Favourite Poland wins again

Poland recorded another win after narrowly defeating neighbours Lithuania 3-2 during the second day of the 2014 IIHF Ice Hockey World Championship Division I Group B.
Podopieczni trenera Igora Zacharkina od początku spotkania mieli wyraźną przewagę. W pierwszej tercji oddali 16 strzałów, a Holendrzy zaledwie sześć. Na tablicy wyników widniał jednak bezbramkowy remis.

Polacy prowadzenie objęli dopiero w 26. minucie, wykorzystując grę w przewadze. Na listę strzelców wpisał się Marcin Kolusz.

Na kolejne bramki kibice musieli czekać prawie 20 minut, ale za to obejrzeli dwie w odstępie zaledwie dziesięciu sekund. Gole zdobyli kolejno Aron Chmielewski i Marek Strzyżowski.

Biało-czerwoni mimo wyraźnego prowadzenia wciąż atakowali. Efektem były trafienia Tomasza Malasińskiego i Mikołaja Łopuskiego. W międzyczasie honorową bramkę zdobyli rywale. Jej autorem był Jordy van Oorschot.
W poprzednich dwóch meczach turnieju polscy hokeiści pokonali 7:0 Rumunię i 3:2 Litwę. W czwartek zmierzą się z niepokonaną dotychczas Chorwacją, którą w środę czeka jeszcze starcie z Rumunią.