Najszybszy piłkarz świata

Argentyńczyk Lionel Messi jest bezsprzecznie najlepszym piłkarzem na świecie, ale wcale nie najszybszym. Podczas testów nowych butów lepsze wyniki osiągnął od niego mało znany Chorwat Ivan Tomecak.
Messi (Barcelona) i dwa lata młodszy Tomecak, a także jego kolega klubowy z Dinama Zagrzeb i rówieśnik Milan Badelj sprawdzali na treningu najnowszy model adidasów z wkomponowanym czipem. Dzięki temu zawodnicy mogą sprawdzić ile przebiegli kilometrów, z jaką prędkością i ile wykonali sprintów.

Nieoczekiwanie sporo szybszy od 24-letniego gwiazdora argentyńskiej reprezentacji i katalońskiej drużyny (Messiemu zmierzono 26,4 km/godz) okazał się Tomecak, który w pomarańczowo-żółtych korkach osiągnął 31,4 km/godz.

Trzy miesiące temu o Tomecaku zrobiło się głośno na Bałkanach za sprawą bramki strzelonej Realowi Madryt w Lidze Mistrzów. Obrońca Dinama zdobył gola w ostatniej minucie przegranego spotkania na Santiago Bernabeu 2:6. Na boisku pojawił się zaledwie osiem minut wcześniej.