ayne Rooney scored his 200th Premier League goal

Wayne Rooney ma na koncie już 200 goli. (Fot. Getty Images)
Although he did not end as the match-winning hero, Rooney was able to savour the moment he became just the second player to reach 200 Premier League goals.

Faworytem byli gospodarze i od początku do nich należała inicjatywa. Podopieczni trenera Josepa Guardioli mieli jednak problem ze sforsowaniem dobrze zorganizowanej defensywy Evertonu. Najbliżej szczęścia w 34. minucie był David Silva, który trafił w słupek.

Piłkarskie przysłowie mówi, że niewykorzystane okazje lubią się mścić. Zaledwie dwie minuty po nieudanym strzale Hiszpana, goście przeprowadzili kontratak, a celnym uderzeniem wykończył go Rooney.

W historii Premier League więcej bramek od niego zdobył tylko legendarny Alan Shearer - 260.
Jeszcze przed przerwą sytuacja "The Citizens" bardzo się pogorszyła. W odstępie dwóch minut dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną zobaczył Kyle Walker.

Mimo osłabienia Manchester drugą połowę rozpoczął z wielkim animuszem i przejął kontrolę na boisku. Rywale całkowicie cofnęli się do obrony, ale w 82. minucie skapitulowali. Mason Holgate tak niefortunnie wybił głową piłkę, że ta w okolicach 11. metra trafiła do Raheema Sterlinga, który strzałem z powietrza doprowadził do remisu.

Gospodarze nieustannie dążyli do zdobycia jeszcze jednej bramki. W końcówce siły się wyrównały, bo czerwoną kartkę zobaczył Morgan Schneiderlin.

W tabeli z kompletem sześciu punktów i bilansem bramek 8-0 prowadzi Manchester United. Po dwa zwycięstwa na koncie mają jeszcze zespoły Huddersfield Town i West Bromwich Albion. Manchester City jest piąty, a Everton ósmy. Obie ekipy mają po cztery punkty.