Menu

£3 miliony za pałac z epoki Tudorów

£3 miliony za pałac z epoki Tudorów
Pałac jest cennym przykładem ceglanej architektury czasów Tudorów. (Fot. Flickr)
Zabytek pierwszej klasy, Barsham Manor w hrabstwie Norfolk, został wystawiony na sprzedaż. Za £3 mln można stać się właścicielem malowniczej wiejskiej posiadłości, którą regularnie odwiedzał Henryk VIII.

Pałac jest cennym przykładem ceglanej architektury czasów Tudorów. Pałac został wybudowany w 1520 roku we wsi East Barsham, około 5 kilometrów od Fakenham (hrabstwo Norfolk).

Dwukondygnacyjny dom został wzniesiony dla sir Henry'ego Fermora.

Henryk VIII zatrzymywał się tu, gdy odwiedzał świątynię w pobliskim Walshingham. Groźny władca przybywał do posiadłości za każdym razem z inną żoną.

W latach 70. ubiegłego wieku pałac nabył manager popularnego zespołu Bee Gees. Jak niesie wieść gminna, przedstawiciel świata show biznesu urządzał tu wielkie przyjęcia, na które zapraszał sławnych muzyków.

Przez wiele lat właścicielem posiadłości była też rodzina Guinnesów.

Nieruchomość ma 5 salonów, 7 sypialni, ogromną salę oraz imponującą klatkę schodową. Uroku dodają jej kominki, kamienne podłogi, belki sufitowe oraz witrażowe okna.

W sąsiedztwie znajduje się także domek z 3 sypialniami dla obsługi lub gości.

Całość otoczona jest 5 akrami gruntów.

 

Komentarze


  • Mc Thomas
    18 marca, 16:58

    Trzeba by to styropianem ocieplić a potem otynkować:))

  • Nie zainwestuje
    18 marca, 16:59

    Po pierwsze związku z nadchodzącym brexitem nie chce mi się już w tą małą Anglię inwestować, po drugie nie mam drobnych a po trzecie jak bym to kupił to musiał bym czytelnika zatrudnić jako nadwornego błazna a jego starą na nadworną ladacznice za 7.20. Dziękuję za uwagę

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.03.2017
GBP 4.933 złEUR 4.266 złUSD 3.948 złCHF 3.984 zł

Sport


Reklama