Maj23Środa
<
Maj
23śr
24cz
25pt
26so27n
28po
29wt
30śr
31cz
Czerwiec
1pt
2so3n
4po
5wt
6śr7cz8pt9so
10n
11po
12wt
13śr
14cz
15pt16so17n
18po
19wt
20śr
21cz
22pt
>

Warsztaty "Balance Your Diet" z Agnes Khan
Imprezy i wydarzenia › Warsztaty
Środa,
Godzina: 18:00

Patronat:
Warsztaty "Balance Your Diet" z Agnes Khan
Zapraszamy na warsztaty dietetyczne z Agnes Khan.

Czym jest sezonowość? Co to znaczy zrównoważona potrawa?

Sezonowość to najprościej mówiąc - dostosowanie się do warunków klimatycznych, w jakich żyjemy. To spożywanie warzyw, owoców itd., kiedy są w sezonie. Nasz organizm naturalnie dostosowuje się do klimatu. I dlatego np. jesienią i zimą ubieramy ciepłe swetry i kurtki, a latem lekkie, bawełniane spodnie czy sukienki.

Dlaczego więc robimy inaczej z naszym jedzeniem? Dlaczego zimą wychładzamy swoje organy wewnętrzne pijąc soki, spożywając cytrusowe owoce itp.? Na dłuższą metę jest to bardzo zgubne dla naszego organizmu. Po kilku latach zaczynamy odczuwać problemy z trawieniem, sercem, odzywają się alergie i inne choroby XXI wieku.

A przecież można temu zapobiec. Jak? Spożywając posiłki zrównoważone oraz sezonowe. Zasadą działania pokarmów zrównoważonych jest wzmacnianie i ochrona wszystkich narządów. Przy potrawach niezrównoważonych, gdy brakuje pewnych smaków, występuje zjawisko nadmiaru lub niedoboru w poszczególnych narządach, co daje konkretne objawy chorobowe.

W naszym klimacie przeważa potrzeba potraw ciepłych i rozgrzewająych przez cały rok. Obecność przez długi czas w pożywieniu przewagi jakiegoś smaku (pożywienie niezrównoważone), np. słodyczy, powoduje rozregulowanie pracy żołądka, śledziony i trzustki, zaburzenia przemiany materii, obniżenie odporności na choroby i osłabienie pracy nerek. Przy nadmiarze smaku kwaśnego wystąpi zniszczenie wątroby, osłabienie śledziony, trzustki i nerek. 

W swoim czasie organizm zawsze daje nam znać o traceniu równowagi, ale sygnały te najczęściej ignorujemy albo nie potrafimy ich odczytać, a już na pewno nie kojarzymy ich z błędami w żywieniu. Decydując się na odżywianie zrównoważone automatycznie uwrażliwiamy naszą świadomość na znaki, które daje nam ciało i otoczenie. Zrównoważony, wrażliwy organizm potrafi dokonywać właściwych wyborów. Dotyczy to wszystkich sfer życia.

Podstawową zasadą przyrządzania potraw zrównoważonych jest wykorzystanie w nich  smaku produktów, reguły Pięciu Przemian oraz prawa jin-jang.

Bilety:

w cenie £50

do kupienia online

 

Warsztaty "Balance Your Diet" z Agnes Khan odbęda się w środę, 21 czerwca 2017 roku o godz. 18:00. 

Warsztaty w języku angielskim!

Shepherd`s Bush
17D Netherwood Road, London, W14 0BL

 

UWAGA KONKURS!

Do rozlosowania mamy darmowe bilety na Warsztaty "Balance Your Diet".
Udział w losowaniu wezmą tylko zgłoszenia z pełnym imieniem i nazwiskiem.
Zwycięzców poinformujemy drogą mailową.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego wydarzenia.

Bądź pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Disco Polo Night

Tower Millenium Pier Londyn CentralnyLower Thames St. EC3N 4DT
Dyskoteka

Klub Orła Białego Londyn211 Balham High RoadSW17 7BQ