Automatyczna odprawa na lotnisku

Automatyczna odprawa na lotnisku
, Wielka Brytania, 5

Na lotniskach Heathrow i Gatwick ruszyła biometryczna odprawa pasażerów. Obecność urzędnika imigracyjnego nie będzie więc potrzebna, gdyż proces jest w pełni zautomatyzowany.

Kontrole na lotniskach w Wielkiej Brytanii należą do najbardziej rygorystycznych na świecie, a co za tym idzie, są one bardzo czasochłonne. Wprowadzane stopniowo do użytku od 2008 roku automatyczne bramki mają usprawnić odprawę na obleganych lotniskach w Wielkiej Brytanii.

Dzięki temu rozwiązaniu znacznie skraca się czas odprawy paszportowej pasażerów. Drugą zaletą jest to, że maszyny skuteczniej niż urzędnicy wyłapują osoby, które podszywają się pod innych.

Niestety, ale nie ma co liczyć na to, aby system przyspieszył przebieg kontroli bagażu osobistego. Skraca on jedynie czas od wejścia na terminal do zajęcia miejsca w samolocie. Poza tym trzeba pamiętać, że do takiej kontroli kwalifikuje się tylko pasażer z paszportem biometrycznym.

Automatyczne bramki zostały już zainstalowane m.in. na lotniskach w Gatwick, Heathrow, Bristolu, Cardiff, Luton oraz Stansted. W sumie są one dostępne na 15 terminalach lotniczych w Wielkiej Brytanii.

O nowe paszporty biometryczne, które zawierają czipy z odciskami palców, Polacy mogą się ubiegać od 2008 r. Wniosek o wyrobienie dokumentu trzeba składać osobiście, by umożliwić pobór danych biometrycznych.

Więcej na temat odprawy na brytyjskich lotniskach dla osób posiadających paszport biometryczny przeczytają Państwo w naszej UKipedii.

Agata C.
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (5)


~NAKA

SUPER SPRAWA,JESTEM ZA TYM POMYSLEM.

~Stach do naka

jesteś nienormalny, niedługo będziesz miał chip w mózgu którego nie masz....ale cię zbawi 5 minut...masakra co oni chcą już kontrolować wszystkich i wszędzie...??????????

~Sunia

super morze wylapia tych poszukiwanych ido pierdla smierdzieli

~Tak!

do “sunia” MORZE? Masz namysli ze morze wylapie poszukiwanych? a ktore? Baltyckie? I co morze bedzie robic na lotnisku?
MOZE powinni ciebie do puchy to bys si? chocia? douczyl:p

~Ania

tak!
.... dobrze powiedziane :D

Dodaj komentarz


Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 25 maja 2016

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.8139 zł 0.03 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.4238 zł -0.02 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.9684 zł -0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 4.0000 zł -0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 3.0258 zł 0.00 zł

Przelicznik walut

na
Reklama