Otwarcie nowej siedziby konsulatu w Manchesterze

Otwarcie nowej siedziby konsulatu w Manchesterze
Nowa siedziba konsulatu w Manchesterze (Fot. manchester.msz.gov.pl)
, Wielka Brytania, Brak komentarzy

Konsulat Generalny RP w Manchesterze zmienia swoją siedzibę. Nowe - i jak zapewniają urzędnicy - większe, bardziej nowoczesne biuro będzie mieściło się w biurowcu Manchester One przy Portland Street 51, w samym centrum miasta.

Nowy Konsulat Generalny będzie usytuowany tuż obok dwóch stacji kolejowych - Manchester Oxford Road i Manchester Piccadilly oraz dworca autobusowego. Co więcej, biuro przy Portland Street znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od starej siedziby w Rodwell Tower przy Piccadilly 111.

Jak zapewnia konsulat, nowy urząd jest w pełni przystosowany do potrzeb klientów i zaprojektowany dla ich wygody. Sala obsługi interesantów mieści się na parterze budynku, a do dyspozycji jest przestronna i wygodna poczekalnia.

Osoby, które odwiedzą konsulat z dziećmi, będą mogły skorzystać z pokoju zabaw, gdzie znajdą się telewizor, zabawki i książki. Nie zabraknie też pomieszczenia dla rodziców z małymi dziećmi, w której będzie możliwe przewinięcie pociechy. Urząd będzie przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

W nowej placówce znajdzie się pięć okienek paszportowych i jedno okienko prawne. Dodatkowo stworzony zostanie specjalny pokój spotkań, do omawiania na osobności spraw wymagających większej dyskrecji. "Zwiększona liczba otwartych okienek zapewni szybką i bezstresową obsługę, która będzie się odbywała na siedząco, aby mieli Państwo komfort i więcej miejsca na wypełnianie wniosków" - możemy przeczytać na stronie konsulatu.

Podczas przeprowadzki, czyli do 14 stycznia br., urząd będzie nieczynny. Sprawy można załatwiać w Tymczasowym Centrum Obsługi, które działa w sprawach wymagających natychmiastowej interwencji konsula.

O utrudnieniach związanych z przeprowadzką urzędu można przeczytać TUTAJ.

Agata C.
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

Bądź pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 30 maja 2016

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.7610 zł -0.01 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.3945 zł -0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.9470 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.9757 zł 0.00 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 3.0214 zł 0.00 zł

Przelicznik walut

na
Reklama