Menu

Ziobro: Będzie sekcja Magdaleny Żuk w Polsce

Ziobro: Będzie sekcja Magdaleny Żuk w Polsce
Ziobro: "Handel ludźmi jest jedną z wersji śledztwa". (Fot. Facebook)
Polskie prawo wymaga, aby w kraju przeprowadzić ponowną sekcję zwłok Magdaleny Żuk w związku z jej śmiercią w Egipcie - wskazał wczoraj minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Reklama

Minister przypomniał, że w Polsce sprawę wyjaśnia specjalny zespół śledczy powołany przez prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego. Zaznaczył, że odbył w związku ze sprawą rozmowę z prokuratorem generalnym Egiptu, Nabilem Ahmedem Sadekiem, który objął postępowanie osobistym nadzorem.

"Spowodowaliśmy, że na miejscu, w Egipcie, znalazł się zaraz polski prokurator oraz medyk sądowy, którzy uczestniczyli w sekcji zwłok" – zaznaczył minister.

Ziobro dodał, że pewne czynności da się dokładnie przeprowadzić jedynie krótko po śmierci, stąd podejmowane starania. "Dla profesjonalizmu zagwarantowaliśmy więc nasz udział i zadbaliśmy o dobrą współpracę z prokuraturą egipską" – podkreślił.

Pytany o hipotezy, że w handel ludźmi mogą być zamieszane również osoby z kręgu władz egipskich minister odparł, że "taka koncepcja w śledztwie nie jest mu znana". "Natomiast handel ludźmi jest jedną z wersji śledztwa" – dodał.

Według wstępnych ustaleń, 27-letnia Magdalena Żuk 25 kwietnia poleciała na wycieczkę do kurortu Marsa-Alam. Po dwóch dniach partnera kobiety, który miał z nią kontakt telefoniczny, zaniepokoiło jej zachowanie; zaplanował jej wcześniejszy powrót do kraju.

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia młoda kobieta trafiła do szpitala. W tym samym czasie do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu w niedzielę dowiedział się, że kobieta nie żyje. Zmarła w wyniku obrażeń wskutek upadku z pierwszego lub drugiego piętra szpitala w Marsa-Alam, w którym przebywała. 

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   15 maja 2017, 11:31

   Ona przebywala w dwoch szpitalach a nie jednym. Jeden spartaczyl drugi zakryl slady

  • Gosc
   15 maja 2017, 11:35

   Wyrazy współczucia dla rodziny ; szkoda tylko ze od razu nie zabrano ciała dziewczyny i nie zrobiono sekcji zwłok w Polsce? Po tak długim czasie nie wszystkie badania będą możliwe do zrobienia.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 25.04.2018
  GBP 4.822 złEUR 4.216 złUSD 3.455 złCHF 3.519 zł

  Sport


  Reklama