Marzec19Poniedziałek
<
Kwiecień
1n
2po
3wt
4śr
5cz
6pt
7so
8n
9po
10wt
11śr
12cz
13pt14so15n
16po
17wt
18śr
>

Warsztaty "Balance Your Diet" z Agnes Khan
Imprezy i wydarzenia › Warsztaty
Środa,
Godzina: 18:00

Patronat:
Warsztaty "Balance Your Diet" z Agnes Khan
Zapraszamy na warsztaty dietetyczne z Agnes Khan.

Czym jest sezonowość? Co to znaczy zrównoważona potrawa?

Sezonowość to najprościej mówiąc - dostosowanie się do warunków klimatycznych, w jakich żyjemy. To spożywanie warzyw, owoców itd., kiedy są w sezonie. Nasz organizm naturalnie dostosowuje się do klimatu. I dlatego np. jesienią i zimą ubieramy ciepłe swetry i kurtki, a latem lekkie, bawełniane spodnie czy sukienki.

Dlaczego więc robimy inaczej z naszym jedzeniem? Dlaczego zimą wychładzamy swoje organy wewnętrzne pijąc soki, spożywając cytrusowe owoce itp.? Na dłuższą metę jest to bardzo zgubne dla naszego organizmu. Po kilku latach zaczynamy odczuwać problemy z trawieniem, sercem, odzywają się alergie i inne choroby XXI wieku.

A przecież można temu zapobiec. Jak? Spożywając posiłki zrównoważone oraz sezonowe. Zasadą działania pokarmów zrównoważonych jest wzmacnianie i ochrona wszystkich narządów. Przy potrawach niezrównoważonych, gdy brakuje pewnych smaków, występuje zjawisko nadmiaru lub niedoboru w poszczególnych narządach, co daje konkretne objawy chorobowe.

W naszym klimacie przeważa potrzeba potraw ciepłych i rozgrzewająych przez cały rok. Obecność przez długi czas w pożywieniu przewagi jakiegoś smaku (pożywienie niezrównoważone), np. słodyczy, powoduje rozregulowanie pracy żołądka, śledziony i trzustki, zaburzenia przemiany materii, obniżenie odporności na choroby i osłabienie pracy nerek. Przy nadmiarze smaku kwaśnego wystąpi zniszczenie wątroby, osłabienie śledziony, trzustki i nerek. 

W swoim czasie organizm zawsze daje nam znać o traceniu równowagi, ale sygnały te najczęściej ignorujemy albo nie potrafimy ich odczytać, a już na pewno nie kojarzymy ich z błędami w żywieniu. Decydując się na odżywianie zrównoważone automatycznie uwrażliwiamy naszą świadomość na znaki, które daje nam ciało i otoczenie. Zrównoważony, wrażliwy organizm potrafi dokonywać właściwych wyborów. Dotyczy to wszystkich sfer życia.

Podstawową zasadą przyrządzania potraw zrównoważonych jest wykorzystanie w nich  smaku produktów, reguły Pięciu Przemian oraz prawa jin-jang.

Bilety:

w cenie £50

do kupienia online

 

Warsztaty "Balance Your Diet" z Agnes Khan odbęda się w środę, 21 czerwca 2017 roku o godz. 18:00. 

Warsztaty w języku angielskim!

Shepherd`s Bush
17D Netherwood Road, London, W14 0BL

 

UWAGA KONKURS!

Do rozlosowania mamy darmowe bilety na Warsztaty "Balance Your Diet".
Udział w losowaniu wezmą tylko zgłoszenia z pełnym imieniem i nazwiskiem.
Zwycięzców poinformujemy drogą mailową.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego wydarzenia.

Bądź pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama