Menu

Źródło unijne: Wybory w Wielkiej Brytanii nie zmieniają planów UE ws. Brexitu

Źródło unijne: Wybory w Wielkiej Brytanii nie zmieniają planów UE ws. Brexitu
UE nie zmieni swojego podejścia do przygotowań w sprawie negocjacji. (Fot. Thinkstock)
Przedterminowe wybory w Wielkiej Brytanii nie zmieniają planów pozostałych 27 krajów UE w sprawie przygotowań do rozpoczęcia negocjacji Brexitu - poinformowało źródło zbliżone do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.
Reklama

"Spodziewamy się, że wytyczne w sprawie Brexitu zostaną przyjęte przez Radę Europejską 29 kwietnia, po czym dyspozycje dotyczące negocjacji będą gotowe 22 maja" - podkreśliło źródło, dodając, że pozwoli to "27" na rozpoczęcie negocjacji.

Dotrzymanie tego harmonogramu oznaczałoby, że rokowania z Londynem mogłyby zacząć się jeszcze przed planowanymi na 8 czerwca przedterminowymi wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii.

Donald Tusk odbył wczoraj rozmowę z premier Wielkiej Brytanii Theresą May w związku z jej deklaracją, że złoży wniosek o rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych. Nie informował o szczegółach, pisząc jedynie na Twitterze, że była to "dobra rozmowa".

Brytyjska premier zapowiedziała, że jeszcze dziś złoży wniosek w Izbie Gmin w sprawie przyspieszonych wyborów. Lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn już zapowiedział, że jego ugrupowanie poprze inicjatywę rządu. Przy poparciu laburzystów wniosek zostanie przyjęty.

 

  Komentarze


  • Kinga
   19 kwietnia 2017, 14:10

   Hahaha chuba nie sadza ze Anglia sie wycofa, to unia jest w starchu I dlatego nie chce tak Lawton odejsc krowce ktora daje mleczko bo gdyby ....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama