Otwarcie nowej siedziby konsulatu w Manchesterze

Otwarcie nowej siedziby konsulatu w Manchesterze
Nowa siedziba konsulatu w Manchesterze (Fot. manchester.msz.gov.pl)
, Wielka Brytania, Brak komentarzy

Konsulat Generalny RP w Manchesterze zmienia swoją siedzibę. Nowe - i jak zapewniają urzędnicy - większe, bardziej nowoczesne biuro będzie mieściło się w biurowcu Manchester One przy Portland Street 51, w samym centrum miasta.

Nowy Konsulat Generalny będzie usytuowany tuż obok dwóch stacji kolejowych - Manchester Oxford Road i Manchester Piccadilly oraz dworca autobusowego. Co więcej, biuro przy Portland Street znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od starej siedziby w Rodwell Tower przy Piccadilly 111.

Jak zapewnia konsulat, nowy urząd jest w pełni przystosowany do potrzeb klientów i zaprojektowany dla ich wygody. Sala obsługi interesantów mieści się na parterze budynku, a do dyspozycji jest przestronna i wygodna poczekalnia.

Osoby, które odwiedzą konsulat z dziećmi, będą mogły skorzystać z pokoju zabaw, gdzie znajdą się telewizor, zabawki i książki. Nie zabraknie też pomieszczenia dla rodziców z małymi dziećmi, w której będzie możliwe przewinięcie pociechy. Urząd będzie przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

W nowej placówce znajdzie się pięć okienek paszportowych i jedno okienko prawne. Dodatkowo stworzony zostanie specjalny pokój spotkań, do omawiania na osobności spraw wymagających większej dyskrecji. "Zwiększona liczba otwartych okienek zapewni szybką i bezstresową obsługę, która będzie się odbywała na siedząco, aby mieli Państwo komfort i więcej miejsca na wypełnianie wniosków" - możemy przeczytać na stronie konsulatu.

Podczas przeprowadzki, czyli do 14 stycznia br., urząd będzie nieczynny. Sprawy można załatwiać w Tymczasowym Centrum Obsługi, które działa w sprawach wymagających natychmiastowej interwencji konsula.

O utrudnieniach związanych z przeprowadzką urzędu można przeczytać TUTAJ.

Agata C.
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

Bądź pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że na terenie Wielkiej Brytanii polskie książki są łatwo dostępne?
WalutyKurs NBP z dnia: 13 października 2015

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.6705 zł -0.03 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2336 zł 0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.7199 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.8516 zł -0.02 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8716 zł 0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama