Hamburg 0-0 Bayern Munich

Robert Lewandowski (po prawej) pojawił się na boisku w 66. minucie (Fot. Getty Images)
Reigning German champions Bayern Munich frustrated as they can only manage a 0-0 draw at struggling Hamburg.

Trener mistrzów Niemiec Josep Guardiola po meczu Ligi Mistrzów z Manchesterem City (1:0) dał odpocząć kilku kluczowym zawodnikom. Oprócz Lewandowskiego na ławce rezerwowych spotkanie zaczęli Mario Goetze i Xabi Alonso. Wszyscy na boisku pojawili się w drugiej połowie, ale nie zdołali odmienić losów rywalizacji.

Z wyniku może być zadowolony Josef Zinnbauer, który szkoleniowcem Hamburgera został we wtorek.

Bayern z dorobkiem ośmiu punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Tyle samo zgromadzili piłkarze Paderborn. Wczoraj zwycięstwo zapewnili im Elias Kachunga i Moritz Stoppelkamp. Wyjątkowej urody był drugi gol. W doliczonym przez sędziego czasie gry, przy okazji rzutu wolnego, pod bramkę gospodarzy udał się bramkarz Hannoveru Ron-Robert Zieler. Piłka trafiła jednak do Stoppelkampa, który z 83 metrów trafił do pustej bramki. W ekipie gości całe spotkanie rozegrał Artur Sobiech.

Przed porażką nie zdołał uchronić Borussii Dortmund Łukasz Piszczek. Jego drużyna uległa na wyjeździe Mainz 0:2. W 70. minucie, przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy, rzutu karnego nie wykorzystał włoski napastnik przyjezdnych Ciro Immobile.

90 minut na boisku przebywał również Eugen Polanski, a jego Hoffenheim pokonało na wyjeździe VfB Stuttgart 2:0.

Dzisiaj zdetronizować Paderborn może Bayer Leverkusen. "Aptekarze" na wyjeździe zmierzą się z VfL Wolfsburg.