Menu

Liczba ofiar śmiertelnych zamachu w Nicei wzrosła do 85

Liczba ofiar śmiertelnych zamachu w Nicei wzrosła do 85
Na promenadzie w Nicei, gdzie doszło do ataku, mieszkańcy wciąż składają kwiaty... (Fot. Getty Images)
Do 85 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu z 14 lipca na Promenadzie Anglików w Nicei na południowym wschodzie Francji - poinformowały dzisiaj lokalne władze. Ciężko ranny 56-letni Pierre Hattermann zmarł dzień wcześniej w szpitalu.
Reklama

O śmierci mężczyzny poinformował na Twitterze szef władz regionu Christian Estrosi. Lokalne media podają, że w zamachu, do którego doszło w Dniu Bastylii zginęli wcześniej żona i syn Hattermanna. Rodzina mieszkała na wschodzie Francji i przebywała w Nicei na wakacjach.

31-letni Tunezyjczyk, mieszkający na stałe we Francji, Mohamed Lahouaiej Bouhlel, wjechał ciężarówką w tłum świętujący Dzień Bastylii. Samochód ciężarowy kierowany przez Bouhlela przejechał dwa kilometry przez tłum zgromadzony na nadmorskiej promenadzie. Mężczyzna został zastrzelony przez policję. Do ataku przyznała się dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS).

Francuska prokuratura oceniła kilka dni po ataku, że zamach był zaplanowany i przygotowany, a Bouhlel wyszukiwał w internecie informacji dotyczących IS.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.04.2018
  GBP 4.766 złEUR 4.172 złUSD 3.388 złCHF 3.483 zł

  Sport


  Reklama