Menu

600 dodatkowych policjantów z bronią palną od dziś na ulicach Londynu

600 dodatkowych policjantów z bronią palną od dziś na ulicach Londynu
Policjanci z bronią palną pojawią się w centralnych i widocznych punktach miasta. (Fot. Getty Images)
Szef Metropolitan Police Bernard Hogan-Howe oraz burmistrz Londynu Sadiq Khan zainicjowali dziś oficjalne uruchomienie programu "Operation Hercules". Celem inicjatywy jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców stolicy.
Reklama

Scotland Yard ogłosił, że do wielu punktów miasta wydelegowanych zostanie 600 nowych funkcjonariuszy, którzy będą pilnowali bezpieczeństwa. Wszyscy są już przeszkoleni i gotowi do radzenia sobie z zagrożeniem terrorystycznym.

To kolejny krok władz Londynu, mający na celu przygotowanie mieszkańców na rosnące zagrożenie ze strony terrorystów po licznych atakach w Europie - m.in. we Francji czy w Niemczech.

Zdaniem szefa policji, zamach ze strony terrorystów w stolicy Wielkiej Brytanii to nie kwestia zastanawiania się "czy nastąpi", lecz "kiedy będzie miał miejsce". Opinia publiczna wciąż czuje się wstrząśnięta faktem, że jeden z ataków miał mieć miejsce w ubiegły poniedziałek - udało się go uniknąć wyłącznie dzięki prowokacji dziennikarzy.

Zwiększenie liczby uzbrojonych w broń palną funkcjonariuszy jest istotnym, choć - zdaniem policjantów - wciąż niewystarczającym ruchem. To kolejny krok - po publikacji nowych wytycznych dla mieszkańców, jak zachować się w razie ataku - pokazujący zaangażowanie władz w lepsze przygotowanie się do zamachów.

"Każdy, kto śledzi wydarzenia w Europie, zrozumie dlaczego jesteśmy tak zdeterminowani do ochrony społeczeństwa. Jesteśmy śmiertelnie poważni, jeśli o to chodzi. Dlatego właśnie zwiększamy widoczność uzbrojonych policjantów, a także wprowadzamy nowe zasady ich obecności w Londynie. W razie ataku, tylko oni są w stanie prawidłowo na niego odpowiedzieć i pozbyć się uzbrojonego napastnika" - skomentował Hogan-Howe. Dodał jednak, że mimo obecności broni, "wciąż są to policjanci, z którymi można porozmawiać, którzy nas uspokoją i nam pomogą".

W związku z decyzją o wdrożeniu programu "Operation Hercules" burmistrz Londynu oświadczył, że "ochrona mieszkańców stolicy jest jego priorytetem i stąd taki, a nie inny krok.

"W świetle ostatnich ataków w Europie ważne jest, abyśmy byli przygotowani" - dodał.

 

  Komentarze


  • Gosc
   4 sierpnia 2016, 07:29

   Żałosne jest myślenie ze po tym jak 600 uzbrojonych policjantów pojawi sie na ulicach Londynu wystraszy terrorystów przed atakiem. MI6 powinno zabrać sie do pracy żeby temu zapobiec. Prawda jest ze to sie stanie tylko kiedy i gdzie i oby jak najmniej osób na tym ucierpiało.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.04.2018
  GBP 4.766 złEUR 4.172 złUSD 3.388 złCHF 3.483 zł

  Sport


  Reklama