Menu

Związek Polaków apeluje do Hambury o zawieszenie głodówki

Związek Polaków apeluje do Hambury o zawieszenie głodówki
Stefan Hambura prowadzi strajk głodowy. (Fot. YouTube)
Wiceszefowa Związku Polaków w Niemczech Anna Wawrzyszko wezwała mecenasa Stefana Hamburę do zawieszenia protestu głodowego, będącego wyrazem sprzeciwu wobec odmowy przyznania statusu mniejszości narodowej potomkom przedwojennej polskiej mniejszości w Niemczech.
Reklama

W specjalnym oświadczeniu Wawrzyszko, w imieniu organizacji polonijnych wyraziła uznanie dla Hambury za jego determinację. "Jednocześnie apelujemy jednak, aby przekazać Panu Hamburze informację, że negocjacje trwają i prosimy Pana Mecenasa o zawieszenie głodówki do czasu ich zakończenia" - można przeczytać w komunikacie Związku Polaków w Niemczech (ZPwN).

"Pozwólmy rządowi RP oraz stronie niemieckiej, jak i organizacjom polonijnym, na spokojne przeprowadzenie rozpoczętych rozmów w trakcie zaplanowanych spotkań" - apeluje wiceprzewodnicząca ZPwN.

Hambura poinformował, że w niedzielę rozpoczął się protest głodowy, którym on kieruje. Protest dotyczy braku statusu mniejszości narodowej dla potomków przedwojennej polskiej mniejszości w Niemczech. Jak dodał, protest jest skierowany do władz niemieckich.

Poinformował, że na razie nie ma daty granicznej i planów zakończenia protestu. Podkreślił, że akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi m.in. prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera, który w piątek będzie przebywał z oficjalną wizytą w Polsce. Na razie - jak zaznaczył Hambura - przedstawiciele polskich władz nie kontaktowali się z protestującymi.

 

  Komentarze


  • Korwin
   16 maja 2017, 07:45

   Przeciez niemcy sa z polska nadal w stanie wojny... nigdy nie podpisali rozejmu i nigdy nie uwzglednia polskiej mniejszosci.
   Lepiej by bylo jakas bombe atomowa od chinczykow kupic na wrazie czego ;)

  • Luka-brazi
   16 maja 2017, 11:37

   Dawno mowie ze polska powinna zamiast inwestowac w jakis sprzet wojskowy-zbudowac kilka atomowek-wtedy nikt nam nie podskocze-nawet rosja bedzie drzala.Ale polsce nikt nigdy na to nie pozwoli-przeciez sami wiecie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama