Menu

Automatyczna odprawa na lotnisku

Automatyczna odprawa na lotnisku
Na lotniskach Heathrow i Gatwick ruszyła biometryczna odprawa pasażerów. Obecność urzędnika imigracyjnego nie będzie więc potrzebna, gdyż proces jest w pełni zautomatyzowany.
Reklama
Kontrole na lotniskach w Wielkiej Brytanii należą do najbardziej rygorystycznych na świecie, a co za tym idzie, są one bardzo czasochłonne. Wprowadzane stopniowo do użytku od 2008 roku automatyczne bramki mają usprawnić odprawę na obleganych lotniskach w Wielkiej Brytanii.

Dzięki temu rozwiązaniu znacznie skraca się czas odprawy paszportowej pasażerów. Drugą zaletą jest to, że maszyny skuteczniej niż urzędnicy wyłapują osoby, które podszywają się pod innych.

Niestety, ale nie ma co liczyć na to, aby system przyspieszył przebieg kontroli bagażu osobistego. Skraca on jedynie czas od wejścia na terminal do zajęcia miejsca w samolocie. Poza tym trzeba pamiętać, że do takiej kontroli kwalifikuje się tylko pasażer z paszportem biometrycznym.

Automatyczne bramki zostały już zainstalowane m.in. na lotniskach w Gatwick, Heathrow, Bristolu, Cardiff, Luton oraz Stansted. W sumie są one dostępne na 15 terminalach lotniczych w Wielkiej Brytanii.

O nowe paszporty biometryczne, które zawierają czipy z odciskami palców, Polacy mogą się ubiegać od 2008 r. Wniosek o wyrobienie dokumentu trzeba składać osobiście, by umożliwić pobór danych biometrycznych.

Więcej na temat odprawy na brytyjskich lotniskach dla osób posiadających paszport biometryczny przeczytają Państwo w naszej UKipedii.
 

  Komentarze


  • NAKA
   2 sierpnia 2011, 16:32

   SUPER SPRAWA,JESTEM ZA TYM POMYSLEM.

  • Stach do naka
   2 sierpnia 2011, 22:03

   jesteś nienormalny, niedługo będziesz miał chip w mózgu którego nie masz....ale cię zbawi 5 minut...masakra co oni chcą już kontrolować wszystkich i wszędzie...??????????

  • Sunia
   3 sierpnia 2011, 13:27

   super morze wylapia tych poszukiwanych ido pierdla smierdzieli

  • Tak!
   3 sierpnia 2011, 14:04

   do “sunia” MORZE? Masz namysli ze morze wylapie poszukiwanych? a ktore? Baltyckie? I co morze bedzie robic na lotnisku?
   MOZE powinni ciebie do puchy to bys si? chocia? douczyl:p

  • Ania
   4 sierpnia 2011, 00:44

   tak!
   .... dobrze powiedziane :D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.04.2018
  GBP 4.766 złEUR 4.172 złUSD 3.388 złCHF 3.483 zł

  Sport


  Reklama