Menu

£3 miliony za pałac z epoki Tudorów

£3 miliony za pałac z epoki Tudorów
Pałac jest cennym przykładem ceglanej architektury czasów Tudorów. (Fot. Flickr)
Zabytek pierwszej klasy, Barsham Manor w hrabstwie Norfolk, został wystawiony na sprzedaż. Za £3 mln można stać się właścicielem malowniczej wiejskiej posiadłości, którą regularnie odwiedzał Henryk VIII.
Reklama

Pałac jest cennym przykładem ceglanej architektury czasów Tudorów. Pałac został wybudowany w 1520 roku we wsi East Barsham, około 5 kilometrów od Fakenham (hrabstwo Norfolk).

Dwukondygnacyjny dom został wzniesiony dla sir Henry'ego Fermora.

Henryk VIII zatrzymywał się tu, gdy odwiedzał świątynię w pobliskim Walshingham. Groźny władca przybywał do posiadłości za każdym razem z inną żoną.

W latach 70. ubiegłego wieku pałac nabył manager popularnego zespołu Bee Gees. Jak niesie wieść gminna, przedstawiciel świata show biznesu urządzał tu wielkie przyjęcia, na które zapraszał sławnych muzyków.

Przez wiele lat właścicielem posiadłości była też rodzina Guinnesów.

Nieruchomość ma 5 salonów, 7 sypialni, ogromną salę oraz imponującą klatkę schodową. Uroku dodają jej kominki, kamienne podłogi, belki sufitowe oraz witrażowe okna.

W sąsiedztwie znajduje się także domek z 3 sypialniami dla obsługi lub gości.

Całość otoczona jest 5 akrami gruntów.

 

  Komentarze


  • Mc Thomas
   18 marca 2017, 16:58

   Trzeba by to styropianem ocieplić a potem otynkować:))

  • Nie zainwestuje
   18 marca 2017, 16:59

   Po pierwsze związku z nadchodzącym brexitem nie chce mi się już w tą małą Anglię inwestować, po drugie nie mam drobnych a po trzecie jak bym to kupił to musiał bym czytelnika zatrudnić jako nadwornego błazna a jego starą na nadworną ladacznice za 7.20. Dziękuję za uwagę

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama