonowość? Co to znaczy zrównoważona potrawa?

Sezonowość to najprościej mówiąc - dostosowanie się do warunków klimatycznych, w jakich żyjemy. To spożywanie warzyw, owoców itd., kiedy są w sezonie. Nasz organizm naturalnie dostosowuje się do klimatu. I dlatego np. jesienią i zimą ubieramy ciepłe swetry i kurtki, a latem lekkie, bawełniane spodnie czy sukienki.

Dlaczego więc robimy inaczej z naszym jedzeniem? Dlaczego zimą wychładzamy swoje organy wewnętrzne pijąc soki, spożywając cytrusowe owoce itp.? Na dłuższą metę jest to bardzo zgubne dla naszego organizmu. Po kilku latach zaczynamy odczuwać problemy z trawieniem, sercem, odzywają się alergie i inne choroby XXI wieku.

A przecież można temu zapobiec. Jak? Spożywając posiłki zrównoważone oraz sezonowe. Zasadą działania pokarmów zrównoważonych jest wzmacnianie i ochrona wszystkich narządów. Przy potrawach niezrównoważonych, gdy brakuje pewnych smaków, występuje zjawisko nadmiaru lub niedoboru w poszczególnych narządach, co daje konkretne objawy chorobowe.

W naszym klimacie przeważa potrzeba potraw ciepłych i rozgrzewająych przez cały rok. Obecność przez długi czas w pożywieniu przewagi jakiegoś smaku (pożywienie niezrównoważone), np. słodyczy, powoduje rozregulowanie pracy żołądka, śledziony i trzustki, zaburzenia przemiany materii, obniżenie odporności na choroby i osłabienie pracy nerek. Przy nadmiarze smaku kwaśnego wystąpi zniszczenie wątroby, osłabienie śledziony, trzustki i nerek. 

W swoim czasie organizm zawsze daje nam znać o traceniu równowagi, ale sygnały te najczęściej ignorujemy albo nie potrafimy ich odczytać, a już na pewno nie kojarzymy ich z błędami w żywieniu. Decydując się na odżywianie zrównoważone automatycznie uwrażliwiamy naszą świadomość na znaki, które daje nam ciało i otoczenie. Zrównoważony, wrażliwy organizm potrafi dokonywać właściwych wyborów. Dotyczy to wszystkich sfer życia.

Podstawową zasadą przyrządzania potraw zrównoważonych jest wykorzystanie w nich  smaku produktów, reguły Pięciu Przemian oraz prawa jin-jang.

Bilety:

w cenie £50

do kupienia online

 

Warsztaty "Balance Your Diet" z Agnes Khan odbęda się w środę, 21 czerwca 2017 roku o godz. 18:00. 

Warsztaty w języku angielskim!

Shepherd`s Bush
17D Netherwood Road, London, W14 0BL

 

UWAGA KONKURS!

Do rozlosowania mamy darmowe bilety na Warsztaty "Balance Your Diet".
Udział w losowaniu wezmą tylko zgłoszenia z pełnym imieniem i nazwiskiem.
Zwycięzców poinformujemy drogą mailową.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego wydarzenia.

Bądź pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Peja w Leeds

Eiger Music Studios LeedsNew Craven GateLS11 5NF