Menu

Otwarcie nowej siedziby konsulatu w Manchesterze

Otwarcie nowej siedziby konsulatu w Manchesterze
Nowa siedziba konsulatu w Manchesterze (Fot. manchester.msz.gov.pl)
Konsulat Generalny RP w Manchesterze zmienia swoją siedzibę. Nowe - i jak zapewniają urzędnicy - większe, bardziej nowoczesne biuro będzie mieściło się w biurowcu Manchester One przy Portland Street 51, w samym centrum miasta.
Reklama
Nowy Konsulat Generalny będzie usytuowany tuż obok dwóch stacji kolejowych - Manchester Oxford Road i Manchester Piccadilly oraz dworca autobusowego. Co więcej, biuro przy Portland Street znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od starej siedziby w Rodwell Tower przy Piccadilly 111.

Jak zapewnia konsulat, nowy urząd jest w pełni przystosowany do potrzeb klientów i zaprojektowany dla ich wygody. Sala obsługi interesantów mieści się na parterze budynku, a do dyspozycji jest przestronna i wygodna poczekalnia.

Osoby, które odwiedzą konsulat z dziećmi, będą mogły skorzystać z pokoju zabaw, gdzie znajdą się telewizor, zabawki i książki. Nie zabraknie też pomieszczenia dla rodziców z małymi dziećmi, w której będzie możliwe przewinięcie pociechy. Urząd będzie przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

W nowej placówce znajdzie się pięć okienek paszportowych i jedno okienko prawne. Dodatkowo stworzony zostanie specjalny pokój spotkań, do omawiania na osobności spraw wymagających większej dyskrecji. "Zwiększona liczba otwartych okienek zapewni szybką i bezstresową obsługę, która będzie się odbywała na siedząco, aby mieli Państwo komfort i więcej miejsca na wypełnianie wniosków" - możemy przeczytać na stronie konsulatu.

Podczas przeprowadzki, czyli do 14 stycznia br., urząd będzie nieczynny. Sprawy można załatwiać w Tymczasowym Centrum Obsługi, które działa w sprawach wymagających natychmiastowej interwencji konsula.

O utrudnieniach związanych z przeprowadzką urzędu można przeczytać TUTAJ.
 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2018
  GBP 4.906 złEUR 4.295 złUSD 3.659 złCHF 3.689 zł

  Sport


  Reklama